Sosyal Medya:
Esbpl Youtube Esbpl facebook Esbpl Instagram Esbpl Twitter

17 mart 2024 büyük kulüp reset fc maçı

d10s

d10s(16.03.2024 19:17:59)

1.
14‘te başlıyor.
karakolda bitiyor.
calibra

calibra(17.03.2024 11:16:38)

2.
ulan ne maç oldu be!

herkesin ayağına sağlık.

kom‘tanım!
lampard10

lampard10(19.03.2024 05:56:28)

3.
reset fc : 6

momoli53
bledsoe (24,40)
thatscan
deer7 (oy)
eren c (53p,58, 59)
b.ronaldo

yedek (dk. 18) > tirnaklari ile sevisen
yedek (dk. 20) tirnaklari ile sevisen > can (44)
yedek (dk. 59) eren c. > tirnaklari ile sevisen

kırmızı kart: dk.8 thatscan

büyük kulüp: 1

cirmiktili
oralitikzeka
webster
hello submarine
kante (yy)
noise is better (17)

kırmızı kart: dk.53 oralitikzeka

******************************************

maçın oyuncuları: eren c, momoli53, noise is better
calibra

calibra(19.03.2024 07:05:25)

4.
bu sezon pek arzu ettiğimiz gibi başlamadı, form düşüklükleri, sakatlıklar (ciga sezonu daha sezon başında kapattı), arada kötü puan kayıpları da oldu... zaten rotasyonu düşük takımız, buna rağmen iyi oyun, son dakikaya kadar mücadele ile iddiamızı son 2 haftaya taşımayı başardık.

bu maç onların ilki idi. yarışı son ana kadar götürebilmek için önce bu engeli aşmamız gerekiyordu.

kadro kısıtlı demiştim. ama bu maç tam tekmil sahada olabileceğiz. hafta içinden yazdım herkese, saat 13.30‘da buluşalım diye. maç öncesi baktık, thatscan sarı kart sınırında...

saat 13.30, hakikaten herkes hazır. gözler yaş dolu. yalnız can beyaz yok. florya‘dan geliyor, dedim ki gelir heralde ama yine de dayanamadım aradım, saat 13.40 gibi.

- can nerdesin
+ yoldayım abi
- iyi, nerdesin, herkes hazır bi sen yoksun :)
+ abi
(sessizlik)
+ abi ben yeni çıkmıştım

o sırada deer7 geldi, arabasını saçmasapan bi yere parketmeye çalışıyordu falan, neyse koşturduk içeri soktuk, ilk 6 olduğunu belirttik kendisine, kısa bir şok sonrası giyinmeye girdi. can‘ı geri aradım.

- can nerdesin? mevki?
+ abi avrasyadan geliyorum 20 geçe oradayım.

neyse maça çıkacağımız 6‘lı belli oldu. son konuşmalar yapıldı.
en son thatscan‘ın yanına gittim... yuno aman dikkat bak sınırdasın, sarı görme, haftaya oynayamazsın, nolur dikkatli ol dedim, tamam dedi.

maç başladıktan sanıyorum 2 dakika sonra büyük kulüp‘ün ani atağında thatscan momoli‘nin de arkasından şutu çıkarmak için kaleye koştu, top eline çarptı.

kırmızı...

** devamı gelecek ***
calibra

calibra(20.03.2024 02:35:45)

5.
evet...

haftanın en kritik maçı. yarıştaki varlığımızı son haftaya, liderle oynayacağımız maça taşıyabilmek için son şansımız...

takımın dinamosu kırmızı gördü. 10 dakika eksik oynayacağız. üstelik penaltı atacaklar.

topun başında bazuka gibi şutlarıyla kalecilerin korkulu rüyası noise is better...
vuruyor,
direğe!
şans yüzümüze gülüyor...

akabinde 10 dakika direniş. o ara sahadaki 4 oyuncu 1 kaleci iyi direniş sergiledik. üstelik noise is better‘ın manyak füzesiyle yediğimiz gole rağmen moral bozmadık.

