Sosyal Medya:
Esbpl Youtube Esbpl facebook Esbpl Instagram Esbpl Twitter

10 kasım 2019 reset fc gotham city fc maçı

breda

breda(07.11.2019 13:48:13)

1.
bi de böyle bi maç var di mi şimdi, ne gerek vardı ya :))) neyse kesin haşlarız :)))
calibra başgana selam olsun...
bledsoe

bledsoe(07.11.2019 14:06:44)

2.
ulan bu başlık zehirli işte açmayın şu başlığı ya.
bir gün bizim çocuklarla nakla‘da otururuyoruz, alper abi nasıl içkili....
memotti

memotti(07.11.2019 14:59:43)

3.
reset fc‘de bu hafta en çok top sektiren yedek kalacakmış diye duyduk... bobo‘nun bahçede çalışmalara başlamışlar...
calibra

calibra(07.11.2019 15:10:15)

4.
saat 3‘te bu maç.

şimdilik bu kadar.
calibra

calibra(08.11.2019 16:29:23)

5.
cumartesi akşamı brazilyalironaldo kardeşimizi everip sonrasında geleceğimiz maçtır. bobo diz ağrıları için iğne ile oynayacak, eren‘in kasık inş. yarı yolda bırakmaz.

kadromuz şöyle

tirnaklari i.s.
bobo
anachro
bledsoe
thatscan
eren c
itdurmaz
calibra
serci

serci(08.11.2019 22:47:06)

6.
şöyle gelmeye çalışcaz ama gelemeyecekler olacaktır muhtemelen.

serdar özkan
bolivyalı
emirhan
saral
serci
kero
göksel
volki
breda
pekmezci
serdarian
sawigol
rippin
gökhan(yy)
serbay(yy)
zülküf(yy)

ilk 6 ne zaman belirlencek hiç bilmiyorum.

memotti

memotti(08.11.2019 23:10:45)

7.
volki ve sawigol‘ün iyileşmesine çok sevindim. sawigol‘ü sadece esbpl‘ye ilk geldiğim maçta karşılıklı oynayarak izleme şansım olmuştu, müthiş bir oyuncuydu ve sonra sakatlandığı için çok üzülmüştüm, umarım yarın sahada olur :)
anachronistic

anachronistic(09.11.2019 00:21:57)

8.
@6: 11‘e 11 mi oynuyoruz :)
eren c

eren c(09.11.2019 13:46:16)

9.
hayırlısı diyelim, keyifli olsun, seyir zevki versin.
serci

serci(10.11.2019 03:02:13)

10.
@8 bigün moda da denesek ya öyle bişey :)
serci

serci(11.11.2019 02:53:51)

11.
reset fc: 4

tirnaklari ile sevisen
bobo
anachronistic (11,18)
thatscan (22p,57)
bledsoe
eren c

yedek (dk.55) bobo > itdurmaz

sarı kart: eren c(58)

gotham city fc: 6

serdar özkan (oy)
hakan saral
serci (20,35,51)
emirhan (50)
volki
göksel (42)

yedek (dk.30) volki > mustafa pekmezci
yedek (dk.45) göksel > keroo (52)

sarı kart: keroo (56)


***

maçın oyuncuları: serci,emirhan,anachronistic

maçın golü: serci (20), emirhan (50)

maçın fair-play hareketi : -

maçtan notlar: haftanın açık ara en önemli karşılaşmasında tribünler tıklım tıklımdı.
seyirciler merdivenlerde oturuyordu. gotham maça kalede serci‘yle başladı, sonrasında oyuna geçti.
bu süreçte serci‘den iki güzel kurtarış izledik, hele ikincisinde havada asılı kaldı.
bununla birlikte ilk devrede reset harika oynadı, özellikle anachro hem topsuz oyunda
hem de kritik anlarda öne çıktı. özellikle ilk golü harikuladeydi.
skor 2-0‘a geldiğinde serci nefis bir voleyle farkı 1‘e indirdi,
ama iki dakika sonrasında saral‘ın eline çarpan topta reset penaltı kazandı ve bunu gole çevirdi.
ilk yarı 3-1 reset üstünlüğüyle sona erdi.

