Sosyal Medya:
Esbpl Youtube Esbpl facebook Esbpl Instagram Esbpl Twitter

3 şubat 2019 moda cosmos büyük kulüp maçı

d10s

d10s(03.02.2019 13:23:19)

1.
14 maçı.

mj
cannavarro
sidonli a
hakan n (yy)
kebooo
tormund g

burak ö
oğuz y (yy)

şeklinde geliyoruz, moda abiye başarılar.
modu

modu(04.02.2019 09:38:03)

2.
öncelikle gecikmeli olarak maç kadromuzu vereyim. :)

sanırım ilk defa bu maçta maçtan önce kadroyu yazmayı unutmuşum. sanki efsane kadro getirecekmiş gibi bir izlenim doğurmuş olabilir ama alakası yok. kadromuz gece 23:55 civarı belli olduğu için yazana kadar maç saati geliyor

the beyin
ufuk
realy
dai
boyozcu
fahir
modu

modu(04.02.2019 09:47:30)

3.
bu sezon b.kulup, crusaders ve biz baş altı takımlar olarak gözüküyoruz. bu 3 takım da 4.olmak için çabalıyor (en azından biz öyleyiz). dolayısıyla bu takımların arasında oynanan maçlar çok kritik ve başabaş oluyor.

maça çok kötü başladık. ilk yarıyı 3:0 geride kapattık. tüm ilk yarıyı gol atamadan geçirmek bizi ciddi demoralize etti. ama belki de ilk defa skor ne olursa olsun oyun dizilişimizi bozmadık. herkes mevkisinde oynamaya devam etti.

hatta ikinci yarıya bile değişiklik yapmadık. aynı adamlar aynı mevkilerinde devam ettiler.

ikinci yarı top biraz da olsa bizi sevmeye başladı oyun üstünlüğüne ele aldık ve skoru 3:3‘e getirdik. bu dakikada dizilişimizde bir değişiklik yaptık ve skoru 4:3‘e getirdik. ancak bu baskılı oyun bizi yordu. rakibimiz 15-20 dakikalık bölümü geride oynadı ve daha diri kaldı. yaptıkları oyuncu değişiklikleri de yine onlara + avantaj sağladı. bunun sonucu son 3 dakikada 2 gol yedik.

geçen hafta 50‘de verdik maçı, bu hafta 57‘de. gelişiyoruz. inşallah sene sonuna kalmadan kazanmayı başarırız.

rakipte sidonli çok iyiydi. bizim sol kanadı dağıttı. ikinci ve de en önemlisi 4:4‘e getiren gollerin paslarını verdi. 4:4 çok kritik bir goldü.

rakibimizi tebrik ederim. yolları açık olsun. herkesin ayaklarına sağlık.

kendi takımıma ayrıca 2 kere teşekkür ediyorum. çok iyi mücadele ettiler. son dakikalardaki taktik değişikliğim mağblubiyete neden oldu. emekleri boşa gitti. üzgünüm.
hanneman

hanneman(04.02.2019 10:56:31)

4.
moda cosmos 4

the beyin
realy (39,55)
fahir
dai (43)
boyozcu
ufuk (49)

büyük kulüp 5

michaeljacksonstr...
cannavarro (59)
sidonli antipatros
kebooo (27)
hakan nizamoğlu (yy)
tormund giantsbane (10,30,56)

dk.39 hakan nizamoğlu (yy) > oğuz yavuz (yy)
dk.51 kebooo > burak ozbek

sarı kart: dk.25 michaeljacksonstr...
sarı kart: dk.44 cannavarro
kebooo

kebooo(04.02.2019 12:08:10)

5.
geri dönüşlerin maçını 5-4 kazanan taraf biz olduk.

maça çok iyi başlayıp, çok iyi top yapıp güzel goller atarak devreyi 3-0 önde kapattık. onlar düşer diye beklerken, biz düşünce skor yavaş yavaş 3-3‘e geldi. maç bu noktada bir o tarafa bir bu tarafa baya bir gitti geldi. sonra 55‘te realy muhteşem geri dönüşü tamamlayan golü attı moda cosmos adına. derken bizde sahneye önce tormund g, daha sonrada son dakikada düşe kalka, son nefese kadar savaşarak attığı golü ile cannavaro çıktı ve bir başka geri dönüşle 5-4 kazandık.

