Sosyal Medya:
Esbpl Youtube Esbpl facebook Esbpl Instagram Esbpl Twitter

sabotajkanunu

sebotem

sebotem(15.12.2015 11:09:51)

1.
sol ayağını anlatmak için roman yazılır son cümlede kendisi sağlaktır diye eklenir. cr7 tadında hızlanma, messi tadında dar alanda adam geçebilme yeteneklerine sahip über futbolcu. şaka bir yana futbolculuğunu geçtim güzel insan.
lil saint

lil saint(15.12.2015 13:49:59)

2.
hic beklemedigim yerden ortak arkadaslarimiz cikti babayla. macini yapip gidenlerden degil, kalip diger maclari izleyen, ligin ortama ayak uyduran yeni arkadaslardan. cok sut cekiyor.. severim sut ceken adami ahah :)
cannavaro

cannavaro(15.12.2015 14:16:59)

3.
vertigo ve cigayla beraber ligin en iyi sut ceken adamidir gozumde.
long shots 20
diger butun ozellikler 0
basarilarinin devsmini dilerim :)
delpiero82

delpiero82(15.12.2015 14:24:08)

4.
ekşi sözlük halı saha şenlikleri 13 draftı ile kozmaça bünyesine katılan ve 2014-15 sezonunun ikinci yarısı itibari ile de istikrarlı bir şekilde esbplye katılım gösteren kardeşimdir.

esbpl ortamında bulunmakdan zevk alan, sohbeti güzel ve şaka kaldıran karakteriyle tam ligimizin aradığı topçulardan.. ben başlığı açtığımı sanıyordum ama atlamışım kusuruma bakmasın..
sabotajkanunu

sabotajkanunu(22.12.2015 10:54:08)

5.
sebo,lil ve delpier başganım sağolun.
@3 en büyük handikapı seninle aynı takımda olması:(
overdoseunderrain

overdoseunderrain(29.02.2016 10:45:35)

6.
bu adamda var olan yetenek bir çok topçuda yoktur. ama gece hayatı, uluslararası piyasalarla beraber yaşadığı dalgalanmalar vs derken bir türlü verebileceğinin %100‘ünü veremiyor. ama ben çözümü buldum. adamı kampa alacağız. her cuma akşamı başlayacak bu kamp, pazar maç saatine kadar. maçtan sonra performansa dayalı ödül sistemi uygulayacağız.

adam takıma en çok katkıyı verebilecek oyuncuyken hala benden laf yiyor, durumunu düşünün artık :))

ayrıca şeker gibi adamdır, azıcık nazlıdır ama şaka kaldırmada üstüne yok. takımca bir başkasına bu kadar yüklensek "s.karım maçınıza bir daha gelmiyorum derdi!". takımca seviyoruz kendisini, ali hariç. o pek sevmiyor :)))
dusunen hayvanin onde gideni

dusunen hayvanin onde gideni(29.02.2016 14:20:38)

7.
tırnaklarıyla kazıya kazıya formayı aldı. adam gibi adam!
koyundabeslenenyilan

koyundabeslenenyilan(29.02.2016 18:54:14)

8.
tırnaklarıyla kulis yapmıştır canım benim.
torsque

torsque(25.04.2016 21:51:56)

9.
dün aradı bu adam, deli gibi ağlıyor. abi beni de al takıma, gol olup yağıcam. maça geç kalmamak için cumartesi kadıköy‘de otelde kalıcam filan diyor. alsam mı almasam mı bilemedim.

nonserviamm

nonserviamm(26.04.2016 09:19:48)

10.
bu adami alana ustune zekerikakoydeki yazligimi veriyorum. saka degildir. anahtari vericem istedigi kadar kalabilir. saka degildir.
cannavaro

cannavaro(26.04.2016 10:41:52)

11.
su adam bi hangi takimda oldugunu bildirsede ona göre takim baksak
sabotajkanunu

sabotajkanunu(26.04.2016 20:02:57)

12.
opette torsuk ve hainavarro olduğu müddetçe burası dahil transfer teklifi yapılan tüm mecralarda "vermicem vermicem" diyor.
koyundabeslenenyilan

koyundabeslenenyilan(27.04.2016 12:56:26)

13.
kendisini transfer edene maskesi bedava. çok karizmatik duruyor adeta bir süper kahraman.
overdoseunderrain

overdoseunderrain(12.10.2016 15:26:09)

14.
futbolu da esprileri kadar başarılı! adam tam bir stand up‘çı... inanılmaz nüktedan, lafı gediğine koyan, kelime esprileri ile ortalığı allak bullak eden bir şahsiyet.

yaptığı en iyi esprilerden bir tanesini de burada yazmak isterim...

