Sosyal Medya:
Esbpl Youtube Esbpl facebook Esbpl Instagram Esbpl Twitter

24 ekim 2021 gololur dedeler sk maçı

calibra

calibra(22.10.2021 00:57:48)

1.
saat 15‘te.
stopprecariouswork

stopprecariouswork(23.10.2021 04:47:39)

2.
herkese slm,

keboooo hazır mısın? erken uyu, iyi beslen, çok içme bu akşam. sakın gaza gelip doping falan da alma maç sonu sana idrar testi yaptıracağım. heee birde yanında koli bandı getir ki atacağım bacak aralarına belki önlem sağlar:)
tabi işin goy goyu. sana karşı veya seninle aynı takımda oynamak ayrı keyif dostum..
yakın ki maç umarım sakatlıksız, çekişmeli ve centilmence geçer. hepinize başarılar:)

kadromuz şöyle şekillendi;

stopprecariouswork
manuel alberto camus
sam angie
deusmeus
alt tarafı bi nick yahuu
gahraman

yedekler;

gbiwan
gerard law
gizem özdilli

seviler...
kebooo

kebooo(24.10.2021 02:57:34)

3.
ibocum, işte o gün geldi çattı.

sana adım attırmamak yine bir başka keyifli olacak :)

kadrodan da görüyorum ki sağlam bir çıkarma yapacak dedeler sk. sakatlıksız, güzel bir mücadele olsun.

kadromuz;

1all
o yolcu
kebooo
babacan84(oy)
soner aydin(yy)
güven soykan
kebooo

kebooo(24.10.2021 10:59:27)

4.
gololur: 6

1all
babacan84 (dk. 41 - sarı kart)
o yolcu
kebooo (54)
soner aydın (yy) (11, 39, 55, 59)
güven soykan (29)

dedeler sk: 8

manuel alberto camus
deusmeus (52) (dk. 37 sarı kart)
sam angie (21, 23, 26, 43)
alt tarafi bir nick yahuu (57)
qahraman
stopprecariouswork (40, 48)

(dk. 54) sam angie > gerard lawmaçın oyuncuları: sam angie, alt tarafi bir nick yahuu, soner aydın (yy)
maçın golü: dk. 26 sam angie

tabelayı tutan madyb‘e teşekkürler.

bu maç için ayrıca yazacağım. @stopprecariouswork
madyb

madyb(24.10.2021 11:05:35)

5.
54‘te sam angie çıktı ve yerine turunculu arkadaş girdi. sağa sola sordum ama kimse nickini bilmiyordu :(.
stopprecariouswork

stopprecariouswork(24.10.2021 12:15:53)

6.
@madyb oynuna giren oyuncu gerard law
calibra

calibra(25.10.2021 04:18:27)

7.
stoppr. bir gol attı bu maç. ovv... top kale ile köşe gönderi arasında bir yerden auta çıkmakta iken kendisi kaleciden hızlı davranıp topa dokundu, top çizgi üzerinden tık tık içeri gitti... bravo.
stopprecariouswork

stopprecariouswork(25.10.2021 12:40:52)

8.
sahada mücadele veren ve izleyen herkes için seyir zevki yüksek, topa sert ( güven ve deusmeus un sakatlıkları dışında), temponun hiç düşmediği, çok güzel gollerin atıldığı, mücadele seviyesi çok yüksek, temaslı ve iki takımında konsantrasyonunun maç sonuna kadar hiç azalmadığı bir maç oynadık, izlettirdik. lig başından beri oynanan en keyifli maçlardan biri oldu. maçın temposu ve temaslı oyun olmasından dolayı birkaç sertlik yaşandı. ama dediğim gibi çok temaslı bir oyunda sanırım bu durumlar kaçınılmaz oluyor bazen. güven’in darbeye dayalı bir sakatlığı oldu, maç sonrasında yürümekte zorlandığını gördüm. umarım ciddi bir durum yoktur. çünkü hem saha içi ve dışındaki naif duruşu ve yetenekleriyle ligin en değerli oyuncularından biri. çok geçmiş olsun. deusmeus konuştum, suratında küçük morluklar oluşmuş çok önemli bir durum olmadığını söyledi. ciddi bir durumunun olmaması sevindirici. ben yaşanan 1-2 tartışmalı pozisyon olduğunda yatıştırmak ve saçma bir boyuta taşınmaması adına elimden geleni yapmaya çalıştım. ancak maçın temposu ve enerjisinden dolayı farkedemediğim veya takım olarak istemeden yanlış durum geliştiyse tüm gololur takımından özür dileriz.
maçın öne çıkan oyuncuları ise attıkları güzel goller ve tempolarıyla gololur dan soner aydın, dedeler den ise sam angie

