Sosyal Medya:
Esbpl Youtube Esbpl facebook Esbpl Instagram Esbpl Twitter

19 kasım 2023 büyük kulüp dedeler sk maçı

d10s

d10s(18.11.2023 14:50:16)

1.
günün açılış maçı.
rivayete göre fırtına var.
memotti

memotti(19.11.2023 09:18:24)

2.
büyük kulüp : 6

cirmiktili
egea
ogzywz (oy) (50)
hello submarine (10,29)
noise is better (48)
webster (19,20)

yedek (dk.50) hello submarine > muhendis girmeyen eve kafam girsin

sarı kart:
(dk.7) cirmiktili
(dk.54) muhendis girmeyen eve kafam girsin


dedeler : 1

ahmet taha barim
harun cuceloglu
furkan kazak (yy)
turgonn (57)
sam angie
aykut civek

yedek (dk.47) furkan kazak (yy) > gahraman
yedek (dk.54) gahraman > furkan kazak (yy)
memotti

memotti(19.11.2023 12:17:13)

3.
maçın oyuncuları: hello submarine, ogzywz (oy), noise is better

maçın golü: hello submarine (10)

maçtan notlar:

-günün ilk maçıydı, kenarda "hava o kadar da kötü değil, iyi ki iptal etmemişiz" falan diyorduk... (to be continued)
-dedeler sk‘nın as kadrosundan bir tek alt tarafi bi nick yahuu yoktu. onun yerine oynayan furkan kazak (yy) de tempolu ve mücadeleci bir oyuncuydu. buna rağmen dedeler sk‘nın 57.dakikaya kadar skor üretememesi enteresan oldu.
-ogzywz (oy) hem savunma hem hücumda etkiliydi, ortasahayı çok iyi toparladı.
-saru komtanım resmen kan istiyordu, bütün maç çok hırslıydı, her yere koştu, 2 gol 1 asist katkısı ile galibiyette büyük rol oynadı. attığı ilk gol muazzamdı.
-bu maçtan önce başka bir turnuva finali oynandı. köfte ekmek tezgahı kurdukları için maç hem duman altıydı, hem de köfte kokuları altında oynandı, canlar çekti, pipiler şişti.
-maçtan önce bana kadroyu yazdıran yeniadler, ben yedeğim dedi fakat üstünü bile giyinmemesi dikkatlerden kaçmadı, kulislerde bu hareket ada‘ya bir sitem olarak yorumlandı.
-sınırlarda oynamayı seven cirmiktili, maçın henüz başında sarı kart gördü, üstüne ceza sahası ön çizgisine yakın bir yerde topa çıkıp müdahalede bulundu, kenarda bulunan büyük kulüp ekibinin yüreklerini hop hop ettirdi. kendi sahasından vurduğu mükemmel bir şut da direkte patladı.

d10s

d10s(19.11.2023 17:34:37)

4.
güzel maç. iyi skor. falan filan.
maçtan daha ziyade, maçın öncesiyle ilgili iki kelam etmek isterim.
bu sezon savunmada laso, oralitikzeka ve yeniadler üçlüsü formayı daha çok hakeden arkadaşlarımızdı ve onlarla devam ettik. bu hafta üçünün de sakatlık, seyahat ve ailevi durumları ortaya çıkınca arka üçlüyü değiştirmiş olduk. riskli bir durum, hava soğuk, her yerden felaket tellalları pazarı iptal etmeye uğraşıyor bir yandan da.

bu ortamda yeniadler son dakikaya kadar hava muhalefetinin getireceği iptali kovaladı ve maça 1 saat kala gelebileceğini belirtti. son anda gelip de takıma kafadan girmek yerine ben gelir kenarda beklerim, hazır arkadaşlar oynasın dedi. biz aslında maçı değil ama takımımızı o anda kazanmış olduk. sağolsun.

cihan hocam adaya selam çaktı ama nezaketiyle yaptı bunu. gerisi teferruat memocum. :) onun yerinde oynayan hello submarine de nitekim onu hiç aratmadı. üstüne de kanat performansını beklenmedik gollerle süsledi. komutanım bi tane. çünkü bk‘da yapılacak en zor şeyi yaptı, sağda oynadı, cihan kenardayken üstelik. :)