Sosyal Medya:
Esbpl Youtube Esbpl facebook Esbpl Instagram Esbpl Twitter

19 kasım 2023 reset fc gololur maçı

d10s

d10s(18.11.2023 14:51:43)

1.
bir rivayete göre gololur‘un yükselişinin başlayacağı 16 maçı.
memotti

memotti(19.11.2023 10:44:53)

2.
reset fc : 5

momoli53 (yy)
hakki akbulut (oy)
bledsoe
thatscan
brazilyalironaldo (49)
eren c (13,44,45,47)

yedek (dk.30) hakki akbulut (oy) > deer7 (oy)


gololur : 2

frontend
mrthnhll
abivanga (7,51)
mehmet gozaydin (oy)
sefer dagdelen
suleyman yoruk (oy)

yedek (dk.39) frontend >
yedek (dk.49) > kebooo

kirmizi kart (dk.39) frontend

thatscan

thatscan(20.11.2023 00:01:32)

3.
bu havada top mu oynanır amk diye evden çıktığınız ama maç başladığında her şeyi unutup oyundan büyük keyif aldığınız, ulan iyi ki gelmişim, iyi ki futbol var dediğiniz günler vardır ya, dün öyle bir gün değildi.


normalde maçın 20. dakikası civarı açılan kasığım 55’te bledsoe’nun kaptırdığı topu kovalarken hala taş gibiydi neyse ki koparmadan tamamladık.

gololur maçın başından sonuna çok disiplinli oynadı. frontend’in arkadan oyunu yönlendirmesi büyük fark yaratıyor. ön alanda süleyman ileri geri çok çalıştı. kırmızı kart, dengede giden maçı bir anda değiştirdi. eksik oynamasına rağmen yine de iyi kapanan gololur, kalecisiz takımların korkulu rüyası forvetimiz eren‘in arka arkaya gelen gollerine engel olamadı.

bizde momoli53 yine kritik toplar çıkardı, hakkı meh... idare etti, aksahinler her zamanki gibi vasat sevicilerin gözdesiydi, erenime edecek laf yok böyle maçlara bayılır.

deer7’a gelecek olursak... her maç üzerine koyarak daha kötü oynamaya devam ediyor. bir sporcunun her maç bir öncekinden daha kötü oynamayı başarmasını şaşkınlıkla izliyorum haftalardır. aksahinler konuşa konuşa, çeneleriyle performansını emiyorlar kardeşimin. ben iyi oynadım.

bu arada skor eren‘in 4 golüyle 5-2 bitti olarak gözüküyor, ama eren‘in 4. golünü kendisi dışında kimse hatırlamıyor.
memotti

memotti(20.11.2023 00:52:12)

4.
@3 sevgili thatscan, adaletin yılmaz bekçilerinin bir neferi olarak (d10s ile birlikte) eve gelince üşenmedim sosyal halısahadan maçı izledim. eren gerçekten 4 gol atmış, seni haksız çıkarmak istemezdim ama maalesef doğru söylüyormuş...
memotti

memotti(20.11.2023 01:33:51)

5.
maçın oyuncuları: eren c, momoli53 (yy), abivanga

maçın golü: abivanga (51)

maçtan notlar:
-günün dördüncü maçı, duşumu alıp gelmişim, 13:00ten beri orda olmanın verdiği yorgunluk top oynamakla birleşince soğuk daha bir kendini hissettiriyor. takım arkadaşlarım bir bir sahadan ayrılarak ne kadar koca yürekli olduklarını yüzüme yüzüme vuruyorlar rüzgar ile birlikte... (to be continued)
-güven, gutiresma, ahmet percin, kebooo yok, buna rağmen gololur maça ortak, reset bir türlü maçı koparamadı, ilk yarı 1-1 bitti.
-39.dakikada her zamanki gaza gelişlerinden birini yaşayan frontend ortasahaya kadar çıkıp topu kaptırıp üstüne tel kenarında elle müdahale edince başını acıyla öne eğerek sahadan çıkıyor...
-yedeği olmayan gololur 10 dk sonra birini sokabilir ama yanımda sadece sakat güven ve alt aşortmenini bile giymemiş olan kebooo var. kebooo bir yerden ayakkabı bulup kaleye geçeyim bari diye hareketleniyor...
-gololur‘un 5 kişi oynadığı 10 dakikalık bölümde reset fc 4 gol atıp maçı çözüyor (evet eren bu sırada 3 gol attı...)
-49‘da kebooo girdi ama adeta voleybol‘daki libero gibi simsiyah outfit‘i ile ortalarda dolandı ve gerçekten libero oynadı.
-normal şartlarda da gololur‘da bu tarz outfitlerle oynayan oyuncular olduğu için bu durum hiç garip karşılanmadı....
-reset fc oyuncuları "bugün de birine sallayacak konumuz çıktı çok şükür" sevinci ile sahadan ayrıldılar...

d10s

d10s(20.11.2023 01:43:13)

