Sosyal Medya:
Esbpl Youtube Esbpl facebook Esbpl Instagram Esbpl Twitter

23 aralık 2018 reset fc büyük kulüp maçı

d10s

d10s(21.12.2018 23:58:33)

1.
15 maçı.

mj
cannavarro
caglar genc (oy)
hayyteee
tormund
peach

şeklinde gelecek gibiyiz. ama emin de değiliz.

soggy sakatlıktan dönüyor, hello submarine’in çömez eğitimi var ve sidonli de ailevi bir işi çözecek. üçünün durumu da maç saatinde belli olur.

güzel futbol oynayalım, maçtan kopmayalım yeter, şu dönemeçte puandan daha değerli bizim için.

rakibimize başarılar dileriz.
calibra

calibra(22.12.2018 23:01:00)

2.
ligde iki maç üstüste fena yenildik, moraller bozuk :(

bu maç da çok kritik, umuyoruz ki tam konsantre bir 60 dakika oynarız.

kadromuz şöyle

dolycha
bobo
edip (yy)
thatscan
anachronistic
bledsoe

calibra
tirnaklari ile sevisen
eren c

güzel maç olacağı şüphesiz, büyük kulüp’e başarılar.
madyb

madyb(23.12.2018 18:29:48)

3.
5-3 reset fc kazandi.
d10s

d10s(24.12.2018 11:58:34)

4.
reset fc: 5

dolycha
bobo (19)
anachronistic
bledsoe (13)
edip (yy)
thatscan (37)

yedek (dk.44) edip > eren c (46, 47)
yedek (dk.53) bobo > calibra

büyük kulüp: 3

mj
sidonli
çağlar genç (oy) (40)
cannavarro
soggy bottom boy
hello submarine

yedek (dk.30) cannavarro > tormund giantsbane (36, 45)
yedek (dk.52) soggy bottom boy > hayyteee

madyb

madyb(24.12.2018 13:14:29)

5.
karşılaşmanın genelinde oyun olarak reset fc üstündü. büyük kulüp oyun olarak üstünlük kurmaya başladığı anlarda skor da üretti, ancak skoru 2-1‘e getirdikleri anda thatscan anında karşılık verdi ve maç yeniden 3-1‘e geldi.

ikinci yarı tormund‘un maça dahil olmasıyla büyük kulüp biraz daha hareketlendi. çağlar‘ın nefis golüyle birlikte skor 3-2‘ye geldi. reset bu dakikalarda uygun fırsatlar buldu ama mj mevzubahis net fırsatları harika uzaklaştırdı. 45. dakikada tormund beraberliği getiren golü attı.

tam da bu anda, büyük kulüp mental olarak da sonunda maça ortak oldu derken eren c. sahneye çıktı. oyuna büyük kulüp‘ün üçüncü golü civarında dahil olan eren 3-3 olan maçı 30-40 saniyede 5-3‘e getiren golleri attı.

reset maçın son 10 dakikasında skoru korumaya çalıştı ve ani ataklarla gol aradı. hayyteee‘nin oyuna dahil olmasıyla büyük kulüp canlandı. aslında hayyteee canlıydı desek daha doğru olur. en az bir gol daha atabilirlerdi (gerçi yiyebilirlerdi de, mj canını dişine takmıştı) ancak baskıları sonuç vermedi. kaleyi en ciddi şekilde yokladıkları pozisyonda da dolycha iyi uzandı ve gole izin vermedi.

bledsoe, reset‘in büyük kulüp ile oynadığı 5. lig maçında da forma giyerken bu maçların tamamında gol attı. toplamda da bu eşleşmede 12 gol atmış oldu.

eren c

eren c(25.12.2018 17:44:47)

6.
ilk yarı çok üstün bir oyun sergiledik. mj nin müthiş performansına rağmen 2-0 lık avantaj yakaladık. 2.yarı büyük külüp doğru oyuncu değişikliği ile bu baskıyı kırdı ve hucum yapmaya karar verdi. büyük külüp skoru 2-1 e getirdikten sonra 1 dakika içinde 3.golü bulmamız bizim açımızdan maçın kırılma anıydı. thatscan net bir vuruşla gol atamayacağını anlayınca 2 kişiye topu çarptırarak vasat bir gol attı. ama bu gol büyük külübün maçın sonuna kadar devam edecek baskısını durduramadı. 3-2 devam ederken maç oyuna girdim tormund giantsbane ye müthiş ara pasımla beraberliği yakalattırdım:) tüm reset in yüzünde ‘nereden girdi bu oyuna‘ belirtileri görüldüğü anlarda peşpeşe attığım 2 golle maçı kazanmayı bildik ve 2 haftalık mağlubiyet serisine son verdik.

