Sosyal Medya:
Esbpl Youtube Esbpl facebook Esbpl Instagram Esbpl Twitter

esbpl 2023-2024 sezonu

calibra

calibra(1.09.2023 02:14:49)

2.
11 eylül 2023 akşamı sahamızda yapacağımız kaptanlar toplantısı ile start vereceğimiz, 22. sezonumuz.

toplantıya katılmak isteyen olur ise, bekleriz.

başlangıç tarihimiz: 1 ekim.

2024 yılının nisan ayında önce 9 güne uzatılması muhtemel ramazan bayramı (6-14 nisan), ardından 23 nisan resmi tatillerinden ötürü tam 3 haftasonu tatile denk geliyor. o nedenle biraz erken (31 mart) bitirmemiz icap edecek.

sakatlıksız, eğlenceli bir sezon olsun.
calibra

calibra(12.09.2023 08:58:31)

3.
muhterem arkadaşlar,

kaptanlar olarak dün akşam (11.09.2023) sahamızda çok verimli bir toplantı gerçekleştirdik. ligimizin geleceğiyle ilgili önemli kararlar aldık.

öncelikle,
ligimiz 1 ekim’de başlayacak ve 24 mart’ta bitecek (zira 31 mart’ta seçim var, 7-14 nisan ramazan bayramı tatili, 21 nisan ise 23 nisan tatiline denk geliyor). dolayısıyla bu sezon, alışkın olduğumuz tarihlerden yaklaşık 3 hatta 4 hafta erken bitirmek zorundayız.

ligin ilk devresinde 9 hafta lig ve 2 hafta kupa eleme turu oynayacağız.

12 kasım pazar ve 24-31 aralık pazar tarihleri tatil olacak.

5 kasım’da avrasya maratonu var, o hafta maçlara 15 veya 16’da başlayacağız 20 veya 21‘de bitireceğiz, saha ile görüştük, saatleri ayarlayacak..

kupa çeyrek ve yarı final maçları, sıkışık takvim nedeniyle tek maç üzerinden oynanacak.

ligin ikinci devresinde de 9 lig, 2 kupa maçı (çf ve yf) oynayacağız. şubat ayında yine 1 hafta ara tatilimiz bulunuyor.

süper kupa finali ve kupa finali haftaiçi akşam oynanacak.

esyd bir aksilik olmaz ise 28 nisan’da düzenlenecek. o turnuva için de iett..ulvi arkadaşımızın oyuncu seçimi önerisi oldu. değerlendireceğiz.

saha işletmecimiz ibrahim bize büyük bir güzellik yaptı ve 980 tl olarak belirledikleri gündüz saha ücretini bize 720 tl’ye (adam başı 60 tl) indirdi. dolayısıyla kamera kaydı için bütçe yaratabileceğiz.

sezon başı her takım 1000 tl katkı payı ödeyecek. top, sağlık malzemesi vs. bu şekilde alacağız.

kamera kaydı için iki yerden teklif aldık, profesyonel ekipman vb anlamında bir yer daha çok ön plana çıktı, oradan revizyon istedik, dönüş bekliyoruz.

oyuncu statüleri de çok vakit ayırdığımız bir başka gündem oldu.
- oy’ler transfer olduğunda oy statüleri devam edecek.
- yerli oyuncu hakkı ile ilgili ciddi ve kapsamlı bir düzenleme geldi. gerçekten detaylı, onu burada bilahare paylaşacağım, önce anlaşılır şekilde formüle etmem gerekiyor :)
- transfer dönemi düzenlememiz, takımlar arası transfer kısıtlamalarımız vs. ise aynen devam ediyor.
- yabancı oyuncular da artık sözlük account‘u açacaklar, istedikleri bir nickname‘i kendilerine sabitlemeleri gerekiyor. ekşi sözlük ile olan bağımız, ligimiz, süreklilik ve korumaya çalıştığımız ekolümüz için çok ama çok önemli.

ligimizin kapıları, arkadaşlık ortamımıza, formatımıza uygun herkese ve hatta mümkünse yeni genç oyunculara, yeni yazarlara her daim açık.

şimdiden sakatlıksız ve keyifli bir sezon diliyoruz.

görüşmek üzere!
stopprecariouswork

stopprecariouswork(12.09.2023 15:10:33)

5.
herkese selamlar,

@calibra başkanın bahsettiği gibi tüm takım kaptanlarının katılımıyla verimli bir toplantı geçirdik. herkes kendi ekibinin menfaati ve hakkını korumanın yanında ligi daha keyifli ve sürdürülebilir bir duruma gelmesi için iyi niyetini fazlasıyla gösterdi. geçen sezon tüm takımların daha güçlü kadrolarla lige başladı ve keyifli bir sezon geçirdik. bu yıl herkes üstüne koyarak devam edecektir. dolayısıyla daha mücadeleci ve rekabetçi bir sezon geçireceğimizi düşünüyorum.

ancak ligimizin diğer amatör liglere göre farklı bir statüsü ve daha cazip bazı özellikleri var. herkesin birbirine fazlasıyla saygı duyduğu, sadece futbol oynamak dışında birbiriyle tatlı rekabeti bir kenara bırakıp sosyalleştiği, kuralların niteliği ve ekiplere seçilen herkesin belli bir kaliteye sahip olması sebebiyle pek çatlat seslerin çıkmadığı, herkesin aileleriyle rahatlıkla gelip deşarj olduğu bir ortam. bu keyifli ortamın sağlanmasının en büyük etkisinin ekşi yazarlarının ekipteki çoğunluğu ve yazar olmasada temelde benzer nitelikteki arkadaşların ekiplerine dahil etmesidir. o yüzden alınan kararlar arasında en değerli bulduğum tüm oyuncuların yazar olmasada ekşide muhakkak bir çaylak nick i olmasıdır. çünkü hepimiz hem tr de hem yurtdışdaki birçok maçı takip edip hatta saatlerce yorumları bile takip edebiliyoruz. bu kural dahilinde yazar veya çaylak herkese kendi oynadığı lig için kendi maçlarına, diğer takımlara, belki iyi ilişki kurduğu bir arkadaşına yüklenip goygoy yapacağı, lige veya futbola yorum yapma keyfini sağlayacak. buna belli bir saygınlıkta ve kalitede dahil olan herkesin daha ait hissederek keyif alacağını düşünüyorum.

herkes için sakatlıksız, keyifli, eğlenceli, rakabetin yüksek olduğu kadar arkadaşlığın ve birbirine saygını üst düzeyde olacağı, esbpl sitemizin herkesin keyifle dahil olup daha farklı deneyimler yaşayacağı bir sezon olur:)