Sosyal Medya:
Esbpl Youtube Esbpl facebook Esbpl Instagram Esbpl Twitter

27 ocak 2019 stronghold fc moda cosmos maçı

d10s

d10s(25.01.2019 17:30:39)

1.
15 maçı.
akıp giden bir maç olur gibi bir his.
modu

modu(27.01.2019 11:49:16)

2.
sakatlıklar, hastalıklar ve ekonomik krizin derinden etkilediği bu sezonda yine kıtı kıtına 6 kişi çıkabiliyoruz.

the beyin, zizu, keroo, esekkuel, ayina, fahir yok.

buğra aydın (oy)
modu
ufuk
dai
realy
boyozcu

ilk ve son altılısı ile sahadayız.
slack

slack(27.01.2019 20:45:01)

3.
stronghold fc: 6

hadicanım
ozan yolcu
ugurege
alingan (21,59)
novemba
sadi güven soykan (yy) (9,50,56)

dk.30 alıngan > gutiresma (57)
dk.55 novemba > alıngan

dk.52 sarı kart: ozan yolcu

moda cosmos: 3

buğra aydın (oy)
modu
ufuk (11)
dai (12)
realy
boyozcu (28)
kebooo

kebooo(27.01.2019 22:52:46)

4.
nöbetçi tabelacı olarak defterimizi karaladığım şu maç için bir iki kelam edeyim.

stronghold fc bugüne kadar hiç yenemediği moda cosmos‘u da mağlup ederek yola kayıpsız devam etti.

maçın başında her iki tarafta da tempolu ve bol hatalı bir futbol vardı. ilk 10 dakikanın sonlarında 4 dakikada 3 gol oldu. devreye kadar dengeli giden oyunda bol koşmalı oyunun sonunda yorgunluklar kendini göstermeye başladı. işte bu noktada moda cosmos şartlar dolayısıyla avantajsız taraftı. hasta olması sebebiyle kenardan takımını oyunda tutmaya çalışan fahir oyuna girip katkı yapabilseydi gidişat farklı olabilirdi. stronghold fc yaptığı oktay değişikliğiyle bir tık daha tempolu oynadı. basit top oynamaya başladıktan sonra takımına katkısı çok büyük. zaten fişi çeken golü de o attı.

modu abimizi sahada görmek yine keyifliydi. belki alışılan kadrosu sahada değildi ama moda cosmos‘un bugün eksik olduğunu düşünmüyorum. lider ile maçın sonlarına kadar başa baş top oynadılar, 3-2 öndeyken maçı koparacak pozisyonlar da buldular. ama bu tempolarda oynayınca çok önemli bir etken olan yedek desteği olmayınca sonuç böyle oldu. bir de boyozcu arkadaşımız var. geçen seneden beri dikkatimi çekiyor, geliyor, kenarda bekliyor, çok kısa süreler alıyor ve hatta sanırım kenarda hazır bekleyip girmediği maçlar dahi oldu. ama her zaman gelip takımına desteğini veriyor. ayakları ve kondisyonu da baya iyi. takımının ritmine alıştıkça bence katkısı çok daha büyük olacak.

stronghold fc yine takım olarak iyiydi. son 9 lig maçında aldıkları 1 beraberlik, 8 galibiyetle kaybetmemeyi öğrenen bir takım olduklarını gösterdiler. güven yine en sevdiği dakikalarda ortaya çıkıp maçı kopardı. bunun yanında bir de mevkisi sebebiyle gerek özetlerde gerekse panoramalarda pek göremediğimiz, takımının bulunduğu noktada olmasında en ciddi paya sahip olduğunu düşündüğüm bir ozan yolcu gerçeği var. bugün yine ligin şüphesiz en iyilerinden ufuk ve realy ile sık sık karşılaşmasına rağmen hatasız oynadı ve yine takımını geriden harika yönlendirdi.

güzel maç izletti oynayan herkes, ayaklarına sağlık.
calibra

calibra(29.01.2019 16:26:19)

5.
çok heyecanlı maç oldu.

moda cosmos skor üretebilecek önemli eksikleri olmasına rağmen çok dirençli oynadı.