çok tempolu ve güzel bir maç oldu, büyük kulübü tebrik ederim.

lig genel olarak çok çekişmeli ve keyifli geçiyor, 2. yarıda tüm takımlara başarılar şimdiden....
bobo

bobo(25.12.2018 21:55:47)

7.
öncelikle @6 daki yorumlar için herkesten özür dileriz. arkadaş henüz siteye alışamamış olmalı ki, anachro‘nun övülmediği bir maç entry si girme gafletinde bulunmuş. neyse calibra bu konuya el atıp gerekli editleri girer diye umuyorum.

plansız, entrikasız, kuyu kazılmayan esbp de montajcı maradonla, borusu ötmeyen kişilerin başını çektiği takımların mücadelesi biteli 2 gün olmasına rağmen hala 40 metreden kaleciyi avlayan golümün konuşulmaması şahsımı ayrıca üzmüştür...

sonuçta bol koşmalı mücadelede anachro yine çok iyiydi. hiç bitmeyen enerjisiyle tüm sahada adım atmadık yer bırakmadı. tavuk da yemeye başlayınca askerden dönünce nasıl durdurucaz bilmiyorum. maçın adamının anachro olduğunu söylemiş miydim. sonuçta anachro yine bildiğimiz gibiydi. çok iyiydi. çok koştu. hiç durmadı...

durmadı...
calibra

calibra(28.12.2018 14:40:12)

8.
iki hafta üstüste moral bozucu mağlubiyetlerin ardından çıktığımız ve olası puan kaybında yarışta büyük yara alacağımız bir maçtı.

önceki iki haftanın aksine bu maça daha konsantre çıktık.

ilk devre istediğimiz şekilde gitti, topa hakim taraftık, çok sayıda atak geliştirdik, karşı karşıya kaçırdığımız goller oldu. kalede mj bir talihsiz gol yedi ilk devre ancak kaç tane çıkardı belli değil.

ilk devre 2-0 lehimize sona erdikten sonra, büyük kulüp sistem değişikliğine gitti ve hücumda hem duvar olarak hem de birebirde etkili tormund‘u oyuna aldı. ikinci devreye iyi başladılar, daha çok topa hakim oldular. çok geçmeden zaten iyi geliştirdikleri bir atakta tam köşeye vurarak gol de buldu.

bu gole hemen thatscan ile cevap verebildik, ki bizim için kritik bir gol oldu. 2-1‘den sonra beraberlik olsa belki büyük kulüp daha iştahlı oynayacak, belki bizde yine moraller bozulacaktı. buna izin vermemeyi başardık.

sakatlığının üzerinden yaklaşık 1 ay geçen eren de bu maça "ne olur ne olmaz" diye hazır gelmişti. iyi ki gelmiş. oyuna girdikten sonra iki gol atmasının yanı sıra hücuma hareketlilik getirdi, bir sürü pozisyona da girdi. bu maçtaki katkısı çok önemli oldu, sakatlığını riske edecek özveriyi göstermesi duygulandırdı...

maçın son 10 dakikası karşılıklı ataklar ile tempolu geçti, bu sırada baktım takım düşüyor hemen oyuna girerek gerekli müdahalelerde bulundum.

bizde dolycha daha özgüvenli oynadı, aşırtma denemelerine izin vermedi, ikinci devre özellikle çok kritik kurtarışı oldu :) anachro‘nun iş meselesini çözmesi olumlu etki yaratmış, hem savunmada hem hücumda çok mücadele etti, hiç durmadı, şutları her zamanki gibiydi... bobo ilk devre harika bi gol attı, savunmada hatasız oynadı, şutları ... . bledsoe maça damga vuran adamlardan biriydi, şık bir gol bolca güzel pas attı, thatscan toplu ve topsuz oyunda her zamanki gibi aktı, rakibe çarptırarak attığı golü eksik etmedi. edip, evet edip. eren için iki paragraf yukarıda yazdıklarıma atıfta bulunuyorum, iyi ki geldi. tirnaklari ile sevisen de kenarda hazırdı, ayağına sağlık.

neticede mücadele, özveri, inanç olmadan başarı olmuyor. devreyi iyi bir noktada tamamlıyoruz, ikinci devre umarım bu durumu son haftaya kadar sürdürebiliriz.

centilmen ve güzel mücadele için rakibimizi tebrik ederiz. iki takım için de böylesi önemli bir maç baştan sona heyecan ve keyif verdi. bir kusur oldu ise affola, zirve yarışında kendilerine başarılar diliyor, kulüpte bir viskinizi içeriz demek suretiyle yazıma son veriorum. verdim.
memotti

memotti(31.12.2018 18:34:18)

9.
d10s lobisinin bir maç özetinde daha devreye girdiğini üzülerek gözlemledim. siteye yazılanlardan sonra heyecanla bobo‘nun golünü göreyim diye özete tıkladım fakat......... bobo‘nun golünü ararken kendimi birden songül karlı‘nın asldkaşsdklasşdka