Sosyal Medya:
Esbpl Youtube Esbpl facebook Esbpl Instagram Esbpl Twitter

10 aralık 2017 büyük kulüp moda cosmos maçı

d10s

d10s(07.12.2017 13:01:42)

1.
14 maçı.
elimizden geleni yapmaya çalışacağız. moda‘nın 5 forvetli korkunç sistemine karşı önlemler almaya çalışacağız ama zor.

kadromuz aşağı yukarı belli. son 1 pozisyon için sağlık ekibinden haber bekliyoruz.

ayrıntılar geliyor...
modu

modu(08.12.2017 11:35:59)

2.
bu sezon için tamam ya da devam maçımız. bu maçı kazanırsak şampiyonluk şansımız %51.
d10s

d10s(08.12.2017 19:59:58)

3.
ligin ilk yarısı, daha 8. haftadayız. ne biçim laflar tamam/devam falan. normal bir maç ya. aşkolsun.

aksilik olmazsa kadromuz;

burak özbek
sidonli a
çaglar genç (oy)
hayyytee
hello submarine
anadoluvampirisemih
sol kanattan bindirelim
emre uygur (yy)
modu

modu(10.12.2017 11:46:04)

4.
b.kulüp efsane kadro ile sahada. hava da tam bir düello havası. bu maçı kaçırmayın. yılın efsane maçlarından biri olacak.

the beyin
ufuk
frontend
keroo
dai
realy

yedek: fhsc
modu

modu(11.12.2017 10:51:37)

5.
tam da tahmin ettiğim gibi gerçekten güzel maç oldu. tabi yendiğimiz için belki bize güzel gelmiş olabilir ama kenardan seyrederken gerçekten çok keyif aldım.

büyük kulüp bu ligde anlamsız bir yerde olan 2 takımdan biri (diğeri biz. bizim lider olmamız lazım). b.kulüp‘ün dedeler ile oynadığı kupa maçını seyretmiştim. çok koşan, kompakt oynayan, kolay kolay açık vermeyen bir ekip.

ilk devre oyunun hakimiydik diyebilirim. ilk atağımızda golü bulmamız, ardından b.kulüp‘ün net bir pozisyon kaçırması ile başlayan maç sonrasında bizim kontrolümüzde geçti. yeri geldi vites yükselttik, yeri geldi boşa attık. 2. golü de bulduk ve neredeyse rakibimize hiç pozisyon vermeden ilk yarıyı tamamladık.

2.yarı b.kulüp ofansif bir oyuncu değişikliğine gitti ve oyuna ortak oldu. pozisyon bulmaya başladılar. 2:1 olduğunda çok kısa zamanda ve şansa bir gol bulduk. bu gol bizi oldukça rahatlattı. dedeler maçında o gol gelmediği için kaybetmiştik. açıkcası dünkü maçta top da bizi sevdi. beyin acayip kurtarışlar yaptı, gol olacak toplar bizim defansın kıçına başına çarptı, yemedik. buna rağmen ikinci yarı skoru 2:2. yani b.kulüp bu maçtan puanla ayrılması içten bile değildi.

b.kulüp‘ün yaptığı presi ve alan daraltmasını kolay kolay kırmak mümkün değil. orada bizim bu sezonun en iyi topunu oynamamız maçı rahat kazanmışız izlenimi verebilir ama bizden 1 kişi vasat oynasaydı bu maçı kaybedebilirdik.

bizde herkes çok iyi oynadı ama ufuk ekstra iyi oynadı. kusursuzdu.

herkese teşekkürler.
oe911

oe911(11.12.2017 12:05:33)

6.
skor: 2-4

çok güzel maç oldu. herkesin ayağına sağlık.

çocuklar hani böyle arabalarla oyun kurarlar ya. böyle düzgün düzgün dizerler arabaları, tıngır mıngır halıda yol alırlar. a ha bu arabaları dizen çocuklar ve arabalar beko ve arkadaşlarıydı. ama bir çocuk da gelir böyle kamyonuyla hepsini püsttthheellooovvv diye eze eze oyunu bozarak gider. o çocuk da ufuk işte. kamyon gibi süpürdü arka tarafı. topu oyuna soktu.

bir de ozan ekstra oynadı. böye bale yapar gibi. hayvan gibi de güzel bir gol attı. büyük kulüp‘te en iyi bence hello submarine‘di. soggy olsaydı oyun biraz daha dengelenebilirdi ama bence moda‘yı bu kadro ile yenmek çok zor.

d10s

d10s(12.12.2017 15:46:37)

7.
@modü bey ve @oe911 beylerin cümleleri üzerine fazla şey yazmaya da gerek yok aslında, kendi adımıza "iyi yea, güzel bi‘şeyler yapabilebililibiliyoruz demek, ne hoş" dedik, sevindik, sağolun duayen beyler. :)

moda‘nın sahadaki oyuncu grubu kelimenin gerçek anlamıyla korkunç. onlara karşı mücadele etmeye korkarsın, en ufak bir hatada cezayı kesebilecek yapıdalar, 5‘i birden hem de. basketbolda son saniyelerde pivota faul yapmaya çalışır gerideki rakip ya hani, serbest atışı kaçırır falan diye, moda‘da öyle bir sorun yok, top kime gitse farketmiyor. birbirine benzer hepsi, gol de atıyorlar, savunma da yapıyorlar. buna benzer bir takım yapısı 2014-15 reset‘te vardı, voleybol gibi döne döne oynarlardı, moda nispeten daha yeni bir takım ama süreklilik yakaladığında gittiği yol orası.

velhasıl maça çok iyi başladılar, tüm kurgumuz iyi savunma ve seri hücum üzerineydi, bu ikisini peşpeşe yapıp geçiş oyununda da çok az vakit kaybederek açılmak gerekiyor. maalesef bunu başaramadık. iyi savunduğumuz zamanlarda hücuma hızlı çıkamadık, hücum denediğimiz zamanlarda da pozisyonları bitiremedik. moda baştan sona üstün oynadı ve bunu çok kısa aralıklar haricinde net biçimde hissettirdi.

ikinci yarı biraz daha kıpırdandık, arka tarafı biraz daha öne çıkarıp oyunu itmeye çalıştık, beraberliği yakalayabilir belki öne de geçebilirdik bu süreçte ama onu koruyabilecek bir oyunu sürdürebilir miydik? yo hayır, hiç sanmıyorum.. bir şekilde moda bu maçı kazanmasını bilirdi.

güzel, tatlı, şeker bir maç oldu. herkesin ayağına sağlık.
zocor

zocor(12.12.2017 23:46:55)

8.
büyük kulüp: 2

burak ozbek
sidonli antipatros
caglar genc (oy)
hayyytee
anadoluvampirisemih
hello submarine (46)

dk.31 anadoluvampirisemih > emre uygur (yy) (48)
dk.55 hayyytee > anadoluvampirisemih


moda cosmos: 4

the beyin
ufuk
keroo
dai
frontend (21,46)
realy (8,55)