- "yangın dolabı"nı gösterek bu kimin dolabı? tabii ki young‘ın! işte espri budur!
forallthat

forallthat(12.10.2016 20:08:42)

15.
yaklaşık 6 ay önce ameliyatımı duyduğunda henüz o zamana kadar çok muhabbetimiz olmamasına rağmen koşup hastaneye gelmesi bile adamlığını gösteren detaylardan. şarj aletini bile bıraktı sağolsun.

sahada bencil ama hayatta paylaşımcı..
torsque

torsque(12.10.2016 21:06:09)

16.
pis adamın teki. yolda görsem arkadan çift dalar kaçarım. seneye opeth‘te o ayrı.
maskot kisi

maskot kisi(13.10.2016 00:52:44)

17.
sırf cannavaro‘nun hainliği karşısındaki dik duruşu ve çizgisini bozmayışı bile adamlığı için yeterli gösterge.
paradoxical

paradoxical(04.12.2016 21:05:47)

18.
sol ayağı raket raket! adam gibi adam
overdoseunderrain

overdoseunderrain(04.12.2016 22:21:19)

19.
adamin sag ayagi ne kadar odun ise sol ayagi da o kadar hagi! ayrica karakterli bir kardesimizdir...
sabotajkanunu

sabotajkanunu(06.03.2017 15:09:59)

20.
sevgili esbpl camiası,
hepinize selamlar, bu yazdıklarımın hem olayların kendi tarafımdan yorumlanma biçimi hem de sizlere bir veda olduğunu belirmek isterim.
ben bundan 3 yıl evvel katıldım lige ve bu süreç boyunca kozmaça sk forması giydim. ve bundan sonra ligde olmayacağım. bu kararım son yapılan kaptanlar toplantısından bağımsızdır.
sene başında belirlendiği söylenen amatör aktif futbolcu oynatılmaması kuralı muhabbetinin yeniden (moda cosmos) tarafından gündeme getirilmesinden sonra aldım bu kararı. bu kararı alırken temel çıkış noktam şu oldu: daha önce esbpl ruhu kazansın romantikliğiyle mevzunun üstünün bir şekilde kapatılmış olması ( ramses moda’yı temsilen şu ifadeleri kullanmıştır: biz esbplde puanın değil başka şeylerin öneminden dolayı tarafı olduğumuz maçta kozmaça’nın hükmen yenik sayılmasını talep etmiyoruz) ve sonrasında kozmaça olarak bizlerin de “nusret bizde oynamak istediğinde lisansı yoktu, aktif olmadığını düşünerek 1 maçta oynattık ve bu durumda bundan sonra kendisini maçlarımızda oynatmayacağız, iyi niyetinize teşekkür ederiz” şeklindeki eyleminden sonra konuyu ve nusreti kendi açımızdan tamamen bitirdik. bu noktadan sonra nusret bizim için “olmayan bir futbolcu” durumuna gelmişti. (tek hatamız onu takım listesinden sildirmemek ve ben bu konuda kendimize yönelik eleştiriyi her yerde yaptım). ayrıca şu konudaki belirsizlik/görüş farklılıkları devam ediyordu: nusret aktif mi pasif mi? ben hala nusretin aktif olmadığı bir dönemde bizimle maça çıktığını savunuyorum, takım arkadaşlarım da öyle. zaten sorun da burada ortaya çıkıyor bence, çünkü kural konunun bu kısmına dokunmuyor ve bir anlaşmazlık doğuruyor.
nusret şubat 2017de biz kendisine artık bizde futbol oynayamayacağını söyledikten sonra gidip lisans çıkarmış ve amatör oynamaya başlamıştır. işte zurnanın patladığı yer burası:
daha önce (moda cosmos) tarafından kozmaça’ya herhangi bir ceza verilmesini istemiyoruz diyen takım suyun kaldırma kuvvetini keşfetmiş gibi nusretin lisans görüntüsünü lig yönetimine götürüp bu konuyu tekrar hortlatıp (üstelik hiçbir yerde biz yaptık bunu deme cesaretini de göstermeden) perde arkasından kozmaça’dan ve opeth’ten (onların kendi mevzuu ben çok dahil olmak istemiyorum) alınacak puanlarla liderliğe geçeceği anlaşılınca konu tekrar alevlendi.
ben de bulunduğum her yerde şunu söyledim: eğer kuralı bizim gibi değil farklı yorumluyorlarsa ve bu cezayı uygulayacaklarsa neden en başında bunun aksine bir söylem oldu? yok madem esbplde puanlar değil lig ve samimiyet önemliyse bizim artık oynatmadığımız bir adam yüzünden neden bu cezayı uyguluyorlar? eğer bu ceza çıkarsa ben takımı yalnız bırakmadan sezonu tamamlarım, sezon sonunda da ligden ayrılırım.
beni rahatsız eden şey özetle şu: sağda solda lig romantizmi kasıp ince hesaplar yapılması. (bu konuda ne calibra’yı ne de diğer kaptanları itham ediyorum. sözlerim doğrudan moda cosmos kaptanlarınadır).
gelelim en son büyük kulüp maçına:
benim yanlış bulduğum en önemli nokta “ disiplin kurulu toplantısının” maç günü ve aynı mekanda yapılmış olmasıydı. böyle bir kararın konunun hassasiyetine binaen daha farklı bir yerde veya maçlardan sonra ele alınması ortamı etkilemesinin önüne geçebilirdi.
sahadaki maç ile ilgili herkes hem sahada gördüğünden, hem başkasından duyduğundan hem de “organize kolaj videodan” ve “ham görüntülerden” hareketle bir çıkarım yapabilir. ben sahadaki nahoş görüntüleri savunmayacağım burada.

