Sosyal Medya:
Esbpl Youtube Esbpl facebook Esbpl Instagram Esbpl Twitter

13 nisan 2023 reset fc crusaders fc kupa final maçı

calibra

calibra(9.04.2023 13:46:11)

1.
saat 22‘de, sahamızda oynanacak, esbpl kupası 2022-2023 sezonu final maçı.
calibra

calibra(12.04.2023 00:34:04)

2.
öncelikle tarih konusunda gösterdikleri nezaket ve iyi niyet için crusaders‘lı panpalarımıza teşekkür ederim.

bu sene neredeyse maçların %90‘ına aynı 8 kişi geldik. gel gelelim t.i.s.‘in sakatlığı sonrası da ciddi bir kaleci sorunu yaşadığımız malum. bu maça neyse ki umut kaleye gelebiliyor. en azından kolları olan bir kalecimiz olacak. tabii bu da başka seçeneklerden feragat etmemizi gerektirdi.

kadromuz:

umut gül (yy)
bledsoe
bobo
b.ronaldo
ciga
eren
thatscan
*
calibra


dramatik bir karşılaşma olacağı şüphesiz.

malum geçtiğimiz sezon kupa finali de reset ile crusaders arasındaydı (bkz: 26 nisan 2022 reset fc crusaders fc kupa final maçı). muhteşem bir maç sonucunda 1-0‘lık skorla gülen taraf biz olmuştuk.

sene başında süper kupa maçını yaptık, bu sefer kupayı crusaders kazandı.

şimdi yeni bir kupa finali ve yine karşı karşıyayız.

seyir zevki yüksek, güzel maç olsun, hakeden kazansın.
tayyar beyin dunyaya aliskanligi

tayyar beyin dunyaya aliskanligi(12.04.2023 01:46:05)

3.
evet geldik bizim için sezonun en önemli maçına. lig‘de bir türlü sabit bir kadroyla maçlara gelememiş olmak bizi sezonun rekabetinden erkenden koparmış olsa da kupa finaline neredeyse listede yazan bütün oyuncularımızla geliyoruz. lig‘de görmek istediğimiz takım ruhu tam olarak bu. oynasın ya da oynamasın herkesin olası bir madalya ihtimalini kovalamasısnjxjsjcj.

kadromuz;

tayyar beyin dunyaya aliskanligi
sahsiyetli fil
kerim karakaya
chrisachilleos
itdurmaz
suifidelis
eksiman89
forgodsake
heimdall
bugrahan selen (oy)
ellerinden tutulmayan yetenekli topcu
tek cubugu yanan elektrik sobasi
ozgur tuncay (yy)
sarilalimsikisiki
muz orta
earl ragnar lothbrok
rasim berke boyunegmez (yy)
ve
canımız ciğerimiz hanneman

reset‘in lig şampiyonluklarını kutluyoruz. geçen senenin kupa finalinde tribünlerin doluluğu gözleri bir tık doldurmuştu, umarız bu maç da öyle olur. lig‘deki herkesi bu maçı izlemeye davet ediyoruz. calibra başkana ve reset camiasına başarılar diler, geçen seneki final gibi tertemiz, seyir zevki yüksek ve sonunda kazananın hep dostluk olduğu bir final dileriz.
calibra

calibra(13.04.2023 07:05:29)

4.
(sbkz: birinci haçlı seferi)
turgonn

turgonn(13.04.2023 14:27:03)

5.
reset fc : 2

umut gul (yy)
ciga23
b.ronaldo (21)
bledsoe
thatscan
eren c (11)

yedek (dk.40) bledsoe > bobo
yedek (dk.47) eren c > bledsoe
yedek (dk.54) b.ronaldo > eren c

sarı kart (dk.42) ciga23


crusaders fc: 1

kerim karakaya
sui fidelis
eksiman89
ellerinden tutulmayan yetenekli topçu (23)
forgodsake
sahsiyetli fil

yedek(dk.29) eksiman89 > itdurmaz
yedek(dk.52) sui fidelis > muz orta

sarı kart (dk.29) eksiman89
sarı kart (dk.52) sui fidelis

-------------------------------------------------------------------------

maçın en iyi oyuncuları : kerim karakaya, b.ronaldo, eren c
tayyar beyin dunyaya aliskanligi

tayyar beyin dunyaya aliskanligi(15.04.2023 01:57:23)

