Sosyal Medya:
Esbpl Youtube Esbpl facebook Esbpl Instagram Esbpl Twitter

15 aralık 2019 büyük kulüp bacakspor maçı

yeniadler

yeniadler(13.12.2019 16:48:30)

1.
bugün itibari ile kampa giriş talimatını aldığımız maç. başkan işi sıkı tutarak bu akşam dışarı çıkma izni vererek, cumartesi akşamını evlerde geçirme üzerine bir mesaj ile süreci başlatmış.

kupa maçında da görüldüğü üzere gayet ciddi yaklaşmamız gereken bir oyun bizi bekliyor. hiçbir an maçtan kopmayan oyuncu grubu ile oluşmuş bacak takımı. biz ise ligin ilk yarısının son maçına diğer maçlar gibi hazırlanıyoruz. seriyi bozmamak ve güzel oyun ile maçı kazanmak arzumuz. birkaç eksik olacak takımımız da ama sahaya çıkam ve kenarda bekleyen herkes eksikleri hissettirmeme üzerine mücadele edecektir.

güzel adamlara karşı güzel bir hafta başlangıcı olacak. maç saatini bekliyoruz artık.
michaeljacksonstratosfer26001000atliakin

michaeljacksonstratosfer26001000atliakin(14.12.2019 01:18:14)

2.
memotti‘nin hattrick yapacağı maçtır.
memotti

memotti(14.12.2019 23:24:05)

3.
geçen hafta oynadığımız maçın tadı damağımızda kaldı, cihan hocam’a güzel cümleleri için teşekkür ederiz :) yine güzel bir maç olacağını tahmin ederek kadromuzu bırakıyorum;

baris_bacak
funny madida
papalagi (oy)
guano
jimmy jix
yaşar güleryüz (yy)
memotti

sakatlıksız bir maç olsun, d10s başkana öpücükler, rakibimize saygılar :)

@2 mj sana kim hat-trick yapmış ki ben yapacağım diyeceğim ama müthiş topçuyum, hakkaten yapabilirim......
d10s

d10s(14.12.2019 23:54:12)

4.
selam, naber memotti? iyi misin görüşmeyelim? iyisin iyisiin, belli yazdıklarından...

biz şöyle gelmeyi düşünüyoruz bir aksilik olmazsa.

mj
yeniadler
hello submarine
berke tok (yy)
webster
freddy via
tormund giantsbane
peach

herkese bol şans.
tayyar beyin dunyaya aliskanligi

tayyar beyin dunyaya aliskanligi(15.12.2019 16:31:12)

5.
büyük kulübün firesiz gidişatına memotti’nin tel tokalı milan baros performansı dahi dur diyemedi.
yeniadler

yeniadler(15.12.2019 21:50:55)

6.
ilk yarının son maçında bir kaza ile karşılaşmadan istediğimiz skoru aldık. mutluyuz, kafamız gayet güzel haldeyiz. maç tam da tahmin ettiğimiz gibi geçti, öne geçecektik ve bacak’ta maçı bırakmayacak ve peşimizden gelecekti, öyle de oldu. biz tekrar öne geçip ikinci yarıda da ufaktan da olsa avantajı elde edip sonrasında da korumasını bildik. sezonun yarısından beri 10’da 10 yapalım, hadi yapalım, dikkatli olalım ama yapalım bunu diyen can özgülümser’de mutlu bir akşam geçiriyordur diye umuyorum. ona da armağan olsun bu sonuç :)

ayrıca, bu maç takımın belki de en önemli 3 oyuncusu sahada yoktu. gökhan, can ve gürkan bu takım için çok ama çok önemli oyuncular. onların yokluğunda da takım belirli bir düzende oynayıp sahadan yine galibiyetle ayrılıyorsa buradan başkan bekir kaplan’a da saygılarımı iletiyorum. kadro mühendisliği bu sene çok acayip bir hal aldı bu sene takımımız için.

ve son sözüm;

ben bu lig formatında sanırım 3 senedir top oynuyorum, ligin bir amacı, diğer bütün liglerden ayrılan bir estetik ve ahlaki tarafı var. şampiyonluk, kupa, rekabet, hırs hepsi üst düzeyde ama günün sonunda tertemiz arkadaşlık, gırgır şamata, kenarda diğerlerine takılma, çay çorba ile diğer maçları izleme ayrıcalığı var bu ligde. ve saha içinde de bu lig kim dense ben bacak takımı derim buna. rakibe hiç bulaşmadan, sadece top oynayan, maç içinde bir kere sesini yükseltmeyen, bir terslik olduğunda saniyesinde iletişimle bunu halleden çok güzel adamlardan kurulmuş bir takım var karşımızda. maç sonu muhabbetleri, maç öncesi sohbetleri ve maç içi diyalogları. valla ben saha içinde bu adamlarla oynamaktan büyük zevk alıyorum, hepsini tanıdığım için de büyük memnuniyet duyuyorum. yazmasam içimde kalacaktı bunlar.

