Sosyal Medya:
Esbpl Youtube Esbpl facebook Esbpl Instagram Esbpl Twitter

2 aralık 2018 crusaders fc reset fc maçı

calibra

calibra(30.11.2018 17:47:09)

1.
saat 16.00‘da oynanacak önemli bir mücadele.

her ne kadar since 1453 gibi bir gerçek olsa da, crusaders son dönemlerde bizi epeyce silkeledi :/

vuvuzela‘nın geçen hafta kaledeki performansı çok iyiydi, devamını diliyoruz mesela. efendime söyliyim, yunus emre geçen hafta yorgun gibiydi, bu hafta dinlense keşke diye düşünüyoruz...
vuvuzela

vuvuzela(02.12.2018 11:07:44)

2.
since 1453 demişken thorin kaptana ve ayanux‘a selamlarımızı ve saygılarımızı iletelim (:

gözlerimizin ciga‘yi aramadığı bir maç olsun..

efenim ancak bu kadar toparlayabildik kadroyu;

hanneman
n.l.n.d
sarılalım sıkı sıkı
portaka lordaka
yunus emre
tayyar bey
eksiman89
cem doğu
vuvuzela
kerim karakaya
adil bilbil


en uygun kadro ile de sahaya çıkacağız..tanrı hepimizi korusun..
portaka lordaka

portaka lordaka(03.12.2018 00:14:44)

3.
öncelikle müthiş bir galibiyet elde ettiğimizi düşünüyorum ve bu takımın bir parçası olmaktan ötürü gurur duydum.

defans benim gördüğüm kadarıyla sıfır hata ile oynadı. yediğimiz 3 gol de hoşgörülebilir goller. ilk golde vuvuzela fazla konsantrasyondan ötürü golün sorumluluğunu üzerine alıyor fakat olması gereken zamanda olmadı gereken yerdeydi. kusuru yoktu ve defansta adeta bir cengaver gibiydi. ileriye çıktığı nadir anlardan birinde de haybeye çıkmadığını gösterdi. ikinci gole en organize defansın bile yapabileceği bir şey yoktu, organizasyon açısından üst düzey bir goldü. üçüncü gol ise penaltıydı. bunlar dışında müthiş kapandık, rakip genelde topu kontrol eden ve hücumu düşünen bir görüntü sergilese de gol pozisyonuna girmekte çok zorlandılar.

ilk yarıda gol yememeye o kadar odaklanmıştık ki hücumu yunus‘un tek başına alıp uzaktan atacağı gollere bağlamış gibiydik. golümüz de bir defans hatasından geldi... ikinci yarıda ise tamamen geriye kapanarak galip gelemeyeceğimizi anlamıştık. ileride çoğaldığımız bir anda cem‘in sneijder misali kestiği ortada golü bulduk. maç vuvuzela‘nın beklenmedik golüyle lehimize dönünce artık defansa daha sıkı sarıldık... rakip akın akın geliyordu fakat bir duvara çarpmış gibi sonuçsuz kalıyordu her akınları... sonuçsuz kalan ataklar zamanla konsantrasyonlarını bozacaktı. hücum anında pas hataları başladı. geride daha boş alan bulmaya başladık. kontra ataklar yaptık ama öne geçmenin ve kolay atak geliştirmenin büyüsüne kapılıp defansı boşlamayacak kadar sorumluluk sahibi ve özverili davrandık

rakibi değerlendirecek olursam bizim gibi gol yememeye odaklanmaktan ziyade atmaya daha fazla odaklanmışlardı. ve bunu başaramayınca zaman zaman defansif zaafiyetler gösterdiler. bizim de yunus gibi tehlikeli bir silahımız vardı.

cem sürati ve top tekniği ile, adil derleyici toparlayıcı oyun kuruculuğu ile, yunus da bitiriciliği ile takıma çok şey kattı. vuvuzela bülent korkmaz gibiydi.

kendi oyunumu değerlendirecek olursam, topu kullanma konusunda henüz yeteri özgüveni kazanamadığım için bu açığımı fazla mücadele ile kapatarak takıma faydalı olmaya çalıştım. ileride hücuma daha fazla katkıda bulunabilmek üzerine çalışacağım.

forza crusaders!!!
madyb

madyb(03.12.2018 11:32:15)

4.
crusaders sezon başında bize taktığı çelmenin bir benzerini de reset‘e taktı.