6.
ligi farmers league‘e çeviren reset camiasını bir kez daha tebrik ediyoruz. doğru bir taktikle, hatasız paslarla çıkmaya dayalı oyunlarıyla (önde presi üzerine hiiiç alınmayan bledsoe ve thatscan faktörü) zorlu maçı kazandılar. önde presimiz ciga‘ya kendi oyununu oynatmasa da brezilyalironaldo‘yu hiç etkilemedi. attığı gol de çok şıktı. ayrıca eksiman89‘un şanssız faul pozisyonunda kırmızı kart istemeyerek maçın gidişatını etkileyen bledsoe ve brezilyalironaldo bana kalsa gecenin sonunda kazandıkları madalyalardan daha önemli şeyler kazanmışlardır. ayağınıza sağlık beyler.

duble yapan calibra‘nın adı bana göre bundan böyle;
(bkz: don calibra ancelotti)‘dir.
calibra

calibra(17.04.2023 00:54:08)

7.
yukarıda da yazdım, öncelikle crusaders ekibine teşekkür ederim. maç öncesinde çarşamba gününün onlara uyup uymayacağı belirsizdi, sonra uyacağı anlaşıldı, ancak bu defa da biz kalecisiz kalacaktık. perşembe teklifimizi kabul ettiler, o nedenle umut gelebildi. tabii umut "yeni yabancı" olduğu için bu defa genç ve koşmalı oyuncumuz can‘ı çağıramadık.

manyak bir maç oldu. gerçekten çok heyecanlıydı. ayrıca futbol adına her şey vardı, hücum, savunma, güzel oyun, beklenmedik goller, direkten dönen toplar, fauller, sakatlıklar, kart tartışmaları...

iki takım da gole konsantre oldu, haliyle çok fazla pozisyon oldu maçta. ekip olarak güç ve kondüsyonumuz geçen sezona göre bu sezon daha düşük seviyede. ancak birlikte oynamanın verdiği alışkanlıklar ve uyum ile kritik maç tecrübemiz ile bu açığı kapatmaya çalıştık. crusaders‘ın bizden daha atletik olduğu ve daha çok koşacağı şüphesiz idi. nitekim maç da öyle başladı. neredeyse bizim ceza sahamızın önünde 2 hatta 3 adamla presle bizi boğdular. bu anlarda pasla çıkma oyunumuzu bozmamaya çalıştık, riskli olsa da sabırla çıktık. kalecimiz umut‘un ayağı aslında çok iyi değil, ne zaman sıkışsa geriye dönme opsiyonu olan ve t.i.s. ile oynamaya alışkın bu ekip için bu da bir handikap olsa da, umut risksiz oyun tercih ederek bizi rahatlattı.

maç öncesinde çarşamba akşamı buluştuk, savunmaya konsantre olmayı konuştuk, haldır huldur çıkmayacak, önde bizi yoracak bir pres yapmayacaktık. topun kenarlara yaklaştığı yerlerdeki şok pres dışında, rakibi kendi yarı sahamızda karşıladık. iyi savunma yaptık. gerçekten kenardan izlerken keyif verdi. geçen seneki kupa finalinde de savunma oyunumuz bizim için fark yaratan unsur olmuştu, bu maçta da çok iyi başardığımızı düşünüyorum. crusaders‘ın tahmin ettiğimizden daha fazla şut tercih etmesi de birçok pozisyonda bize nefes aldırdı diyebilirim.

genel olarak son 4-5 maçtır gözlemlediğim, daha durgun, geriye dönüşlerde yavaş oyun tarzımızı neyse ki maçın ciddiyetiyle geride bırakmıştık. bizde herkes çok koştu, ikili mücadeleden kaçmadı ve her sıkışmada takım arkadaşının yardımına koştu. ekstra efor sarfettiğimiz bir maç oldu, nitekim maç sonu herkes pert vaziyetteydi.