herkesin tekrar ayaklarına sağlık.
fhsc

fhsc(15.12.2019 22:38:30)

7.
büyük kulüp: 8

mj
hello submarine (25)
yeniadler
berke tok (yy) (7,36,46)
webster (37)
freddy via (45)

yedek (dk.40) webster > tormund (54,57)
yedek (dk.51) hello submarine > peach

bacakspor:3

baris_bacak
funny madida
jimmy jix
zocor (52)
memotti (15,38)
yaşar güleryüz (yy)

***

maçın oyuncuları: berke tok, baris_bacak, freddy via

maçın golü: zocor (52)

maçtan notlar: büyük kulüp maçın başından itibaren üstün bir oyun sergiledi ancak uzun süre bunu skora yansıtmayı başaramadılar. ilk yarıda yanlış saymadıysak 7 tanesi webster olmak üzere onun üzerinde karşı karşıya pozisyondan yararlanamadılar. bunda baris_bacak‘ın muaazzam performansının da büyük payı var. ikinci yarı başına kadar takımını oyunda tutan isim oldu. bacakspor maçın sonlarına kadar farkın çok fazla açılmasına ve oyunun kopmasına müsaade etmese de büyük kulüp 10‘da 10 yaparak ilk yarıyı tamamladı.

jimmy jix‘in yağmur altında iyice belirginleşen beyaz şort siyah don kombini maçın en dikkat çekici detayıydı :)
michaeljacksonstratosfer26001000atliakin

michaeljacksonstratosfer26001000atliakin(16.12.2019 10:47:00)

8.
sonucu itibariyle ligin ilk yarısını 10‘da 10 yaparak zirvede bitirmemize vesile olmuştur. öncelikle son derece centilmence bir maç oldu bunu sağladıkları için rakip oyunculara tek tek teşekkür ediyoruz. maçın başlamasıyla birlikte ilk 15 dakika müthiş bir yağmur bastırdı ama yağmura rağmen bol pozisyonlu zevkli bir maç oldu. ortak kanı maçın genelinde çok fazla gol kaçırdığımız yönünde ama bunun sebebi bacakspor‘un kalecisi baris_bacak‘ın olağanüstü bir performans göstermesidir bence. kaç tane yüzde yüz gol olur dediğimiz top çıkarttı ben sayamadım valla. ikinci yarının hemen başında golleri bulmasak maç bizim için çok farklı bir boyuta evrilebilirdi. çünkü bacakspor‘un arada çok fazla fark yoksa maçın sonunu gerçekten çok iyi oynayan bir takım olduğunu geçen hafta kupa maçında hepimiz görmüştük. bir parantez de memotti için açalım; kendisine hattrick yaptırmadığımız için çok mutluyuz :)) ama şu bir gerçek ki kendi deyimiyle de gerçekten müthiş bir topçu.

ligin ilk yarısı ile ilgili daha detaylı konuşulup yazılacaktır ama kısaca belirtmek gerekirse firesiz bir şekilde zirvede olduğumuz için çok mutluyuz :))

memotti

memotti(16.12.2019 10:47:05)

9.
papalagi‘nin adele sakatlığı, guano‘nun da son dakika aksilikleri yüzünden maç sabahı bir kadro sıkıntı yaşadık. normalde maça gelemeyecek olan zocor başgan büyük fedakarlık yaparak maça geldi ve normalde oynamadığı bir pozisyon olan defansta oynamak zorun kaldı. ilk yarı barış kalede müthiş işler yaptı, onun sayesinde devre 2-1 bitti. ikinci yarı yine biraz direndik ama sonrasında böyle bir toz bulutu oldu, bir dumanlar falan derken baktık 8 olmuş.... rakibimizi tebrik ediyoruz, yolları açık olsun, büyük kulüp şampiyo...

ayrıca cihan hocam‘a bir kez daha güzel sözleri için teşekkür ederiz, mahçup ettiniz bizi :)) büyük kulüp‘ün de bu konularda eksik kalır yanı yok, ligin ne olduğunu ve ne olması gerektiğini en iyi bilen ve bunun için uğraş veren bir arkadaşımız olan d10s başkanın kurduğu takımdan başka bir şey beklenmezdi zaten :)