Sosyal Medya:
Esbpl Youtube Esbpl facebook Esbpl Instagram Esbpl Twitter

esbpl türkiye yardım sevenler derneği işbirliği

d10s

d10s(16.10.2018 16:33:16)

1.
quote: calibra
"daha önce konuşmuştuk, hazır sezon başlıyor, güzel bir konuyu yeniden gündeme getirelim...

esbpl olarak bu kadar kişi, bu kadar senedir beraberiz. bizim de bir çorbada tuzumuz olsun, hayırlı işlere vesile olalım, ortak bir yardımlaşma hareketi başlatalım.

maddi yardım olabilir, giymediğiniz kıyafetler, kullanmadığınız eşyalar, kitaplar, vb. her takım kaptanlar aracılığıyla kendi bünyesinde organize olur, akabinde bir araya gelir yardımlarımızı iletiriz."


değerli panpalar, bu konuya çoğunluktan pozitif destek geldi, bu iş için modu bey abimiz sorumlu oldu. umarız çok güzel bir hikaye olur hepimiz için.


süreç şu anda şöyle işliyor;

her pazar moda‘da bir araya zaten geliyoruz, ufak meblağlar, kullanılmayan temiz kıyafetler, kitaplar, spor malzemeleri vs hepsini pazarları getirebilirsiniz. modu abimize, yoksa bana, calibra‘ya teslim edersiniz. aylık olarak da toplanan tüm parayı/malzemeyi türkiye yardım sevenler derneği kağıthane şubesi‘ne teslim ederiz. mutlu ederiz, mutlu oluruz.

malzemeler direkt ihtiyaç sahiplerine istanbul‘dan teslim ediliyor. para da makbuz karşılığı türkiye‘nin bir bölgesinde denk geliyorsa temel sportif amaçlara (hayatında hiç futbol toğu görmemiş çocukların sınıfına top veriliyor gibi gibi) eğitim odaklı işlere (okulun çatısı tamir ediliyor, ne bileyim kırık cam takılıyor vs) yönlendiriliyor. onların yapacakları değerlendirmeler ve bize verecekleri bilgiler doğrultusunda yine ilgillerin gözetiminde ihtiyaç sahiplerine gidiyor.

pazar günleri güzel güzel gülüp eğleniyoruz, bu konuyla ilgili de aynı güzellikler içinde görüşmek üzere.
calibra

calibra(16.10.2018 17:05:26)

2.
şu güzel mevzuda ateşleyici olan d10s‘e teşekkürü borç bilirim.

bu zamana kadar muhtelif olaylar vesilesi ile bir araya geldik, birşeyler yaptık. ancak daha iyisini, fazlasını yapabiliriz.

ilk parti için her takım 31 ekim‘e kadar hazırlık yapsa (eşya, kıyafet, malzeme, kitap, defter, kalem, top, para vs.) sonra hep birlikte gidip teslim etsek ne güzel olur.

bir de bunu düzenli bir hale getirebilirsek, ne ala.

prajna

prajna(21.10.2018 09:45:15)

3.
hatırlatma anlamında yazıyorum.
her birimiz şöyle gardropuna baksa 5 torba giymediği eşya çıkar. bizim için önemsiz kullanmadığımız şeyler başkalarının hayatına dokunabilir.

stronghold olarak kampanyayı destekliyor. tüm takımları da iş birliğine davet ediyoruz.

yardım yapılacak ‘ türkiye yardım sevenler derneği ‘ tanıtım videosu :
http://www.tysd.org.tr/resim-galerisi/videolar/video/2-tysd-tanitim-videosu.html

bağış bilgileri :
online bağış : web sitemiz üzerinden kredi kartı bilgilerinizi ve bağış miktarınızı girerek online olarak bağış yapma konusundaki hazırlıklarımız devam etmektedir.
ikinci el giysi bağışı : kullanmadığınız veya artık ihtiyacınızın kalmadığını düşündüğünüz her türlü giysiyi bağışlayabilirsiniz...
kitap / kırtasiye bağışı : ihtiyacı olan okullara ve öğrencilere verilmek üzere eski veya yeni her türlü kitap ve kırtasiye bağışında bulunabilirsiniz...
ev / ofis eşyası bağışı : kullanılabilir durumdaki eski ve artık kullanmadığınız ev ve ofis eşyalarınızı bağışlayabilirsiniz...
gıda yardımları : ihtiyacı olan aile, okul ve çocuklara verilmek üzere hazırlattığını veya hazırlayacağınız erzak torbalarını bağışlayabilirsiniz...
hediyeler : yılbaşı veya diğer özel gün hediyelerinizi bağış şiltlerimizi kullanarak yapabilirsiniz.
calibra

calibra(24.10.2018 18:02:14)

4.
güncel tutalım :)