golleri böyle bir maç için beklenmedik anlarda bulduk ancak kerim başka türlü gol yemeyecek gibiydi. şöyle bir düşününce, kornerlerden bu tip gollerimiz var. maçın 3 gollü olması ve bu gollerin neredeyse ilk çeyrekte atılmış olması da maçı daha ilginç bir hale getiriyor.

crusaders ikinci devre gol için çok bastırdı. özellikle itdurmaz girdikten sonra hücuma daha kalabalık çıkmadı da başardılar, bizi ekstra yordular. sakatlıklar nedeniyle acil değişiklikler yaptık. ancak bobo da oyuna alevlerin yüksek olduğu bir anda dalsa da kusursuz oynadı.

son çeyrekte muz orta‘nın girişi ve onun oyun alanını enine doğru da genişletmesi, ekstra pas opsiyonu yaratması ve haliyle savunma çizgimizi bozması bizi çok zorladı. son 10 dakika crusaders bizim ceza sahası etrafına kamp kurdu diyebiliriz. neyse ki bu dakikalarda hem umut‘un kurtarışları (bir tane çok kritik ayağıyla kurtardığı top var) hemm topun önüne cansiperane atlayışlarla gol yemedik. bu dakikalarda kaptığımız toplarla kontraatak için çok fırsat vardı gibi görünse de, ileride yalnız kaldık. bizden 2. bir adam bile hücuma katılamadı, kimsenin enerjisi kalmamıştı. o dakikalarda şansa bir gol bulabilirdik, eren‘in güzel bir aşırtması vardı ancak direkten döndü. uzaktan bulduğumuz şutlarda ise kerim inanılmaz iki kurtarış yaptı. yani 1 tanesi (thatscan‘ın şutuydu sanırım) gerçekten nasıl çıktı halen bilmiyorum.

maça o kadar konsantre olduk ki kaç değişiklik yaptım onu bile unuttum bir ara. sonlara doğru thatscan kötü sakatlandı. sanırım sui fidelis‘in kramponu diz kapağının tam altına geldi, dizi şişti ama değişiklik hakkımız dolduğu için sekerek devam etti.

gerçekten bu maçtan pek ümidim yoktu. çünkü son 4-5 haftadır pek parlak bir oyun ortaya koymuyorduk. hem muhtelif sakatlıklar, hem yorgunluk bu düşüncelerde etkendi. ama zorlu maçın altından ekstra efor ve mücadele ile kalkabildik. bu maçı kaybetseydik de üzülmezdik. öyle güzel top oynadık.

crusaders‘a bu güzel maç için teşekkürü borç biliriz. kendilerini seviyoruz ve ligimizin değerli bir ekibi olduğunu her fırsatta dile getiriyoruz. tahmin ediyoruz ki, esbpl‘ye dahil olmalarına bizim de vesile olduğumuz bu güzel adamların jenerasyonu kupalarla tamamladığı nice sezonlara imza atacak.

bu sahadaki ekip olarak neredeyse 6, hatta 1-2 farklılıkla birlikte ilk olarak dere kenarında oynadığımız sezonun ikinci devresinde başladığımızı düşünürsek, 7 sezondur kadromuz değişmeden devam ediyor. yaşlar ilerledi. her sezona last dance mi yoksa diyerek başlıyoruz :) bu sezon anachro‘nun da olmayışı ve üstüne t.i.s.‘in de sakatlanmasıyla iyice dar ve alternatifi pek olmayan bir rotasyonla oynamak durumunda kaldık. buna rağmen, tıpkı geçen seneki final gibi inanılmaz zorlu geçen bu maçı da kazanabildik ve bu sezonu da iki kupa ile kapatıyoruz. üstüste iki sezon, iki kupa. bu da bir ilk oldu.

bu güzel ekibin bir parçası olduğum için kendimi şanslı sayıyorum.
takım arkadaşlarımı tebrik ediyor, hepsine teşekkür ediyorum.