ikinci devrede oyuna dahil olan mustafa pekmezci gotham‘a hem direnç kattı hem de hücuma büyük katkıda bulundu,
boş alan yarattı, öldürücü paslar dağıttı. onun oyuna dahil olmasıyla emirhan da kendini buldu.
ikinci devrenin başlarında serci‘nin takıma hayat veren golünün de altını çizmek lazım tabii.
karşılaşmanın golüyse emirhan‘dan geldi. bu golün ardından gotham üst üste 2 gol daha buldu.
thatscan maçın sonlarına doğru skoru 6-4‘e getirse de kalan dakikalarda gol olmadı.
nefes kesen ve tribünleri coşturan maçta kazanan taraf gotham oldu.

serdar özkan da son dakikada ne yazık ki bir sakatlık geçirdi. geçmiş olsun.
breda

breda(11.11.2019 07:49:06)

12.
her zamanki gibi adına yakışır güzel bir maç oldu, resetli kardeşlerimi de güzel futbollarından ötürü kutluyorum, bize gelince takım olarak oyuna kötü başlasak da 3 1 den dönüş muhteşem oldu,bütün kardeşlerimi yürekten tebrik ediyorum...
anachronistic

anachronistic(11.11.2019 11:00:54)

13.
nasıl bir maç olduysa normalde 02.00‘dan önce uyumayan ben akşam 23.00‘da bayıldım.

bizim açımızdan bakarsak, maçın ilk yarısı ile ikinci yarısı beyaz ve siyah kadar farklıydı. ilk yarıda savunmada her topta yardımlaşan, kademe anlayışını koruyan, gerektiğinde basan gerektiğinde bekleyen bir yapıdayken, hücuma çıkarken hep olduğu gibi soğukkanlı pas yapıp doğru anı bekleyerek hücum ettik. böyle olunca bizim için müthiş bir ilk yarı oldu, 3-1 önde olmamıza rağmen farkı daha da açacak golleri bulabilirdik.

ikinci yarıya başlamadan, bledsoe‘nun verdiği haber mi daha etkili oldu, yoksa 2 ay önceden ters manyellere başlayan serci‘nin tabii ki maç günü sahaya getirttiği pekmezci‘yi görmemiz mi bilemiyorum ama felaket tutuk bir psikolojiye büründük. şaka bir yana, ilk yarı ne kadar kompakt ve beraber mücadele ettiysek, ikinci yarı bir o kadar kopuk oynadık. bizi reset yapan en önemli unsurumuzun hep beraber savunma ve hücum yapmak olduğunu unuttuk. ya 1-2 kişi hücum pres yaparken 3-4 kişi geride rakibi bekledi ya da pres yapmasak bile arkada doğru şekilde adam paylaşımını yapamadık. hücuma çıkarken de doğru şekilde yerleşmeden aceleci toplarla çıkmaya çalıştık, nitekim yediğimiz gollerden 2‘si de böyle saçma bir şekilde geldi.. böyle olunca maç bir anda koş koş tempoya girdi ve eskisi kadar diri olamadığımız için ben eren ve yunus çok yorulduk. karşımızda da gotham gibi ligin bireysel olarak en yetenekli topçuları olunca skorun onların lehine değişmesi çok uzun sürmedi.

dürüst olmak gerekirse, maçın ilk yarısında "ligde hangi takım gelirse gelsin, böyle oynarsak yenilmeyiz" diye düşünürken, bu oyunu oynamak için herkesin 60 dk‘yı kaldırabilecek kadar fiziken hazır, idmanlı ve gerekirse de ilk 6‘dan herhangi birisini yedekleyebilecek yedeklerimiz olmalıydı. bu iki konuda da maalesef bu sene hiç yeterli değiliz, bu maçta da bunu çok net gördük. 35-40. dakikadan sonra oyundan çok düştük ve ilk yarıdaki o düşünceler yerini "fena dağıldık, içimizden geçmeseler bari"‘ye döndü :) fiziken mücadeleyi kaldıramadığımız, işleyen sistemdeki 1-2 çark teklemeye başladığı anda yapabileceğimiz fazla bir şey kalmıyor, çünkü biz reset olarak bireysel yetenekten ziyade takım oyunuyla başarıya endeksli oynuyoruz. hiçbirimizde gotham‘daki herhangi bir oyuncuda olduğu kadar adam eksiltme, şut çekebilme potansiyeli yok. o yüzden 60 dk boyunca haddimizi bilerek ve sistemli oynamak zorundaydık, ikinci yarıda bunu yapamadık ve haklı olarak yenildik.

