Sosyal Medya:
Esbpl Youtube Esbpl facebook Esbpl Instagram Esbpl Twitter

vss

vss

vss(29.10.2023 07:20:32)

1.
öncelikle sonunda bu organizasyona girebildiğim için çok mutluyum. onu belirteyim.

transfer dönemleri ne zaman bilmiyorum ama bana kadrosunda yer veren stronghold fc‘deki (kendilerine teşekkür ediyorum) adam fazlalığından dolayı süre veremedikleri için yeni bir takım arıyorum.

- öğretmenim (bu bilgiyi neden verdim bilmiyorum lol)
- kondisyonum 60 dakikayı çıkarıyor
- takım oyununu severim
- pas ve şutlarım etkilidir
- ikili mücadele severim
- mücadeleyi bırakmam

kadrosunda eksik gedik olan varsa haber verebilir. deneme maçına da çıkabilirim bir sıkıntı yok. sanırım bu sezon zaten bu tür bir draft yapılmadı.

d10s

d10s(30.10.2023 06:00:15)

2.
@vss, sevgili hocam,
aramıza hoş geldin. stronghold‘un seni lige dahil etmiş olması güzel, zira son dönemde takımlarımız yeni oyuncu konusunda çok fazla açılım yapmıyorlar. bunun sebebi halihazırda 10 takımda da 25 civarı oyuncunun yer alıyor olması aslında. geçtiğimiz sezonlardan gelen takım kültürü üzerine ekleyerek giderken bu da bu kadar kısa vadede değil 1-2 sezon sonunda oluşuyor.
bizim takımımızdan örnek vermem gerekirse, şu an en çok oynayan 10 oyuncumuz arasında ilk sezonlarında 10+ maça çıkan oyuncu 1 sanırım. çoğu 2-3 maçta kalmış. entegrasyon biraz böyle bi‘şey, yine de kararına saygı duyarız, umarım ikinci devre yine başka takım formasıyla bizimle olursun.
memotti

memotti(30.10.2023 07:33:02)

3.
sevgili vss,

d10s arkadaşımız çok güzel noktalara değinmiş, ben de bazı eklemeler yapmak isterim. öncelikle esbpl hiçbir takımın "bu sene müthiş kadro kuralım da şampiyon olalım" ilkesiyle yola çıktığı bir lig değil. tabiki her takım kazanmak ister ama birincil öncelik bu değil. lige yıllarını vermiş insanlar var, sonuçta 22 yıllık bir lig. dolayısıyla maçlarda süre bulup bulmamak her zaman çok iyi oynamakla alakalı olmuyor. bu yüzden "ben aslında takımdakilerin çoğundan iyiyim, niye az oynuyorum" düşüncesini aklından silmen lazım bence. üşenmeyip tek tek takımlar üzerinden örnek vereyim:

bacakspor (benim takımım) : nerdeyse her hafta min 2, çoğu zaman 3 yedekle sahadayız. bu da yetmezmiş gibi 3-4 kişi de tribünde bira içip oynayanlara sallamaya geliyor :) birileri ben bu hafta oynamasam yazdığında kaptanlarda bir rahatlama oluyor (rotasyon anlamında)
büyük kulüp : d10s zaten gerekenleri yazmış
crusaders : aynı bizim gibi çok geniş kadroları var, genelde 2-3 yedekle ordalar
dedeler sk: 2-3 sezondur oturmuş, iyi bir kadroları var, sonradan dahil olmak gerçekten zor
gololur : kaleci olsan hemen formayı alırdın ama oyuncu olarak dakika bulmak zor
gotham city : en fazla yeni oyuncu ekleyen takımlardan, yerli yaptıkları oyuncularla onlar da her hafta 2 yedekle sahadalar
moda cosmos : her ne kadar zaman zaman kadro sıkıntısı çekseler de yıllardan beri gelen kemik oyuncuları var, devamlılık sağlarlarsa güçlü de bir kadro
olympic lymon : en fazla süre alan oyuncularının sadece 1 tanesi geçen sezon dahil oldu, diğerlerinin hepsi nerden baksan 10 yıllık oyuncular. ki kemik kadrolarından sakatlığı nedeniyle oynamayanlar var
reset : messi, ronaldo, mbappe bile gelse kadroya giremeyebilir, girseler bile takımdaki lobileşme ve papazlar yüzünden barınamayabilirler
stronghold : senin takımın, sen zaten yazmışsın.