sahada birbirini kusursuz şekilde anlayan bir takım vardı. reset ise akıcı oyununu sahaya yansıtmakta çok zorlandı. oyunun kontrolü reset‘e geçtiğinde haçlılar hem takımca çok iyi kapandılar, hem de hızlı ve etkili kontra ataklar yaptılar. hatta daha maçın başında yanılmıyorsam portaka lordaka sağ kanattan nefis bir top getirdi ve erkenden öne geçebilirlerdi.

maçta crusaders adına bir isim diğerinden çok çok daha iyiydi demek inanılmaz zor. mesajın başında da belirttiğim üzere takımca kusursuza yakın oynadılar. ilk yarı reset‘i kale önünde beklerken ikinci yarı skorun da verdiği özgüvenle (ve tabii reset‘in gol için arkada boşluklar bırakmasıyla) verimli hücumlar yaptılar.

bu maçla birlikte yunus emre demirci de gol kralı tahtına oturmuş oldu. bu maç aynı zamanda sağlam akbaba yaptı. onu da not düşmek gerekli.
dusunen hayvanin onde gideni

dusunen hayvanin onde gideni(03.12.2018 20:39:16)

5.
crusaders fc : 7

kerim karakaya
vuvuzela (40)
adil bülbül
portaka lordaka (36,54)
cemdogu
yunus emre demirci (yy) (20,37,42,59)

reset fc : 3

dutruel
anachronistic (23)
edip (yy)
bledsoe (15)
thatscan
ciga (45)

(yedek: ömer (yy), calibra - oyuna girmediler)

***

maç notları sayfasına göre maçta kayda değer bi şeyler olmamış.
calibra

calibra(04.12.2018 14:16:02)

6.
pek günümüzde değildik, dutruel de kötüydü, sanırım sakatlandı sonlara doğru bir de.

öte yandan crusaders çok disiplinli oynadı, ilk devreyi 2-1 önde kapatmamıza rağmen ikinci devre başında hızlıca cevap verdiler, yaklaşık 20 dakikaya yakın ciddi tempo ve baskı yapmamıza rağmen dirençlerini kıramadık. her şut anında karşımızda 4 kişi ve kerim, her son pas öncesi bir ayak çıktı.

kerim harika oynadı. crusaders disiplinli oynadı evet ancak kerim takımının galibiyetinde başrol oynadı bence.

güzel maç için rakibimize teşekkürler.

ligimiz süper gidiyor bu sezon, aman allah bozmasın.
vuvuzela

vuvuzela(04.12.2018 14:32:40)

7.
çok tempolu geçti bu maç. iki takımda oyuncu değiştirmeden 60 dakikayı tamamladı, haliyle sahada ki on iki oyuncuda haddinden fazla yoruldu. iki takım oyuncularının da ayağına sağlık.

ayrıca reset camiasına, başta veysel olmak üzere tüm arkadaşlara temiz futbolları ve sağduyulu oyunları için teşekkür ederim.

ilk yarıyı 2-1 geride kapatmamıza rağmen ikinci yarı üç dakika içinde 2 fark öne geçtik. bunun verdiği moralle de kapanıp rakibe gol izni vermedik. bu noktada adil, sağında cem ve sağında peyami ile çok iyi bir set kurdular. iki adamında enerjisi bu maçta üst seviyedeydi. hele peyami‘yi saha içinde takip ederken biz yorulduk. cem zaten ligin tecrübeli isimlerinde. aramıza katılmadan önce forvet oynarken, crusaders‘ta oynamadığı mevki kalmadı neredeyse.

yunus ve kerim.. ikisini de ayrı ayrı tebrik ediyorum. biri attı biri tuttu. yunus‘un ileri uçta gol bulması, akabinde kerim‘in çıkardığı bir sürü top bizi sürekli oyunda tuttu.

kenarda ise yine takımı yalnız bırakmayan hanneman, tayyar bey, eksiman, ve sarılalım sıkı sıkı, daima hazır bulundular. her hangi bir sıkıntılı durum olduğunda bu şekilde kenarda adamımızın olduğunu bilerek oynamak acayip rahatlatıyor bizi. ve günün süprizi bigbig :) adamın gelmesini 1.5 aydır bekliyoruz ama maça verdiğimiz dikkatten dolayı hiç birimiz farketmemişiz geldiğini. devre arasında sahada görünce baya moral oldu bize. zaten akabinde bir gol bulup kendisine armağan ettim :))

velhasıl güzel maçtı.. tekrardan herkesin ayağına sağlık..