3-2 önde girdikleri ikinci devrede, özellikle ufuk ile pozisyonlar buldular ancak maçı koparacak gol gelmedi.

fahir, ben kenara gideyim biraz taktik vereyim yönlendirme yapayım falan dedi... daha 1-2 dakika geçmeden skor 3-3 oldu. moda açısından moral bozan 4. gol gelince, son 2 gol de tuz biber ekti.

iki ekibin de ayağına sağlık.
slack

slack(29.01.2019 22:17:54)

6.
çekişmeli ve ortada geçen bir maç oldu. bizim kenarımız kalabalık olduğu için değişikliklerle bir adım öne geçtik ve maçı kazandık.

iddiamızı sürdürmemizin yanı sıra lig tarihinde ilk defa moda karşısında galip geldik. moda eksik olsa da olmasa da zorlu bir rakip, ufuk takımı çok güzel yönetiyor, hem defans hem ofans olarak dev katkı veriyor takımına. ikili mücadelelerden genellikle galip çıktı ve bizi çok zorladı. takım olarak ilk devre iyilerdi ve bunun meyvesini yağladıkları 3 golle aldılar :)

biz ilk devre tutuktuk, skor üretemeyince biraz moral olarak düştük. sanırım bunda tabela görevimiz sırasında birbirimize yaptığımız birbirinden soğuk esprilerin payı vardı. :/

şut istatistiklerine göz atacak olursak;

stronghold:
şut: (25)
kaleyi bulan şut: (15)
kaleyi bulan şut oranı: %60

moda:
şut: (13)
kaleyi bulan şut: (8)
kaleyi bulan şut oranı: %61,5

bizde herkes iyi mücadele etti, hakan hasta hasta oynadı, bora abi takımı yalnız bırakmadı, kenardan desteğini esirgemedi sağolsun. sadece bu maç için söylemiyorum; takım olarak birbirimizi tamamlıyoruz, bir takım arkadaşımızın eksiği ya da hatası olursa diğer oyuncular kapasitelerinin de üstünde oynuyor ve bu eksiği tamamlıyor. geride olsak da bu bilinçle, kontrollü, sabırlı oyunumuzu sürdürüyoruz. bu gerçekten çok çok önemli bir meziyet, kişiler değil yaratılan takım kimyası bizi başarıya götürür diye düşünüyorum. işte bu noktada her bir takım arkadaşıma, can dostlarıma teker teker teşekkür ediyorum, gerçekten hepsi yürekten, çok iyi mücadele ediyorlar.

centilmence geçen maç için bülent abiye ve modalı arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
modu

modu(02.02.2019 14:35:34)

7.
bizim için belki de ilk defa sonunda üzülmediğimiz bir maç oldu. evet belki yenildik ama en azından sahada son dakikaya kadar elimizden geleni yapmaya çalıştık.

maç anlamsız bir şekilde gollü başladı ki 2 takım da daha çok defansif özellikleri ile öne çıkan takımlar. ilk yarıyı güzel kontrol ettik ve oyun gücünü elimizde tuttuk.

ikinci yarı klasik olarak bir 15 dakika gözüne ışık tutulmuş tavşan gibiydik. stronghold sağlı sollu ataklarla bizi bunalttı. yaptıkları değişiklikler onları diri tutarken bizi gitgide fiziksel olarak bitiriyordu. bu dakikalarda buğra belki de maçın son dakikalara taşınmasına neden oldu. biz seyrederken o ordan oraya atladı durdu.

bu dakikalarda az ama öz 2-3 pozisyon bulduk. çok net olan bu pozisyonları değerlendirebilseydik sanırım stronghold "acaba yine mi" diye strese girecekti. olmadı.

stronghold hakkı ile kazandı. yolları açık olsun. güzel ve keyifli bir maç oldu herkesin emeğine sağlık.

bir de ilk yarıda ufuk ile ozan‘ın mücadelesi ve sonrasında bizim golümüz olan pozisyon vardı. ozan faul dedi ki hepimiz faul değil diye söylendik, itiraz etmedik. ama özetleri seyredince ufuk‘un faulünü gördüm. zaten ozan‘ın art niyetli olmadığını biliyorduk ama bize sanki ucuz bir faul gibi gelmişti. adamlar haklıymış bunu da belirtmeden geçemeyeceğim.