oruçlu t.i.s. oyuna girdi dakika 18 dolmak üzereyken... tam o sırada can geldi. 2 dakika sonra oyuna girebildi.

yorulmuş olsak da can‘ın girişiyle toparlandık, veysel‘in yine bir solo golüyle skora denge geldi. sıcak, yorgunluk, tempo, mücadele derken devre arası imdada yetişti.

ikinci devre sahada yine çok iyi mücadele ve bol pozisyon vardı, ama gol yoktu. biz de kaçırıyoruz, büyük kulüp de. karşılıklı direkten dönen şutlar falan... güzel top oynadık hakikaten neyse ki önce bledsoe ardından can‘ın golleriyle rakibimizin direncini kırabildik.

sonlara doğru penaltı ve eksik kalan büyük kulüp karşısında iki gol daha bulmayı başardık.

kenardan izlemesi hem keyifli hem stresli maçta centilmence mücadeleleri için büyük kulüp‘e ve sn. komtanıma teşekkürü borç biliriz.

takım arkadaşlarımın ayağına sağlık.

momoli53: efsane performansını sürdürüyor. bu maç da çok kritik kurtarışlar yaptı. bir ara sol bek gibi de oynadı. tanrı onu korusun.
bledsoe: büyük oynadı. ekstra azimli ve özverili idi. hem pis hem güzel gol attı. mücadelesi ile takımı yükseltti.
brazilyalironaldo: mücadeleden kaçmadı, her şutun önünde vücudunu siper etti. maçı golsüz tamamlasa da çok pozisyonun içinde vardı. eksik dakikalarda sakin oyunu ve savunma yardımıyla dikkat çekti.
deer7: bir anda kendini ateşin ortasında buldu. az hata yaptı. savunmada dikkatliydi. noise is better + webster gibi hem hızlı hem teknik adamlarla iyi mücadele etti. her geçen gün ilerlemesini baba şefkati ile takip ediyoruz. kenardan gelen talimatlara tam olarak uyduğunda daha da iyi olacak.
eren c: haftaiçi sakatlanmasına ve canı yanarak oynamasına rağmen mücadeleyi bırakmadı, ileri geri yardımlı oynadı. bulduğu gollerle bizi rahatlattı, yüksek performansını sürdürdü.
can beyaz: 20 dakika yetişti ve girdi, bu sene her oynadığı maç gibi bu maçta da bize büyük katkı verdi. enerjisini iyi kullandı, çok top çaldı. maçı rahatlatan golü buldu.
tirnaklari ile sevisen: kondisyonunu 10 dakika seviyesine çıkarabilirse performansı %100 artacak jokerimiz. toplam oyunda 3 dakika kalarak 2 top çalma ile oynadı. thatscan‘dan daha fazla oynadı.
thatscan: ?
d10s

d10s(20.03.2024 06:03:43)

6.
1 hafta bekledik... bir koca hafta...

crusaders‘tan birisi arar da hatrımızı sorar, hangi tarlayı sürelim der, çantalar hazır der falan, spor adabı diye bişi kalmamış, bu adamlar nasıl top oynasın, bir motivasyon lazım, teşvik lazım... sıfır.

wertigo denen ahlaksız adam maçı sordu sadece, (çarşamba falandı, anca ayılmış) nasıl koymuşuz size yaaaaa falan, teşviğe bak...

şartlar böyle olunca da tabi sakatlıklar, ramazanlar, hastalıklar, şehir dışları nedeniyle maça yedeksiz çıktık. iyi de gittik bir yere kadar ama edip‘in mayına basıp aldığı penaltıdan sonra maç bitmiş oldu. çavê li derîya, xwelî li seriya.
d10s

d10s(20.03.2024 06:35:34)

7.
bu arada; ilk entryde "karakolda bitiyor" yazmıştım. maçta 2 kırmızı çıkmış, karakolluk ortam sağlanmış ama ben böyle ılık, böyle afedersin şey gibi kırmızı reaksiyonu görmedim. abi yemeğin geldi diye aşağıdan güvenlik arıyo, yunus ve erdi de abi soğutmayayım o zaman, ben bi yiyim şunu diye sahadan çıkıyolar.