bilinmesini isterim ki o gün sahada meydana gelen gerginlikler “kurulup gelmiş”, “ herkesi bir tutan”, “ büyük kulüp oyuncularını hedef alan” veya “ligi rezil hale getirmeyi” hedef alan eylemler değildi, ben bunu bütün samimiyetimle sizi temin ederek söyleyebiliyorum.

kenarda dururken saha içindeki bir ve birden çok eylemden tribündekiler kadar saha kenarındaki yedekler ve kaptanlar da etkilenir ve tepki gösterebilir. bu açıdan bakınca bekir’in reaksiyonları anlaşılmıyor değil. ancak bu konuda da bekir’i eleştirmeden geçmek içime sinmez. zira bekir ligin dinamiklerini bilen, bizim takım dahil hemen herkesi yakından tanıyan ve iletişimi olan birisi olarak daha ilk dakikalarda “ sahada alev almaya hazır” bir oyuncuya bağırarak müdahale etmemeliydi, bunun yerine sosyal olarak da görüştüğü sebotem’e daha farklı bir ses tonuyla ve yaklaşımla rahatsızlığını bildirebilirdi. yine bekir’e getireceğim bir diğer eleştiri de şu olacak; ben sahadan çıkarken tüm rakip takım oyuncularının elini sıkmak ve kendilerine teşekkür etmek için hareketlendiğimde bana bunu yapmama gerek olmadığını ve o sahadaki gerginliğin bir parçası olduğumu herkesin içinde bağırarak söyledi. ben bunu kabul etmiyorum, o sahada meydana gelen sert futbol, kenardan müdahaleler ve diğer çirkin olayların her birisi birbirinden bağımsız ele alınması gereken şeylerdi. ama bekir tümden bir resim çizerek herkesi ve her şeyi bir kaba/etikete koymayı tercih etti.doğru bulmadım, bulmuyorum.
bekir’in bence bu süreçteki en büyük hatası (kendince canı yandığı için başına geldiğini düşündüklerini insanlara aktarmak isteyebilir) olaylar henüz çok sıcakken görüntülerden bir kolaj yapıp ağır bir etiketle bunu insanların önüne koyarak “toplu bir linçin” başlamasına sebep olmasıydı.
bir diğer eleştirim de (üzerine alınması gerekenlar alınsınlar, zira ben burada bir öç alma, laf sokma, ağdalı cümlelerle algı yapma peşinde değilim) başta kaptanlar olmak üzere, koca bir sezonun ve 10 yıllık geçmişin topyekün 20 dakikalık bir olumsuzluğa kurban edilmesine sebep olanlara. hepiniz (sakin ve mantıklı baktığınızda) sonucun bu olmasının yaralayıcı olduğunu ve optimal bir çözüm olmadığını görecek ve bilecek insanlarsınız, keşke kriz anında da bu yönleriniz ortaya çıkabilseydi ve tabi keşke kriz anında bizim takım da daha dikkatlı olabilseydi.

