Sosyal Medya:
Esbpl Youtube Esbpl facebook Esbpl Instagram Esbpl Twitter

11 şubat 2018 büyük kulüp bacakspor kupa maçı

memotti

memotti(08.02.2018 12:30:28)

1.
15:00‘de başlayacak maçtır.
bir tarafta mermer dişleyenler, bir tarafta zürafa plasentasıyla çiğ at eti yiyenler... hadi bakalım hayırlısı...
d10s

d10s(10.02.2018 18:31:29)

2.
bacakspor top, tüfek, tank, ramses, haydar, memotti, zanetti derken gol atabilen tüm oyuncularıyla saldıracak gibi.
biz de elimizden geldiğince onları püskürtmeye çalışacağız.

kadromuz;
michaeljacksonindahaaaauuuss
yehso
sidonli antipatros
hello submarinr
gachayim
emre uygur (yy)

peach
soggy bottom boy


iyi olan kazansın. iyi olan biz değilsek kötü olan da kazanabilir, sıkıntı yok.
d10s

d10s(12.02.2018 17:58:39)

3.
bacakspor‘un bitime 5 saniye kala attığı çok aşırı klas golle 4-3 kazandığı ve bileğinin hakkıyla üst tura çıktığı çeyrek final rövanş maçı oldu. kendilerini kutlarız.

maç alışılageldik bacakspor maçlarından daha farklı geçti, o yüzden bu maçla ilgili bir iki kelam etmek gerekir diye düşünmekteyim.

1 - bu sezon yenilenen bir bacakspor var hepinizin malumu. çekirdek kadroya tecrübeli ayaklar eklendi, daha alternatifli, daha pozitif ve daha korkulan bir bacakspor var artık. nitekim bu sebeple sezon başında los bacaktikos dedik, gerekli saygı duruşunda bulunduk. :)

2 - bu sezon bir iki maçta bacakspor‘un mağdur olarak öne çıktığı oyun içi sıkıntılar oldu, ilk yarıda bu maçları hatırlarsınız, bu tarz durumların ilkinde "olur öyle" dersiniz, ikincisinde "neden hep biz" demiş olabilirsiniz, sonrasında iş riske girmiştir, çok kolay paranoyaklaşabilirsiniz, kendinizi alkole verip "artık yeter" diyebilirsiniz, "hepsini doğru yaptık sanıyorduk, demek o kadar da doğru değilmiş" şeklinde serzenişte bulunabilirsiniz.

bu iki ön bilgi sonrasında bu maça geçiyorum. bacakspor‘u tanırsınız, yeşil forma 60 dakika oynar, çok ekstra hırsı yoktur, sahada genelde sesi daha az çıkan taraf olur, bu maçtaki bacakspor ise sahada 6, kenarda 5 kişiyle, her şeyiyle kazanmaya gelmiş, fiziksel ve mental olarak rakibine üstünlük sağlayabilecek potansiyelde göründü. nitekim maç da bu şekilde başladı ve bitti. bacakspor fiziksel ve mental olarak üstün olan taraftı, hakederek kazandı.

şimdi iğneyi kendimize, çuvaldızı da rakibe batırarak devam edeyim.

kurulduğumuz günden bu yana ligde ve kupada takım olarak toplamda 30‘un üzerinde maç yaptık. artık bu ligin dinamiklerini bilmemiz ve buna göre oynayabilmemiz lazım. faul olduğunda ne yapılır, nasıl davranılır, neden bu kurallar bu şekilde düzenlenmiştir kendi adımıza bunları iyice özümsememiz lazım. bu konuda hala çatlak sesler çıkaran bir takımız. hoş olmuyor. sahada hiç hoş durmuyor. bir pozisyon faulse söylenir, değilse susulur, rakip faul istediyse boynu bükerek geri dönülür. bu budur.

aynı şekilde bacakspor‘un da her zaman arkasında durduğu doğrulardan taviz vermemesi lazım. saha içindeki alfaların bu amaç doğrultusunda daha fazla sorumluluk almaları lazım. bunu ilk yarıda da bacaksporlu derin abilere söylemiştim, o yüzden "mağlubiyetten sonra" yapılan bir serzeniş değil bu, konuşurken içim raad yani. :)

benim kafamdaki bacakspor‘un imajı net. bunu özel hayatımda da sıklıkla görüştüğüm bacaksporlulara sorarak da teyid edebilirsiniz. zihnimdeki görüntüde rakip faul istediğinde "kuran çarpsın faul değil" diyen bir bacakspor yok.
rakibine "bunlar da her topa faul istiyor" diyen bir bacakspor da yok.
aynı şekilde zocor‘un yedek kaldığı bir bacakspor da yokahaahdhgh, neyse bu olabiliyor artık, yaşlılık...

ligde hakem olmaması ara ara eleştiriliyor ama bence atlanan nokta şu, bizim maçlarımızda toplam 12 tane hakemimiz var. normal maçtaki bir hakemin görmediği alanda yapılan her türlü faaliyet aslında en az 2 hakem tarafından görülüyor bizim ligde. büyük lüks. dolayısıyla topsuz alanda yapılan konuşmaların da 2 hakem tarafından duyulduğunu unutmamamız lazım.

60 dakika sona erdiğinde aynı odaya gidiyoruz. hadi orada yüz yüze gelmedik, duş süreci var, oradan da yırttık diyelim, 6-7 masalı kantinde yine beraberiz. hadi maçını suyunu ödemeden kaçtın, helal olsun da en fazla 1 hafta geciktirebilirsin süreci, haftaya yine bu sahada birlikte top oynayacağız. dolayısıyla sahadaki her hareketi bu açıdan değerlendirmemiz lazım. ha yok ben böyle oynarım, banane soyunma odandan diyen varsa öyle demesin, çünkü ikinci odayı açmıyorlar.

bacakspor‘u tekrar tebrik ederim, ramses bey‘e bundan sonraki hayatında "aşkolsunlar" dilerim. kenarda birileri penaltılar muhabbeti yaparken bacakspor‘un gol dakikaları geldi, neyin penaltısı ulan demiştim, kimdi o yanımdakiler hatırlayamıyorum, onlara da aşkolsun der esenlikler dilerim.

bu sezon bu kupayı biri kazanacaksa bizi eleyen bacakspor kazansın. :) ortamlarda namımız yürür. şampiyona elenmek de büyük iş. sonraki turlarda bol şans sevgili bacaktikos ailesi.

son ekleme; reset-moda maçının ilk yarısındaki penaltı pozisyonundan sonra sahadan bledsoe‘nun acıyla çıkardığı sesten başka ses gelmiyordu. ve herkes veysel‘in entrafında o acıyı dindirmekle meşguldü. bizim maçta ise 4-5 kişilik selamsız bandosu vardı sanki, komşular şikayet etse çok haklı valla.
calibra

calibra(14.02.2018 11:00:36)

4.
bacakspor: 4

baris_bacak
salam
jjjoooeee (9,29)
ilker demir (yy)
jimmy jix
ramses023 (47, 60)

yedek (dk. 41) jimmy jix > zocor

büyük kulüp: 3

michaeljacksonstr...
yehso
sidonli antipatros
hello submarine (14)
gachayim
emre uygur (yy) (25)

yedek (dk. 30) gachayim > peach (40)
yedek (dk. 46) peach > soggy bottom boy