@keboo sahadaki sağlam duruşun, yaşanan tartışmalıpozisyonlara olan yaklaşımın ve pozitif tutumunla güçlü bir takımın güçlü bir kaptanı olarak parladın. biliyorum sana biraz yüklenmemi bekliyorsun, ama yapmayacağım. hadi sen iki kelam yaz da sonra bakarız goygoy işine:)

keyifli mücadele için iki takıma da tşk…

@calibra başğannnn çok tşk, gol sonrası tepkilerini duydum:)
madyb

madyb(25.10.2021 22:30:07)

9.
gerçekten de keyifli bir maçtı. bu hafta gelsem mi gelmesem mi diyordum, ama bacak-moda ve gololur-dedeler maçları büyük keyif verdi.

bu maçın turgonn‘u bana kalırsa net şekilde sam angie‘ydi. attığı kritik golleri bir kenara koyuyorum, hiç gol atamamış olsaydı bile yine onu seçerdim. klas goller atmasının yanında bütün maç ileri geri oynadı. top da çaldı, pas trafiğinin önemli bir parçası oldu, çok da iyi baskı kurdu. karmada koş desen koşmaz ama bu kadar, peh.

maçtaki sertlikler 1-2 pozisyon hariç esbpl standartlarını aşmadı aslında. aşıldığında da kaptanlar hemen müdahele etti. bunların hiçbiri de kasti değildi zaten; zemin inanılmaz kaygan bir hal almıştı ve bazı müdaheleler bundan mütevellit biraz ayarsız gözüktü. stopprecariouswork ve kebooo maçın tansiyonunu iyi kontrol ettiler.

oyunun genelinde dedeler daha üstün olan taraftı. gololur, dedeler ilk yarıda sam angie‘nin golleriyle öne geçtikten sonra hep kovalayan ve ekstra efor gösterip daha çok yorulan taraf oldu. bu da maçın sonlarına doğru ekstradan kendisini belli etmeye başladı.

dedeler‘in yeni kadrosu yavaş yavaş lige alışıyor. futbolun yanında tribüne de karışmaya başladılar, güzel oluyor.

gololur‘da soner çok iyi mücadele etti, ama biraz yalnız kaldı. geçen sezon takımca hareketli oynayan, güven ile başlayan bir baskı zinciri olurdu. bu sezon gololur‘da ozan hariç herkes sahaya yapıştırılmış gibi.

son olarak alt tarafı bir nick çok kaliteli topçu. dedeler‘in diğer oyuncuları da iyi top oynuyor ve lige alıştıkça kendilerini daha da çok belli edeceklerdir, ama alt tarafı bir nick ayrı iyi.
kebooo

kebooo(28.10.2021 09:25:00)

10.
bu sezon oynadığımız en tempolu maçtı. fiziksel olarak rakibimiz bir tık daha yukarıda kalınca kazanan taraf da onlar oldu.

oyun içinde sertlik mücadeleye daha da bir keyif kattı diyebilirim. tartışma yaşandı denilen pozisyonlarda da kesinlikle kasıt yoktu ve bu sebeple de hızlı bir şekilde karar alarak oyuna devam ettik.

bu pozisyonlarda kaptan stopprecariouswork‘un anlayışı ve fair play ruhuyla hareket etmesi de takdire şayandı. örnek bir kaptanlık sergiledi. ayrıca oyunu sessiz ve derinden kontrol edip gerektiği anlarda mantıklı açıklamalarıyla ortaya çıkan manuel albert camus, sana da selam olsun be.

tek anlamadığım şey, stopprecariouswork bizim takımdan herkese kontrollü müdahale ederken bana yine tekme tokat girdi. karmalarda da aynı. bir pozisyonda ben tele yakın topa giderken sarı bir cismin hızla bana yaklaştığını fark ettim. aha dedim geliyor ibo, ibo kaburgam kötü yavaş dedim, ayağıma sağlam geçirdi bir tane, beni de kendini de sakatladı!

sam angie ve soner aydın sahadaki en genç arkadaşlardı. hem oynadıkları futbol hem de sahadaki duruşlarıyla müthiş bir görüntü çizdiler. uzun yıllar lige enerji ve kalite katacakları aşikar.

bir iki hafta acaba kadro çıkaramayacaklar mı diye sorgulanan dedeler‘in sağlam ve yedekli bir kadro ile gelmesi ayrıca sevindirdi. bu hallerinin bize denk gelmesi gereksiz ve absürd olsa da haklı bir galibiyetle ligde bu sezon ilk galibiyetlerini aldılar. tebrik ediyoruz. herkesin ayağına sağlık.