Sosyal Medya:
Esbpl Youtube Esbpl facebook Esbpl Instagram Esbpl Twitter

21 kasım 2021 crusaders fc reset fc maçı

neither living nor dead

neither living nor dead(17.11.2021 05:44:06)

1.
17.00‘de. derbiden daha çekici geldi bana. :d
calibra

calibra(18.11.2021 06:43:56)

2.
ulan ne maç bee... zor maç.
madyb

madyb(18.11.2021 09:11:08)

3.
maç gibi maç. 5 maçı olmasına rağmen o tribünler tıklım tıklım olur.
memotti

memotti(19.11.2021 01:24:15)

4.
el sikkoliko‘dan daha zevkli maç olacağı kesin
tayyar beyin dunyaya aliskanligi

tayyar beyin dunyaya aliskanligi(19.11.2021 13:37:17)

5.
sene olmuş 2071 dolar olmuş 18.51 haaaala el kaosoliko izliyor insanlar. valla ilginç.
vuvuzela

vuvuzela(20.11.2021 10:20:13)

6.
keyifli bir oyun olacağı kesin, iki takımda güzel top oynamaya çalışıyor sahada. umarım bu maç da sakatlıksız ve oynadıkları diğer maçlar gibi güzel olur. calibra başkana ve reset camiasına başarılar dilerim.

kadromuz;

kerim karakaya
cradle of travis
heimdall
kürşat sezer (y.y)
ekşiman89
tayyar bey
nlnd.
muz orta
sawii
vuvuzela

beyaz forma ile geliyoruz.
calibra

calibra(20.11.2021 11:48:41)

7.
bizim kadromuz da şöyle:

tirnaklari i.s.
thatscan
eren c
b.ronaldo
anachro
bobo
olcay (oy)
calibra

derbi nedeniyle ahmet yok… bledsoe sakatlığı sürüyor.
hakkı’da da belirsizlik var ama oynar diye düşünüyoruz. :)

tüm crusaderslı panpalara güzel bir maç diliyoruz, sakatlıksız keyifli bir maç olsun :)

edit: hakkı gelemiyor.
d10s

d10s(21.11.2021 14:31:16)

8.
crusaders fc 2

kerim k
vuvuzela
cradle of travis
kürşat (yy)
muz orta - 38
eksiman89

(30) vuvuzela > heimdall - 56
(47) eksiman89 > nlnd


reset fc 6

tis
anachronistic - 59
olcay (oy)
brazilyalironaldo - 30, 55
thatscan
eren - 19, 35, 47

(41) brazilyalir... > bobo
(47) eren > brazilyalir...
(55) brazilyalir... > calibra
d10s

d10s(21.11.2021 14:40:55)

9.
- derbiye çok fazla adam veren bir maç oldu. umarım değmiştir...
- olcay fiziksel olarak crusaders‘a biraz orantısız üstünlük sağladı. o cüssenin daha hantal olması lazım oysa.
- maçta 5-6 tane direk oldu sanırım, en epic olanı eren‘in boş kaleye attığı topun üst direkten dönmesiydi. epic evet.
- crusaders galatasaray‘a 2, fenerbahçe‘ye 2 adam vermiş olmasına rağmen yine 34,5 yedekle geldi.
- sawii‘nin gözü sahada, kulağı serhan acar‘daydı, o yüzden onu yarım yedek yazdım.
- calibra’ya f1 izleyenlerin dil sürçmesi sonucu alperry bottas dendi. ya da şaka amaçlı ama sürçme daha doğru.
- tayyar bey‘in forma üstü atkı kombini tam hipster dergi kapağıydı, fotolarda vardır umarım.
- brazilyalironaldo çıktı, girdi, çıktı, yalama etti sahayı.
- pek farkedilmedi gibi ama maçın temposu inanılmaz yüksekti.
- maçın son bölümü haçlılar - çorumlular maçına döndü. çorumluların galip gelmesi enteresan oldu, tarih çok enteresan.
- ezan okunurken crusaders gol yedi bir de. yaa...

maçın oyuncuları: brazilyalironaldo, olcay, kerim
maçın golü: eren, açılış golü.
maçın fair play hareketi: genel olarak fair bir maç daha, gün fasfair bitti.

maçın bir klişe manşeti olsaydı "haçlılar boğazı geçemedi" olurdu.
neither living nor dead

neither living nor dead(21.11.2021 22:19:16)

