Sosyal Medya:
Esbpl Youtube Esbpl facebook Esbpl Instagram Esbpl Twitter

karma 12 ekim 2021

calibra

calibra(12.10.2021 04:05:41)

1.
saat 21‘de, moda‘da.

kadrolar şöyle efenim:

- beyaz takım -

mustafa bedelli
koyundabeslenenyilan
hanneman
fhsc
turgonn
calibra

- siyah takım -

madyb
neither l.n.d.
lil saint
y.d.a.s.
sam angie
aykut

iyi maçlarr
neither living nor dead

neither living nor dead(12.10.2021 07:10:48)

2.
en sevdiğim takım. bakıyorum, zor olacak. yenilme ihtimalimiz desen var.
calibra

calibra(12.10.2021 07:18:31)

3.
kadrolara baktım da.. bu ne abi kim yapıyor bu kadroları.
siyahlar çakar.
koyundabeslenenyilan

koyundabeslenenyilan(12.10.2021 14:17:33)

4.
ydas‘ın calibra ile bir alıp veremediği var ama bakalım çözülecek inş.
calibra

calibra(13.10.2021 00:03:03)

5.
11-10 siyahlar kazandı. tabeladan bi geçirme var gibi de neyse…

kırk yılda bir oğlanı maça getirelim dedik, istanbul’u sel bastı. o nasıl yağmur?!? maç saati geldi, soyunma odasından çıkamadık 10 dakika. lil saint de millete gaz veriyor hiç mi oynamadınız yağmurda diye, e çıksana sen de? yok çıkmaz. kby’nin bir ara ziya abilere 100-200 bir şey teklif edelim maçı iptal edelim demesi de üzücüydü…

maç gittili geldili geçti. ilk devre bir ara skor olarak biz daha iyiydik, ikinci devre ise rakibimi genelde önde götürdü.

aykut en son 1,5 sene önce ligde oynamış, yarım kalmadan önce…… neyse allahtan ayakkabısının altı düzdü de ıslak zeminde sorunlar yaşadı, yoksa…

çok top kaptırdık, kaptırdığımız her top da gol oldu anasını satayım. ydas yamyam gibi oynadı. yemin ediyorum winterfell şampiyonluk maçına çıksa bundan daha fazlasını oynayamaz.

bizde turgonn tam mazlum gibi oynadı. tolga gel, tolga git, tolga bassss, tolga koş, tolga dön. helal olsun kendisine.

her iki kaleci de muazzam kurtarışlar yaptı, bol pozisyon oldu.

neyse, güzel maç oldu. karma maça yakışır koşmalı maç oldu. herkesin ayağına sağlık.
neither living nor dead

neither living nor dead(13.10.2021 00:15:14)

6.
bir ara yine oturup kalasım geldi. bu kiloyla 60 dakika, öeh. bu arada maçın 58. dakikası durum berabereydi, lil sağ olsun golünü atıp maçı getirdi. eğer o pozisyon gol olmasa, zaten geriden gelen beyaz takım galibiyet golünü de atardı. o gol gelince bize de bir direnç geldi. maç da öylece bitti. eğlenceliydi sonuç olarak. herkesin ayağına sağlık.

yalnız o kadar konuşuldu bir kimse de çıkıp aşırtma golümü söylememiş. golden sonra her şeyi bırakıp gitme isteğim uyanmadı değil. şöyle mağrur mağrur yürüyüp kapıdan çıkıp gittikten sonra bir daha asla görünmemek...

koyundabeslenenyilan

koyundabeslenenyilan(13.10.2021 00:20:07)

7.
@5 gelişine vuruş? hiç bahsedilmemesi? başkaları bahsetsin diye bekleniyor sanırım...
madyb

madyb(13.10.2021 00:35:14)

8.
beyaz takımdaki avukat arkadaşlar ısrarla "tabeladan geçirme" ithamında bulunsa da böyle bir mevzu kesinlikle yaşanmamıştır. böyle bir problemin yaşanma ihtimalini öngören siyah takım, atılan ve yenilen her golden sonra skoru herkesin duyabileceği şekilde dile getirmiştir. beyaz takım kaçırdığı boş kalelerden bir tanesini gol olmuş sanıyor da olabilir -saliabi hariç-. saliabi skora itiraz etmeyerek ne kadar dikkatli, bilgili ve büyük bir futbolcu; bir insan olduğunu bir kez daha göstermiştir.

bu ithamlara karşılık maçın kaydını alabileceğimiz ve iki takımdan da yetkili isimler seçerek skoru tekrardan gözden geçirebileceğimizi de beyaz takıma ilettik.

kaldı ki siyah takımdan "kby" mahlaslı arkadaşımız daha maç başlamadan "beyler bence herkes 15 lira falan versin, maçı oynamadan gidelim. ziya abilerle anlaşırız." şeklinde konuşmuştur. siyah takımda bazı oyuncuların moda arena‘ya futbol oynama niyetiyle gelmediğini buradan da görebiliriz. keza calibra‘nın maç saati geldiğinde hala giyinmemiş olması ve yine kby‘nin saliabi‘yi yanlış yola sokup geç kalmasına sebep olması da unutulmamalı.

---

karma maçları deli gibi özlemişim. inanılmaz keyif aldım.

beyaz takım ilk yarıda bizi sık sık 3v2, 4v2 yakaladı. zorlu hava şartlarına rağmen iki takımda da herkes iyi mücadele etti, bolca koşuldu.

maçın golü bana kalırsa kesinlikle nlnd‘nin ceza sahası dışından doksana gönderdiği şık aşırtma golüydü. buna ek olarak calibra ve saliabi‘nin tavana astığı goller de müthişti. maça noktayı koyansa lil saint‘in son dakikada attığı galibiyet golüydü.

beyaz takım turgonn‘u call of duty 2‘deki vasili gibi kullandı. "tolga koş, tolga dön, tolga bas, tolga havada ters takla at, tolga gol at". sovyetler de vasili‘ye karşı böyle acımasızdı: "haydi vasili waffen-ss‘i yok et. vasili alman tanklarının hepsini patlat. vasili berlin‘i tek başına ele geçir."

herkesin ayağına sağlık.
calibra

calibra(13.10.2021 06:20:24)

9.
@6 yazan bi ben varım ben de unutmuşum...

valla muhteşem goldü. tam olması gerektiği açı ve hız ile gitti top çıkmayacak köşeye.

kby sana doğru hamle yapmadığım için beni suçladı. ama geçen hafta yapayım dedim, ciğerim deşildi. ondan biraz tırsmıştım.