Sosyal Medya:
Esbpl Youtube Esbpl facebook Esbpl Instagram Esbpl Twitter

10 ekim 2021 gotham city fc reset fc maçı

calibra

calibra(8.10.2021 02:02:54)

1.
saat 16‘da.
calibra

calibra(8.10.2021 02:05:40)

2.
sezon başlangıcı için gerçekten harika bir maç oldu. fikstürümüzü çeken arkadaşımızın elleri dert görmesin...

eksik ve sakatlarımız var. hayırlısı diyorum.
koyundabeslenenyilan

koyundabeslenenyilan(9.10.2021 04:10:23)

3.
(bkz:eksik reset)
slack

slack(10.10.2021 12:34:36)

4.
gotham city: 4

kaosrise
emirhan kilinc (25,29)
keroo (9,11)
mustafa pekmezci
hakan saral
oktay hoscan(yy)

(dk.42) oktay hoscan(yy) > onur ozgonul(yy)
(dk.42) keroo > volki
(dk.53) hakan saral > keroo

reset fc: 8

tirnaklari ile sevisen
bledsoe (35)
anachronistic (58)
thatscan (12,38,46)
brazilyalironaldo (55)
ahmet ergunsu(yy) (14)

(dk.30) brazilyalironaldo > eren c (45)
(dk.45) eren c > brazilyalironaldo
(dk.55) brazilyalironaldo > eren c

maçın oyuncuları: kaosrise, thatscan
koyundabeslenenyilan

koyundabeslenenyilan(10.10.2021 13:05:50)

5.
her iki takımı da mücadeleleri için tebrik ediyorum. 40 dakika boyunca maç oldukça çekişmeliydi. bu dakikadan sonra gotham kondisyon eksikliğinden ötürü rakibinden geri kaldı.

eren‘in oyuna girmesi ile reset ciddi anlamda dinamizm kazandı ve baskısını arttırdı bunun sonucunda da goller geldi. thatscan yaklaşık 15 maç sonra kendi standardına oynadı ve bence maçın adamı olmayı hak etti.

kaosrise bir ara ellerini kullanmaktan vazgeçerek uçan kafa ile top kurtardı.
madyb

madyb(10.10.2021 13:19:37)

6.
bu maçı izlemeyi çok istiyordum, ama veteriner maceralarım elimi kolumu bağladı :(. umarım özeti dolu dolu olur. iki takımın da ayağına sağlık.
maskot kisi

maskot kisi(12.10.2021 01:39:48)

7.
çeşmeli bir turizmci olarak bu hafta izlerken en keyif aldığım maç oldu. duyduğuma göre çekimler bu hafta ütüyle yapılmamış, ben de heyecanla bekliyorum özetini.
calibra

calibra(12.10.2021 08:36:31)

8.
öncelikle (bkz: calibranın maç entrysi formatı) özlemişsinizdir hehehehe

esbpl‘mizi çok özledik. 1,5 yıl ara nedir kardeşim. en ara verdiğimiz zaman bile maksimum 6 ay vermişizdir iki sezon arası...

pazarları düşmüş olduğumuz garip boşluğu bir türlü kabullenememiştik...

neyse, maçımıza gelelim.

öncelikle buradan fikstür için kuramızın çeken bledsoe‘ya selamlarımı iletiyorum. lig başladı, ilk hafta bay... ikinci hafta gotham. o nasıl bir eldir...

hem yarım kalan sezon, hem de ondan önceki sezonda, kritik maçlarımızı kazanamamıştık. genelde maç sonlarına doğru kondisyon azalıyor veya doğru zamanda değişikliği yapamıyorduk.