gotham‘a gelirsek, onlar açısından kötü geçen bir ilk yarı ancak ikinci yarı müthiş bir geri dönüş. ilk yarıyı serdar‘ın geç gelmesi, saha içi yerleşimini tam oturtamama (göksel bana göre çok yalnız kaldı ileride) gibi sebeplerden ötürü geride kapattılar. ikinci yarıda ise hem bizim düşmemiz, hem de pekmezci‘nin oyuna girmesi ile birlikte herkesin doğru pozisyona geçmesi belimizi büktü :/ her pozisyonda (yedekler, kadro dışılar dahil) hemen hemen ligin en yetenekli oyuncularını barındıran bu takıma karşı 5 dk konsantrasyonu ve mücadeleyi düşürdüğünüz anda bam güm içinizden geçebiliyorlar, nitekim bize karşı da bunu güzelce yaptılar. bizim mücadele gücümüzün düştüğü anda oyunu daha da hızlandırmak adına göksel-keroo değişikliğiyle iyice karşı konulmaz bir hal aldılar ve çok haklı galibiyete imzalarını attılar.

bu kadar önemli ve mücadelenin yüksek olduğu maç içerisinde tansiyon yükselmediği gibi, maçın ilk yarısında penaltı pozisyonunda kararı kendisine bıraktığımız saral‘ın "penaltı, kolum açıktı" demesi bu ligde bile herkesin yapmayacağı bir davranıştı. kendisine saha içinden olduğu gibi buradan da teşekkür ediyorum..

herkesin emeğine, ayağına sağlık, çok güzel bir maç oldu..
bobo

bobo(11.11.2019 14:49:45)

14.
sene başından beri her hafta zorlu ekiplerle oynuyorduk da dün saha kenarını da görünce bilgisayar oyunlarındaki boss fightlardan biri olacağı belliydi dünkü maçın. serci yukarda 16 kişi yazmış hala daha okan geliyo yazılmamış, cık cık cık...(çıkmaz mı hükmen fln la calibra bi bak buraya) gözüm calibra yı arıyo göremiyorum taktik versin bi müdahale etsin sahaya yok, anca agu bugu oğluşum mu ağlıyo sesleri geliyo, öbür yandan bledsoe‘dan kornerde pas istiyorum kenarda okan araya giriyo "sen kimsin la sana pas atcak!". e bu psikolojik şiddet...(calibra sahaya dışardan da müdaheleye sokup bişey çıkaramaz mısın burdan he?) böyle ortamda ilk yarı fena oynamadık ama biz mi iyiydik gotham mı düzenini oturtamadı ondan emin değilim. çünkü ikinci yarı pekmezci (bi kere de gelmiyo dediğinizde gelmesin şu adam ya heveslendiriyosunuz heveslendiriyosunuz sora...) girince darmadağın olduk. kendi en iyi yaptığımız işi yapmayıp topu takımca karşılamayınca gotham affetmüyür. sonuçta çok güzel maç oldu herkesin ayağına sağlık,
başganın da dogumgünü kutlu olsun,
bledsoe nun da mutlu haberi kutlu olsun.
bledsoe

bledsoe(11.11.2019 15:55:48)

15.
öncelikle allah kahretmesin hala kıçım başım ağrıyor...

maçtan bir gün önce serci pekmezci‘nin iş sebebiyle gelemeyeceğini söyleyince bizimkilere maçı kazanırız demiştim. aslında pekmezci‘de olsa bu maçtan en kötü beraberlikle ayrılacağımız inancı vardı. nitekim maçın ilk yarısını tam da kafamdaki gibi oynadık, 3-1 bitirdik, yukarıda takım arkadaşlarım bahsetmiş tekrara girmiyeyim. ama kafamda maçı oynayınca hepimizin 60 dk aynı kondisyon ile oynadığı gibi küçücük bir hata yapmışım. onu farkedene kadar 3-1‘den 6-3 olmuştu bile :)

gotham ile maç yapmak müthiş zevkli. 3-1 öndeyiz ama dönüş yapmak için ne yapmaları gerekiyorsa yapacaklarını biliyoruz. saha içinde mevcut durumumuzla buna çözüm üretmeye çalışıyoruz. bu da kazansakta kaybetsekte aslında ortaya güzel bir maç çıkartıyor.
göksel çıkıyor keroo giriyor, volki çıkıyor pekmezci giriyor, serbay zaten üstte forma altta kot ortaokul günlerime götürttü beni, "çıkarttırmayın bana şimdi kotu, bitirin şunları"der gibi kenarda bakıyor. serdarian dışardan da olsa tel dibinde birimizi yakalasa indirecek gibi izliyor maçı. ligimizin en metroseksüel erkeği sawigol bile gelmiş daha ne olsun..