6.
geçen hafta onca yazdık, çizdik... frontend kaleden çıksın dedik, adam yanlış anlamış, ayağında topla çıkmış. bir de kendisine kral adam demiştik. dün de bunu ispatlamış. adrenalinin o seviyede olduğu bir anda, oyun içinde çok da saçma kabul edilip basit bir el kullanılacak pozisyonda kimseye söz bırakmadan çıkarmış eldiveni geçmiş kenara. ders olarak okutulmalı, hepimiz de şapkamızı önümüze koyup tekrar tekrar izlemeliyiz. düşeni kaldırmak, ikili müacadele dozunu düşürmek falan bunlar her yerde olan şeyler, bunlar centilmenlik değil, standart hareketler. bizim farkımız böyle pozisyonlarda kendini göstermeli. rispekt.

bu arada ilgili pozisyon sonrası resetlilerin gözündeki ışıltı güvenlik kamerasından bile belli oluyor. almanya‘da temaslarda bulunan adolf bey ve prensinin paralel lobisine laf vermedik çok şükür dediği duyuluyor edip‘in, dikkatli bakanlar anlar. aynen, tam olarak böyle dedi.
kebooo

kebooo(21.11.2023 05:58:41)

7.
evet, geçen hafta d10s bey‘in gazlamalarına rağmen gol olmadı!

ilk yarının sonlarına doğru sahaya geldiğimde maç 1-1‘di. top bir o kalede bu kalede falan, klasik gololur-reset fc muharebesi. bugüne kadar reset fc‘yi yenemediğimizi biliyorduk.

geçen sezon ilk yarıyı 3-0 önde kapadığımız maçı kesin kazandık demiştik. devrede calibra ortama giriş yapmış maç 5-5 bitmişti. bu sefer devreye 1-1 giriyorduk ve calibra da uzaklardaydı. kazanacağız bu maçı dedim.

derken bir an eski günlerini hatırlayan king frontend orta sahada şut pozisyonu ararken topu tam da adamı bledsoe‘ya kaptırdı! kaptırmasıyla sahadan çıkması bir oldu. üstelik oyuncu değişiklik hakkımız da dolduuğğ, doldu hocam.. stanley marka termosuyla yanımda duran güven‘e şöyle göz ucuyla bakar bakmaz kendime bir aşortmen ve bir ayakkabı bulmam gerektiğini anlayıp kafeye daldım.

kafeden bulduğum ve bana çocukluğumu hatırlatan sportaç kramponla soyunma odasına girdim. frontend eğer şu 10 dakikada 1 gol falan yersek yine beraberliğe saldırırız dedi. kenara geldiğimde öğrendim ki marmara bölgesinin en iyi 3 forvetinden biri olan eren c. fişi çekmiş.

sahaya girdim tam eldivenleri takacağım mrthnhll, bugüne kadar hiç kalecilik yapmadım, bir görmek istiyorum, ben geçeyim mi dedi. bunun için müthiş ideal bir maç tabi ki geç dedim. 1 tane attık, zorladık, kaçırdık derken;

yine olmadı...

calibra

calibra(22.11.2023 04:45:49)

8.
her sezon bir gololur maçı kaçırmaya başladım, bu sefer de almanya‘da temaslarda bulunmakta olduğumdan (oyuncakçıdan oyuncakçıya sektim maymuna döndüm) katılamadığım bir maç oldu.

herkesin ayağına sağlık, frontend‘e ise helal olsun.

maçı izlemedim ama anlatılanlardan anladığım çoğunluğun kıvırdığı / kıvırabileceği pozisyonda net bir şekilde gereğini yapmış. kendisine bir esbplci olarak teşekkürü borç bilirim. kurallar hepimiz için var, biz uygulamazsak, biz sahip çıkmazsak tadı kaçan yine biz olacağız.

herkese sevgiler, saygılar.

kendim için aldığım, hatta takım arkadaşlarıma dahi vermeyi düşünmediğim (onlar sebebini biliyor...) schokoladelerden birini frontend kardeşime haftaya takdim etmek isterim, kabul etmesini umarım.
Frontend

Frontend(22.11.2023 05:27:53)

9.
benim için riskli bir kalecilik performansı denemsiydi reset maçı. çok önde oynamaya çalıştım hataya müsait ama çok getirisi olabilecek bir denemeydi.

alismamis g.tte dön durmadı tabii ki ;)

10 senelik espbl tarihinde ilk kırmızı kartımi gördüm. gololur tarihindeki ilk kırmızı kartı gördüm.

bilerek olmaması ne kadar canımı sıkıyor olsa da kurallar koyulurken ben de her takım temsilcisi gibi o masadaydim. kuralın getirdiği yaptırımı hızlıca kimseye şüphe dusurmeyecek sekilde uyguladım. tüm esbpl camiasına da aynı şekilde davranmanın yakisacagi kanaatindeyim.

@6 iki haftadır fair play akıyor maşallah ;)
@8 alper abi tabi kii schokoladelerden isteriz ;)

hedef kupa :)