10.
bizim tempomuz düşük kaldı. sanırım fazla konsantrasyonun getirdiği gerginlik de vardı. reset‘in ikinci golü gelince sahada yıkılmışlık hissiyatı oluştu. bir türlü tempoyu yüksekte tutup topu çeviremedik. oysaki gencecik takımız, yapabilmemiz gerekiyordu. yeni bir kadro olmanın sıkıntısı diyelim. henüz takım gibi takım olamadık. tam olarak herkes birbirini tam manası ile tanımıyor. kopmadan yolumuza devam etmemiz gerekir. gerçi kopacak bir şey yok, bu maçın kaybedilmesi de kazanılması da anlaşılabilir. yine de biraz daha gayret gösterip, en azından fizik koyabilsek belki daha da sıkıştırabilirdik reset‘i.

rakip her zamanki gibi harika tempo koydu, oyunu güzel oynadı. herkes bir bütünün parçası gibi, eksiksiz şekilde oynadı. tebrik ediyorum, ayaklarına sağlık hepsinin.
calibra

calibra(22.11.2021 01:48:04)

11.
öncelikle neither‘a güzel sözleri ve tüm crusaders‘lı arkadaşlarımıza bu güzel ve centilmence geçen mücadele için teşekkür ederiz. ayaklarına sağlık. önemi ve haliyle mücadele seviyesi yüksek geçen maç her anlamda örnek oldu.

crusaders‘ın performansı ve geniş kadrosu, bizim tarafta ise bledsoe, ahmet ve hakkı‘nın olmayışı (ciga da yok zaten klasik) ve olcay‘ın bizle çok az maça çıkmış olması, rakipleri de tanımıyor oluşu bizim açımızdan problemdi. ama neyse ki olcay üst düzey bir oyun ortaya koydu, takımla da uyumlu bir performans sergiledi ve her zamanki oyunumuzu oynayabildik. güzel pozisyonlar yarattık, son vuruşlarda talihsizdik. epey bir direğe takıdık.

çok tempolu bir maç oldu. baştan iki takım bi birbirini tarttı ama sonra akış başladı. crusaders genel olarak kendi yarı sahasında kalabalık karşıladı, daha az adamla daha hızlı hücuma çıktı, bizi eksik yakaladılar pozisyonlarında. kritik iki pozisyonda t.i.s. açılmasa (ki açılması da büyük risk aslında malum el kuralımızdan dolayı) farkı kapatacak golleri bulabilirlerdi bu durumda biz skorun getirdiği psikolojik avantajdan mahrum kalırdık ve maçın seyri farklı olabilirdi. muz orta "class is permanent" dedirten bir topçu. oynuyor, oynatıyor. cradle of travis zaten çok beğendiğim bir oyuncu, topu bilerek oynuyor. hakeza ekşiman da öyle, kuvvetli bi kardeşimiz. kürşat ise apayrı bir seviyede. ânın gereği ne yapıyorsa onu yapıyor, şutsa şut, passa pas. bir de çok hızlı. adeta gençliğimi görüyorum kendisinde... hahaa şaha bi yana, aslında kalıp olarak öyle bir hız da beklemiyorsun ama kenardan izlerken bile ayak / bilek hızlarına yetişilmiyor. bir yerde güzel bağladı bizim thatscan ve anachro‘yu. maç sonu hala "seni bağladı" - "hayır olm seni bağladı ben arkadaydım" diye birbirlerine iteklemeye çalışıyorlardı. genel olarak crusaders, önemli eksiklerine rağmen çok iyi bir kadroya sahip. bu sezonun ve tabii ki gelecek sezonların en iddialı ekiplerinden oldular. vuvu‘yu uzun bir aradan sonra görmek iyi geldi. ama gözler saliabi‘yi aradı :(

bize gelirsek (buraya kadar geldiyseniz teşekkürler),
- kalede t.i.s.‘in verdiği güven seviyesi her maç artmaya devam ediyor. ceza sahası dışına çıktığı iki kritik pozisyon var, ben çıktığını görünce bayılmışım tansiyonum düşmüş, arkadaşlar anlattı, ellerini sırtına bantlayarak rakip atakları kesmiş. onun dışında bu maç rakibe gollük pas atmadığı için mutluyuz.
- olcay zaten yukarıda da dediğim gibi çok iyi oynadı, fiziğini de iyi kullandı, düşmedi. sonlara doğru biraz yoruldu, normal. bobo girdikten sonra düzeni şaştı.
- anachro her zamanki gibiydi... çok koştu, çok mücadele etti. sayemde bir gol attı. maç boyu şut çekmeyip, oyuna girdiğim 5 dakikada aldığı her topu vurması dikkat çekti.
- thatscan‘ın maç öncesi tenis maçı yapmadığı çok belliydi. o da çok koştu. ayrıca güzel bir frikik golü atacaktı ki direklere takıldı. sağ gözünde problem olduğunu sanıyoruz, bir doktora görünse iyi olur. yoksa aldığı her topu sola çekip en yakınındakine atmasının başka bir açıklaması olamaz.
- b.ronaldo bu sene adeta akıyor. tribünden hakkında yapılan öbürsüleştirici yorumlara rağmen canını dizine (evet diz) takarak oynuyor. çünkü bi dizinde halen bağlar yok.
- haftada 3 maç yapan müzmin sakatımız eren de bu maça şık bir golle başladı. neyse ki devamı geldi. tabii kaçan golleri de var. neyse buna da şükür.
- bodrum temsilcimiz bobo neyse ki aramıza döndü. bu maç biraz arog‘daki aroganlılar gibi başladı ama sonra toparladı. en azından bi toplu oyunda luyindama seviyesinde paslaşmalara imza attı.
- bledsoe bu maç da kenardaydı. artık tel arkasına iyice alıştı. yalnız bizimkiler ıska geçtiğinde veya beşlik yediğinde gülmemeye çalışması lazım.