bu sezon takımlara tanınan 1 tane ekstra yabancı oyuncuyu joker olarak yerli yapabilme kuralı ile çoğu takım kadro sıkıntısını çözdü, dolayısıyla kararını gözden geçir derim ben :)

vss

vss(30.10.2023 09:52:58)

4.
@d10s teşekkürler bilgi ve ilgin için :)

ben onun farkındayım. hatta bir süre kıdem mi yoksa kazanmak için oynamak mı olacak mevcut durum bekledim. sonuçta cidden kıdemde önemli ve saygım sonsuz gelen oyunculara. ama insanoğlunun doğası gereği diğer yanı da kazanmak istiyor bunu da gördüm. veya en azından gol atmak istiyor :) benim yedek kalmaktan yana bir sıkıntım da yok. çoğu insan yıllardır geliyor. kesinlikle saygı duyuyorum. ama hiç tolerans gösterilmemesi de ligde kalıplaşmış bir durum sanırım.

@memotti kesinlikle amacım ben daha iyi oynuyorum beni oynatın değil. yukarıda da yazdım kıdem olacak tabiki. sonuçta çok eski bir organizasyondan bahsediyoruz. ki ben mayıs ayında free transfer döneminde de yazmışım. ama sanırım bu sene draft tarzı bir şey olmadı. hani tamam benim kıdemli arkadaşlara saygım sonsuz ama lige birini alırken sen kesin 1 sene yedeksin gibi bir durum varsa o biraz değişik geliyor :) yani geldiğim noktada 5 kişi bile olsa oynayamazsın sen yeni geldine gidiyor kafam :) ben kazanmak için oynamayı bırakalı çok oldu açıkçası. zevk almaya bakarım. haftada 1 maç yaparım. koşarım. seviyorum yani bu oyunu. belki aranıza hemen katılmak istediğim içindir bu çabam. eğer ben iyi oynuyorum beni oynatın anlamı çıktıysa da cidden kusura bakmayın öyle bir niyetim yok asla.

herkese ve her şeye saygım sonsuz. oynayabileceğim bir takım varsa oraya geçmek istiyorum sadece hepsi bu.

tekrar teşekkürler cevaplar ve ilginiz için.
d10s

d10s(30.10.2023 14:45:19)

5.
@vss biraz seri olmuş benimki, yanlış anlama olmaması adına bir iki ekleme yapayım. burada kastettiğim şey bir ast üst ilişkisi, ilkel bir hiyerarşi ya da ne bileyim gizli bir kast sistemi değil. tölerans göstermemek gibi bir durum da yok keza, en azından ben kendi zaviyemden bakarak gördüğümü söyleyeyim, emek/karşılık denklemi var.

emek nedir; takımın oyuncusu değil, arkadaş grubunun bir parçası olmaktır. sağda solda vur kır harca turnuvalarından sıyrılıp daha efendi bir atanamamış centilmenler kulübüne üyeymiş gibi takılmaktır, takımı aşıp lige entegre olmak, oyunu da bir araç olarak kullanmaktır.

herkes kazanmak ister, buna hiç itirazımız yok, biz eğlenmeye geliyoruz diyen bacakspor‘la kupada eşleştik mesela, ne şikeler çeviriyoruz görmelisin kazanmak için ahagsdfsdg, neyse burası fazla oldu. kazanırken de bazı duygularımızı dizginlemeye çalışıyoruz sadece. o kadar.

velhasıl, biz ne yıldızları yedik, ne kazmaları baştacı ettik. :) olay entegrasyonda. bol şans.
vss

vss(5.01.2024 02:12:56)

6.
stronghold kaptanı slack ile yaptığım son görüşmede de yeni kadro yapılanmasına gittikleri için kadroda yer veremeyeceklerini belirtti. eğer kadrosunda yer olan takım varsa yedekte olabilirim sorun değil katılmak isterim. düzenli olarak geleceğim kesin en azından sonuçta memur adamımım :)