1,5 yıl aradan sonra lig başlıyor, ilk hafta bay geçiyoruz, herkes maçını yapıyor, üstüne gotham‘la oynuyoruz... valla kabus gibiydi maç öncesi.

neticede kadromuz belli, senelerdir formatımız da, rotasyonumuz da aynı. yine pek bi değişiklik yapmadık. bu sene ihtiyaç olduğunda çağırmayı düşündüğümüz bir kaç isim dışında daha fazla oynamasını planladığımız iki isim oldu, birisi geçen sene de oynayan hakkı, diğeri de bu sene kadromuza kattığımız ahmet. hakkı‘nın ikinci dozunun üzerinden 13 gün geçtiği için bu maçta oynatamayacaktık, o nedenle ahmet‘i çağırdık maça.

hava güzel, zemin elverişli idi :)

maçın öncesinde bledsoe‘nun evindeki kahvaltıda herkes epeyce yemiş olacak ki, maç başladı ilk 15 dakikada 2 tane de rakipten yedik. sonra bi silkindik kendimize geldik, biri frikikten 2 tane gol ile beraberliği yakaladık. devreye kadar iyi bir skor yakalayalım diye uğraşıyorduk ama bir tanesi emirhan‘ın aradan dereden köşeyi gördüğü, bir tanesi de moral bozucu şekilde olmak suretiyle 2 tane daha yedik. ilk devre pozisyon bulup ileride güzel çoğalsak da, genel olarak geriye dönüşlerde sorun yaşadık, gotham ise kaptıkları toplar ile hızlı çıktı ve mustafa - emirhan - keroo üçlüsü bizim yarısahada hem çok hareketlilerdi hem de iyi top çevirdiler. boşta kalan adam hep tehlike yarattı. farkı açabilecek pozisyonları da bulamadılar.

ikinci devre ahmet‘i geriye aldık, edip - eren değişikliği ile başladık. özellikle dizilişimizdeki değişiklik sahaya pozitif yansıdı, goller peşi sıra geldi. ikinci devre rakip yarı sahaya daha çok adamla çıkabildik, daha çok pozisyon yarattık. pek pozisyon da vermedik ve son maçlarımızda bir türlü yüzümüzün gülmediği rakibimize hiç gol yemeden 6 gol atmayı başardık.

takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum, hepsi ayrı ayrı çok iyi oynadılar. genel olarak sevdiğimiz ve hep oynamak istediğimiz takım oyununu da iyi becerdik, herkes hep pozisyonların içindeydi. herkesin gol atması da bir başka gösterge.

sezonun ilk maçı olması hasebiyle hepsine ayrı ayrı değinmek istiyorum. hem refresh yapmaktan f5 tuşları bozulmuştur...

t.i.s., 1-2 tereddüdü dışında hatasız oynadı diyebilirim, karşı karşıya çıkardığı bir kritik top var ki, onu da yeseydik maç dönmeyebilirdi. ayrıca yeri geldiğinde pas oyununa katıldı, bir ara stoperlerin arasından ileri uzun top falan da atıyordu, kendine gel!11!

bledsoe’nun çizgiden çıkardığı top(lar) çok kritikti. ayrıca ikinci devrenin hemen başında kaosrise‘ın hatasını çok iyi değerlendirerek bize enerji katan bir gol buldu. hücuma iyi katkı sağladı, özellikle ikinci devre hem savunmada hem hücumda çok iyi oynadı.

anachronistic her zamanki gibiydi. sadece her zamanki haline göre biraz bel kalınlaşmış... forma çekmiş diyor, yemezler. çok koştu çok mücadele etti hehe ikinci devre orta alana geçince takıma hız kazandırdı, pres gücümüzü artırdı, tempo yaptık. bindirmeleriyle birkaç yıl önceki bol gollü sezonlarını hatırlara getirdi.

thatscan karma maçlarda epeydir tutuk bir görüntü sergiliyordu. meğerse 3 aydır kendini gizliyor, bu maçı bekliyormuş. ikinci devre dizilişimizin de değişmesiyle açıldı, kendine geldi. çok şık bir gol attı, bir tane de oradan buradan çarpmalı bir gol buldu. maçı kopartan gollerin içindeydi.

b.ronaldo ilk devre ileri uçta tek başına oynadı, saral ve gotham’ın diğer yeni yabancı oyuncusuna karşı top sakladı, servis yaptı. biraz daha şanslı olsa, ilk devre de gol bulabilirdi. ikinci devre soğumadan oyuna girdiği anlarda da tempoya katkı sağladı, golünü buldu.