gotham‘ı ve özelinde oradaki arkadaşlarımı tebrik ediyorum. büyük kulüp ile olan şampiyonluk yarışlarını merakla takip edeceğim.. (eski ters manyelcilerden kimler kaldı be)
slack

slack(11.11.2019 16:02:27)

16.
öyle bir maç oldu ki maçın en fazla gol atan adamını kendi kalesinde uçarak top çıkarırken gördüm. dağılabiliriz beyler.
madyb

madyb(12.11.2019 02:04:57)

17.
serci‘yi iki defa maçın adamı yazmak istedim, izin vermediler, öyle bir maç oldu. maça kalede başlayıp iki kurtarış yaptı (ki takım bu dakikalarda 5 kişi oynuyordu). sonrasında oyunda hep kritik dakikalarda nefis goller attı. attığı gollerle önce takımını oyunda tuttu, sonrasında öne geçirdi. esbpl‘de gördüğüm en iyi performanslardan biriydi cidden.
serci

serci(12.11.2019 13:11:25)

18.
motivasyonun çokşey olduğunu düşünürüm ama öyle bir hafta ve maç önü geçirdik ki, motivasyon konsantrasyon hak getire.

- pazartesi: bolivyalıdan omuzum kötü oynayamam mesajı.
- salı: üzüm hoşafı - yağlı buğday çorbası - yarım ekmek.
- çarşamba: pekmezciden pazar mesaideyim, yokum telefonu.
- perçembe: volkiden gelen güzel haber! 2. doktor bağlarında kopuk olmadığını söyledi, oynayabilirim dedi.
- cuma: gökselin yönetim kurulu grubuna çağırılıp, maç ile ilgili dikkatinin çekilmesi.
- cumartesi: edip‘in düğününde sahnede, erik dalı oynarken aycanın arkadan kayarak oyuna girmesi.

bu arada edip kardeşimin düğününden konu açılmışken, mutluluklar diliyorum, umarım çok mutlu olurlar. reset takımının oyun havalarında ki başarısı beni maç öncesi birkez daha tedirgin etti. örneğin; sahada ne yapacağı hiç belli olmayan yunus meğerse halayda da öyleymiş. inanın orda da ne yaptığı hiç anlaşılmıyordu :/


bunca şeyden sonra geldiik maç gününe.
sabah pekmezciden gelen mesajla uyandım: "formamı yanınıza alın, geliyorum!"
herşey güzel gidiyo derken maçın başlamasına 25 dakika kala serdar özkan:
"ben kağıthaneden anca çıkıyorum, navigasyon 38 dk gösteriyor"!
işte orada da kaosrise imdada koştu, motora atladı bi yerlerden serdarı aldı ve az gecikmeli olsada maça yetiştirdi. burdan özellikle okana çok teşekkür ediyorum.

oyuncu değişiklik haklarımızın önemli olduğunu hafta boyunca konuştuğumuz için teknik ekibimiz maça 5 kişi başlamayı uygun gördü (böyle bi kararda, nebiliym!).
5 kişi oynadığımız kısa süreyi iyi atlattık ve artık 6 kişiyiz diye düşünürken, reset topçu birlikleri bombalamaya başladı. anachro vuruyo biz izliyorduk. evet dişe diş mücadeleyi sahaya koyuyoduk ama top hep bizim filelerden çıkıyordu.
uzun bi süredir sahalardan uzak kalan ve hala diz problemleri devam eden volki 30 dakika boyunca varını yoğunu sahaya koydu, rakibi zorladı yordu ve ikinci yarıda yerini pekmezciye bıraktı.
2 takımda enerjisinin çoğunu harcadığı için, taze kan pekmezci artık sazı eline alabilirdi.
gökselin inanılmaz şutlarıyla 2. yarıya başladık, nitekim 10 dakika sonrada harika aşırtmasıyla skor dengeye geldi (3-3). gökseli hiç bi maçta bu kadar çok koşarken göremezsiniz :)
teknik ekibimiz 40 dakika boyunca ciğeri solan gökselle, bizi dirilikte epey üste taşıyacak olan kerooyu değiştiştirdi. keroo heryere koştu, mücadele etti gol attı bizi rahatlattı.

hakan saral, emirhan ve pekmezci için bu maç özelinde 6 sayfa yazı yazılır, başkada bişey demeye gerek yok.

oynamasada takıma desteğini esgirmeden çook uzaklardan gelen serbayın, okanın, gökhanın, zülküfün bu galibiyette payı büyüktür.
birde tabi bu bir haftayı harika idare eden teknik kadromuzun (sawigol, serdarian, breda) önünde saygıyla eğiliyorum.

