Sosyal Medya:
Esbpl Youtube Esbpl facebook Esbpl Instagram Esbpl Twitter

Haftanın Panoraması

2017-2018 sezonu 12. haftagözlemci: olympique lymon


haftanın takımları: zirve takipçileri dedeler ve atanalırspor‘a çelme takan büyük kulüp ve olympique lymon.


haftanın en güzel golleri: 
- serci‘nin olympique lymon maçının 34. dakikasındaki golü. kaçırdığı penaltı vuruşunun acısını uzaktan harika bir vuruşla çıkardı.(penaltıyı da rezil kullandı ha hfshfs)
- yine aynı maçta doğuş‘un uzun pasını şık bir voleyle tamamlayan truant1907‘nin 17. dakikadaki golü.(koçum benim)
- haftanın en güzel golü olarak wertigo‘nun 55. dakikadaki golü. santradan sonra şık bir çalımla sıyrıldı, portaka lorkada ile girdiği verkaçta hafiften havalanan topta yapıştırdı röveşatamsı bir vuruş. (seviyor bu çocuk bu vuruşları)

ilk 3‘e giremese de hafızalara "ouufff" diye kazınan diğer goller; dai dk.19, ufuk dk.26 (moda cosmos), mehmet yaycıoğlu dk.49(bacakspor) , emre uygur dk.57(büyük kulüp)


haftanın 6’sı;
burak özbek(büyük kulüp)
solu (olympique lymon)
bledsoe(reset)
zocor(bacakspor)
ufuk(moda)
serci(atanalırspor)


en iyi 7. adam: volkan (atanalırspor)
8 dakika kala oyuna girdi, maçın en alevli dakikalarıydı. son dakika asistiyle atanalırspor‘a puanı kazandıran isim olarak maçın skoruna direkt etkide bulundu. özetle kendisi doğru değişiklikti.


haftanın rookieleri; 
- emre uygur (büyük kulüp) etkili oynuyla büyük kulüp‘ü hep ileri taşıyan isim oldu. birbirne benzer şık goller attı.

- agressivea (olympique lymon) ligdeki ilk maçında bir penaltı kurtarışı yaptı, bir de çizgi yakaladığı güzel bir kurtarışı vardı. kendi adına esbpl‘ye güzel bir başlangıç yaptı.

- fhsc (moda cosmos) gollü geçen crusaders maçında iyi işler yaptı, golünü attı, defansif olarak da takıma katkısı iyidi. haftanın rookielerinden olmayı net hak eden isimlerden biri oldu.

haftanın fair olmayan play hareketi: dedeler-büyük kulüp maçında hayyytee sakatken oynun durmaması.


haftanın yıldızı; 
haftanın çekişmeli geçen maçlarında benim hafızama kazınan performans bacakspor‘un beraberliği kurtardığı maçta zocor‘un kıymetli hat-trick‘i oldu. adam resmen direnişin başlangıcı oldu, her driplingi adet isyanı gibiydi. isyanını 57. dakika beraberliği getiren golle sonuca ulaştırdı ve haftanın yıldızı oldu.


12. haftanın diğer unutulmayan olayları

- emre kapaklıkaya‘nın kalecilik performansı. reset maçı geç kopardı. izleyenler/oynayanlar ne dediğimi çok iyi anlayacaktır. adam resmen kaleye duvar ördü ama stronghold‘un golü çok gecikti. e adam da nereye kadar kurtaracak ...

- ligin sevilen ismi, kadınların gözdesi, berlin‘in babası fahir‘imiz bu sezon ligdeki ilk golünü attı.(ben bile attım lan 2-3 hafta önce) 

- bacakspor-winter maçında iso9002 ve barış‘ın performansları. özellikle barış‘ın 2 saniye içinde 2-3 kurtarışı.

- calibra‘nın golü. (sadece ben ouuuf çektim)

- büyük kulüp oyuncularının her golden sonra dhög‘e el/kol/kaş/göz hareketi yapmaları.