bir süredir ayak sakatlığı nedeniyle oynamayan eren de maç gotham maçı olunca görev almak zorundaydı. ikinci devre oyuna girmesinin ardından anachro ve thatscanla, pozisyonlara göre bledsoe’nun da katılımıyla hızlı oynamamıza vesile oldu, golünü attı, görevini yaptı ve yerini tekrar b.ronaldo’ya bıraktı. ayak sakatlığının çok uzun sürmemesini diliyoruz.

ahmet bizle ilk maçına çıktı, ilk başta orta alanda oynayınca hem ilk maçı olması hem de rakibin oyunundan ötürü ilk devre bocalamalar yaşadı, buna rağmen uzaktan güzel bir gol attı, gol pozisyonları yarattı. keza frikikten bulduğumuz diğer golde de faule maruz kalan adamdı. ikinci devre savunmaya geçince performansı yükseldi, hızlı olması kadar sağlam oynaması da performansını yükseltti. zor maçta aldığımız galibiyette önemli bir pay sahibi oldu. aramıza hoş geldi, bu sezon kendisini daha sık görmeyi ümit ediyoruz.

bol mücadeleli ama centilmence geçen maç için rakibimize teşekkür ediyorum, aşı koşullarını henüz karşılamayan serci, quantum gibi önemli oyuncuları onlar için epey eksiklikti. ama sahaya çıkan ve kenardaki ekip ile alışıldık güçlerini ve oyun tarzlarını oynadılar. emirhan için ayrı bir cümle açmak gerekiyor. kendisi sanırım ligde 6-7 sezondur kesintisiz oynuyor ve her geçen gün performansından bir şey kaybetmediği gibi üzerine de ekliyor. bu maçta yine atılan tüm topları aldı, olmayan pozisyonları takip ederek gol çıkardı, önünde 2 kişi olmasına rağmen iğne deliğinden golünü de attı, onun ve gotham ekibinin ayağına sağlık.
serci

serci(14.10.2021 01:43:46)

9.
senelerdir gotham-reset maçlarının tamamı muhteşem geri dönüşlere sahne oldu.
yine gelenek bozulmadı. bu sefer geri dönüşü yapan reset oldu. hepsinin ayaklarına sağlık.

ilk yarıda 4 gol atıp, ikinci yarıda hiç gol atamamamız üzerinde durmamız gereken bir durum. düzelcez inşallah be :)

bledsoe

bledsoe(14.10.2021 06:13:19)

10.
öncelikle kura çekimi için kulağımı çınlatan dostlara cevap vermek isterim;
bu kurayı çekmesem gotham‘ı bu kadar eksik yakalayamazdık. maça gelirken beşiktaş iskelesinin önündeki kızılay standında gördüm serci aşısı olmayanları toplu sünnet gibi toplu aşıya götürmüştü. bana teşekkür etmelisiniz ibneler.

maça gelecek olursak, sonuçtan bağımsız gotham maçlarının zevki de yorgunluğu da heyecanı da bambaşka oluyor. bunun için gotham‘lı dostlarıma ayrıca teşekkür ediyorum. bu güzel maçı kaçırmamak için sakat sakat kendimi zorlayarak oynadım. maçtan sonra da dizimi daha da kötü hale getirip arkadaşlarımdan iyileşene kadar müsaade istedim ama fazlasıyla değdi.

maç fotolarında pekmezci ile mücadele edeceğiz diye çok manasız fotolarımız çıkmış. eşimi maç fotoları olduğunu ikna etmem baya bir sürdü. okan‘dan da bahsetmessem olmaz. bence beklentilerin üstünde maç çıkardı. gazoz‘da yıllardır, esbpl‘de yeni arkadaşımız ahmet maç sonu "abi esas kalecileri yok demiştiniz. adam ne vurduysam çıkardı." diyerek isyan etti. ki fazlasıyla da haklıydı. elinden gelenin fazlasını oynadı, tebrik ediyorum. emirhan, keroo, pekmezci üçlüsü ilk yarı boşlukları çok iyi buldular ve çok hareketli oynayarak skoru da elde ettiler. belki değişiklikler, belki ahmet‘i arkaya çekmemiz, belki gotham‘daki yorgunluk ama bir sebepten maç bize döndü. gol attıkça açıldık. birlikte oynadık. enerjimiz sahada bariz dominasyon sağladı ve maçı çevirdik. herkesin ayağına sağlık.