maçı falan boşverilimde tribünler ne güzeldi bee.
tel dibi tarafı full sarı forma, gelen pozitif enerjinin haddi hesabı yok, ev sahibi gibiyiz.
reset tayfası kocaman bir aile olarak yine modada kale arkası tribününde, çoluk çocuk kadın erkek süper görüntüler...
esbpl akbabalarıda maç içinde efektleriyle heyecanımızı ve isteğimizi artırdı :)

maç skorundan bağımsız olarak söylüyorum, bu güzel günün hatırlarımızda hep özel bir köşede yer alacak olmasında payı olan herkese sevgiler saygılar.

bolivyali

bolivyali(12.11.2019 14:45:15)

19.
şehirdışında olmamdan dolayı, tel dibinde olamadığım maçtı, youtube‘da 7 dakikalık maç görüntüsünü izledim orada olamadığım için çok üzüldüm, sanki saha içindeymişim gibi adrenalin ile doldum.

kalede serci‘yi görünce bacakspor maçı aklıma geldi. daha sonra kalede serdar‘ı görünce rahatladım. serdar gelene kadar serci oyun içinde olduğu gibi kalede de devleşmiş, sana can-ı yürekten helal olsun diyorum serci, çok büyük oyuncu ve çok büyük lidersin.

herkes için yazılacak çok şey var ama 7 dakikalık görüntünün ikinci yarısına gotham city‘nin yarasa projektörünü görüp yetişen mustafa pekmezci‘yi es geçmemek lazım, biraz hırs yaptığında önünde durmak imkansız, sahanın her yerinde, her an her şeyi yapabilecek bir kapasitesi var.

maçta oynayan, oynamayan, whatsapp grubunda skor sorup duran, özellikle de tel dibinde olan herkesin ayaklarına sağlık, reset gibi tempolu ve kolektif oynayan bir takıma karşı kalecisiz 5 kişi başlayıp 3-1‘lik skordan maçı buralara getirmek ayakta alkışlanacak bir hadisedir. ısrarla tekrarlıyorum, maç günü moda‘da olan herkesin bu galibiyette çok büyük payı vardır.

calibra

calibra(13.11.2019 14:01:21)

20.
halen moralim çok bozuk, elim gitmiyor valla bişeyler yazmaya...

esbpl‘deki en efsane maçlardan birisi oldu. müthiş bir ilk devre, bol pozisyon, hakim oyun. ikinci devre başında yine pozisyonlar, ama elimizdeki maçı koparacak golü bulamadık. bir anda fark kapandı, bir anda geri düştük. çok düştük, yorulduk. kenardan en büyük hatam, değişiklikle oyuna müdahale edemeyişim oldu. ibo belki mevki olarak aradığımız hareketi sağlayamayacaktı ancak en azından yorgunluğa çözüm olabilirdi, olabilirdik.

gotham çok istekliydi, tam tekmil gelmeleri de maça verdikleri ciddiyeti ortaya koyuyor. ligin en kıdemli takımı olarak rakiplerimizin bize karşı böyle ciddi hazırlık içerisinde olması gurur verici gerçekten. maçta da değişikliklerle diri kaldılar, morallerini yükseltebilecek nitelikte goller buldular. yediğimiz gollerde pek yapabileceğimiz birşey de yoktu. ilk golde serci‘yi boş bırakmamamız gerekirdi. aşırtma golüne sebep olan hatamız ciddi talihsizlik oldu. son golde geride kötü yakalandık...

centilmence geçen mücadele için gotham‘lı arkadaşlara, saral başta olmak üzere teşekkür ederim. esbpl‘nin bu yanı, yani yüzyüze bakışımız, tartışmalı pozisyon bile olsa doğruyu söyleyişimiz bizi diğer tüm organizasyonlardan ayrı yapıyor.

takım arkadaşlarım çok iyi mücadele ettiler. ilk devre oynadığımız oyun gerçekten "masterpiece" niteliğindeydi. ancak bu sezon geçtiğimiz sezona göre fizik ve kondüsyon anlamında daha geride olduğumuz ortada. bu açığı kapatacağız en kısa sürede. önümüzde daha 14 maç var. iki mağlubiyet bizim için dezavantaj olsa da, takım olarak sahada elimizden gelenin en iyisini yapmaya, en iyi oyunu oynamaya ve ligi en üst sırada bitirmek için mücadele etmeye devam edeceğiz.