böyleyken böyle... umarım izleyenlere de keyif vermişizdir, önümüzdeki haftalarda görüşmek üzere.
vuvuzela

vuvuzela(23.11.2021 02:14:05)

12.
şu maç özelinde diyebilirim ki; iyi ki maç sonu röportajı falan vermiyoruz! nefesimi pazartesi akşamına doğru anca toparlayabildim. vücut ağrılarım daha bu sabah kendini göstermeye başladı. bel, adale, el bileği (eren’in topunu keseceğim diye fena yüklenmişim üstüne) her yerim ağrıyor :(

önce reset’ten başlayayım, takım halinde harika oynadılar, tebrik ederim. adamlar bir sağdan bir soldan geliyor, nereye bakacağımı şaşırdım. ilk 15 dakikalık pres bölümünde ligin en iyileri kesinlikle. eren ve olcay takımın genelinden ufaktan bir tık daha eforlu oynadılar. eren, kardeşim şut çekerken falan ayakları yerden kesiliyor, bir şekiller oluyor çözemiyorum (:

ve biz! en başta ben, acayip özlemişim sahaya çıkmayı ama yaklaşık 20 ayın üzerine ilk defa sahaya çıkıp top oynadım. nefeste ciddi problem var, şaka maka baya zorlandım. haydar sürekli beni kesti durdu “lan adam yığılıp kalacak amk” diye. neyse sezon sonuna doğru form tutarız artık.
- kerim yine iyi maç çıkardı, sanırım sadece 1 golde hatası vardı diyebiliriz yada diyemeyiz belki de. keza benim beynime çok oksijen gitmiyordu, kestiremiyorum ne olduğunu. çok şut geldi, çok top çıkardı. yediğimiz gollerin çoğu rakibin extra çabalamasıydı. o yüzden bence gayet iyi maç çıkardı.
- haydar, klasik zaten hep. performans belli, altına düşmüyor. takım olarak ayak uydurabilirsek o zaten hep üstüne koyarak oynuyor. sadece tam yerini oturtamadık maçta, sonradan kendi yerini kendi buldu sahada (:
- osman, çok genç. o kadar genç ki, izlerken keyif alıyorum (: takımı her zaman ileriye taşıyacak potansiyeli var. sadece sahada uyum sağlama ve esbpl dinamiklerine alışma zamanı var. her maç daha da takım oyuncusu olacak, daha da crusaders’lı olacak.
- kürşat, maçın başında istemsizce rakibi geride karşıladığımız dakikalarda biraz yalnız kaldı. ki o dakikalarda bir iki pozisyon da yarattı. o pozisyonları da sonuçlandırabilirdi ama teknik donanım yetmedi (: genel olarak iyiydi. daha da iyi olacak.
- murat, çok koştu çok çalıştı. bakıyorum rakip sahada, bakıyorum yanımda. diyorum halüsinasyon mu görüyorum? elinden geleni yaptı. az biraz kilo veriyor, ayla’yı yanına alıyor, barı açıyor.
- can, ben bu sene extra adam olarak görüyorum. bu sezon hiç olmadığı kadar kuvvetli, son dakikalarda attığı golde verilen görevi yerine getirmenin mükafatı. altı pas dedik kenarda, gitti, kokladı, attı. (selam olsun haydar yoldaş)
- yusuf, sahada kaldığı kısa sürede nefesinin yettiği kadar bir ileri iki geri oynadı. bu adam hep zor pasların adamı, hep zoru deniyor. bir iki pozisyonda kolaya kaçsaydı maçın sonunda farklı şeyler olabilirdi (:
- murat ve savaş her zaman ki gibi yanımızdaydılar. takıma bağlılıkları her zaman üst seviyede. bu bir sevgi olayı ercan!