bizde kalede mj yine harika bir maç çıkardı, hiç çıkmayacak toplar kurtardı. geride cannavaro destansı top oynadı. savaştı, attırmadı, kazandıran golü attı. sidonli a ve hakan n yine kanatlarını müthiş savunup, ofansta da harika işler yaptılar. ve tormund g, hem güçlü, hem de çok akıllı top oynuyor. kenardan katkı yapan oğuz‘da yavaş yavaş lige ısınıyor. takımla uyumu arttıkça ligin en iyilerinden olacağını düşünüyorum. ve burak özbek, son dakikalarda attığı ara pas ile akıllara pirlo-recep çetin karışımı muhteşem bir görüntü ortaya çıkardı. izleyen herkesin kafası karıştı. kadife ayaklı.

moda cosmos maalesef geçen hafta yaşadığı handikapı bu hafta da yaşadı. kenar desteği olsa bazı şeyler farklı olabilirdi. inanılmaz tempolu bir mücadeleydi. hatta benim bu sahada en çok yorulduğum maçtı. the beyin takımını fazlasıyla oyunda tuttu. fahir‘in sonunda iyileştiğini görmek sevindirdi. ufuk, realy dai üçlüsünün kalitesi zaten belli, yine harika top oynadılar. boyozcu da artık oturdu yerine. top ayağındayken de, değilken de yoruyor rakibini.

moda maçlarını hem oynamayı, hem izlemeyi bir fazla sevmişimdir. ama bu maç bir başka yorucu, bir başka keyifliydi.

maç sonunda tebrik için tribünden inen modu abimiz ile bizim başkan d10s‘ın birbirlerine sarıldığı an ile güzel de bir final oldu.

herkesin ayağına sağlık..
d10s

d10s(06.02.2019 13:28:05)

6.
ikinci yarıya stronghold-crusaders-moda cosmos fikstürü ile başladık, moda bu zorlu dönemecin son halkasıydı, ilk devre oynadığımız maçı geri dönüşlerin bol odluğu bir 60 dakika sonrasında zor da olsa kazanmıştık, bu sefer de aynı senaryo gerçekleşti. ilk yarıda istediğimiz oyunu sahaya yansıttık, goller kadar pozisyonlar da bulduk, 3 tane de gol attık ancak ikinci yarı ufuk faktörü devreye girdi.

moda cosmos oyuncuların mevkilerine göre şekil alan bir takım. ufuk ve realy burada öncü birlikler. çünkü bu iki oyuncu ofansta da defansta da aynı derecede etkili. fahir-dai ikilisinin savunmada sağlam duruşları, boyozcu‘nun da sezon genelinde az süre almasına rağmen takıma ayak uydurması bu söz konusu ufuk-realy ikilisinin daha rahat mevki değişikliği yapmalarını sağlıyor. nitekim bu maçta da bunlar yaşandı, rakipteki mevki değişiklikleri sonrası 3-0 öne geçtiğimiz maçta 4-3 geriye düştük. moda‘nın hücumları sonrasında skor daha 3-1‘ken gidişatın böyle olacağı belliydi, bizim yaptığımız değişiklikler de 3-1 ile 3-4 arasında oldu ki kağıt üzerinde olumlu etki etmemiş gibi gözüktü aslında.

nasıl olduysa son 10 dakikada takım bir hareketlendi, rakibin de skoru koruma güdüsüyle yaptığı formasyon değişikliğini lehine kullanmasını bildi sahadaki 6 arkadaşımız. ilk devre oynadığımız maça paralel bir senaryo ile 5-4 galip gelmiş olduk. sahadaki 14 oyuncuya da bu mücadele için teşekkür ederim.

ayrı bir teşekkürü de saha kenarındaki modü‘ye ederim, çünkü uzun boylu modü abi ve moda cosmos bu ligin karakteridir.