eleştirilerime ligde bizden daha eski olanlara birkaç kelam ile devam etmek istiyorum; ligdeki jenerasyonların ortak yönlerinden bir tanesi maalesef ( toplum yapısı, taso ve tusubasa çocukluğu,oğlum pipini göster amcana istismarı, ezmezsen ezilirsin kafası ve onlarcası) defolu bir dönemin meyveleri olması. bu çok kolaylıkla kişisel ve sosyal ilişkilerimizde kendini belli edecek kadar ortada bir gerçeklik. işte esbpl camiasının bence diğer liglerden farklı olması gereken “farkındalığı” yüksek abilerinin/tecrübelilerin de kaybettiği nokta bu. esbpl ruhu gibi bir söylemi dillerden düşürmeyip zayıf takımların iyi oyuncularını kapmak, idmanlı ve fit oyuncuların ligin asıl emekçilerinin önüne geçmemesi için alınan amatör gelmesin kuralına rağmen kadrolardaki fit ve hazır oyuncuları oynatmak, yetmiyormuş gibi insanların bundan rahatsız olduğu gerçeğini yok saymak gibi… bunlar özelde sizin dışınızda hiçbir bireye zarar vermiyor ve aynı şekilde totalde de bir takıma değil tüm lige zarar veriyor. şapkanızı önünüze koyun ve düşünün derim.
yukarıdaki yazdıklarımı onlarca sayfa haline getirip şu süreçte şahit olduğum tüm mevzuları anlatabilirim, hedef tahtasına isimler koyup çekilebilirim ama bunun faydalı olacağını düşünmediğim için yapmıyorum. rahatsız olduğum, doğru bulmadığım, haksızlık yapıldığını düşündüğüm bir organizasyonda en son etkilenmesi gerekenin organizasyonun kendisi olduğunu düşündüğüm için mevzuyu sidik yarıştırma noktasına getirmek yerine meramımı birkaç cümleyle anlatıp bitirmek istiyorum.

tüm bu süreçte kozmaça kadar ligin akilleri ve kaptanları da süreci yönetme konusunda hatalıdırlar.
30lu yaşlarındaki lig oyuncuları da hemen hepsiyle yakın ilişkileri olan insanları bir çırpıda söküp atmakla hatalıdırlar.
kozmaça olarak biz süreci ve meramımızı sizlere yeterince ve doğruca anlatmadığımız için hatalıyız.

15 yıllık emek olan esbpl’nin kendisi bu süreçte maalesef bir kör döğüşleri silsilesinde en hatasız olduğu halde en çok zararı görendir. herkesin ellerine, etiğine, duygusuna ve gaddarlığına sağlık.

kozmaça’nın takım olarak ihracı ve sökülüp atılması benim içime sinmeyen, vicdanen doğru bulmadığım ve haksız olduğunu düşündüğüm tatsız bir hatıra olarak kişisel tarihimde yaşamaya devam edecektir, hepinize bu hatıra için teşekkür ederim.

hoşçakalın.
cannavaro

cannavaro(06.03.2017 15:32:09)

21.
şukunu verdim kardesim