Sosyal Medya:
Esbpl Youtube Esbpl facebook Esbpl Instagram Esbpl Twitter

3 kasım 2019 dedeler sk büyük kulüp maçı

calibra

calibra(30.10.2019 10:35:14)

1.
saat 16.00‘da.
lil saint

lil saint(31.10.2019 09:38:45)

2.
kan gövdeyi götürür
lil saint

lil saint(31.10.2019 09:38:53)

3.
ben çayımı içerim.
lil saint

lil saint(31.10.2019 10:03:44)

4.
bakalım ilk hangi kaptan sahaya müdahale etmek zorunda kalacak ... çok heycanlı ...
calibra

calibra(31.10.2019 10:18:43)

5.
tam kale arkası köşe masada oraletle izlemelik maç.
memotti

memotti(31.10.2019 10:56:49)

6.
@3 @5 muhtemelen size eşlik ederim
kebooo

kebooo(31.10.2019 11:00:50)

7.
sahadaki oyunculardan çok maçı kazanan kenar yönetimi olacaktır. ve kenarda iki tecrübeli ve bir o kadar da tehlikeli kurt hoca var!

kova kova patlamış mısırla izlenecek maç.
d10s

d10s(31.10.2019 12:39:31)

8.
bakalım dedeler‘in yıldızlarını mı almışız, yoksa kadroda fazlalık yapan ihtiyarlarını mı asdgasdgasdgfasdf. şu ana kadar ikinci şık daha baskın görünüyor.
peach

peach(31.10.2019 13:11:43)

9.
gotham’ı elinden kaçıran, reset’i yenen dedeler’le, winter’ı(bu gerçek) ve gololur’u(bu şaka) zar zor yenen bizim maçımız.
d10s

d10s(02.11.2019 20:07:16)

10.
iyi maç olur en azından, ona güveniyoruz abi.

tormund‘un vizeleri var, burak özbek askerde, anachro‘nundasf pardon o başka takımdaydı.
evet.

mj
yeniadler
soggy
cannavarro
webster
hello submarine
gerson
freddy

şeklindeyiz galiba ama trafiğe takılan olursa değişir bunlar. berke de gelir belki.
d10s

d10s(04.11.2019 00:38:04)

11.
genel itibariyle sıkı bir maç oldu. oyunun temposu, aksiyonu, hikayesi boldu. bu açıdan izleyenlerin tatmin oldukları bir maç olmuştur umarım.

fakat maçta diyalogdan uzaklaşılan 3 zaman dilimi vardı. yakışıksız görünen ve herkesi rahatsız eden bu 3 noktaya temas etmek isterim.

1 - freddy via (yiğit) saha içinde stevengerrard8 ile futbol bibyb ile ve nihayetinde de kısmen de olsa dhög ile girdiği diyaloglarda bir takım şikayetlerde bulundu. bu konuyla ilgili yorumum net; dedeler sk‘nın 4-5 ay öncesine kadar kaptanlığını yapan yiğit‘in, ligde taraflı tarafsız herkesin sempatisini kazanmış yiğit‘in, saha içinde kötü niyetine şahit olmadığımız yiğit‘in bir konuda itirazı varsa o konu önemlidir, oturulur, dinlenir. tüm muhataplar tarafından daha aklıselim bir şekilde dinlenseydi keşke.

2 - saha içinde hafiften yükselen tansiyon sonucunda kendisine yapılan şiddetli faule gerson‘un verdiği tepki hiç şık değildi, sebebi ne olursa olsun kendimizi kontrol etmek asli vazifemiz olmalı. burada pozisyonda sakinliğini koruyan dedeler sk oyuncusu masamune‘ye takım arkadaşlarım adına teşekkür ederim. yaptığı faulden dolayı rahatsızlığını da bizzat gerson‘a belli etti ve gerson‘un hareketini çok güzel absorbe etti. aynı şiddette karşılık verse çok başka şeyler konuşuyor olabilirdik. olayın güzel yanı gerson‘un da hızlıca kendine gelip pozisyon içinde rakibiyle diyaloga geçmesi ve ikisi de kenara alındıklarında kapı önünde samimi kucaklaşmalarıydı.

3 - oyunun 20-25. dakikaları arasında tempomuz çok düştü, skor 1-0 lehimize de olsa aykut gibi dev bir tehdit varken hayatımız pamuk ipliğine bağlıydı. bu aralıkta biraz nefeslenmek için daha geride top almaya başlayan freddy yiğit‘e "yükselt" dedim. zira devre sonuna kadar daha bir gol bulabilmek üzere çalışıyorduk. temponun yükselmesi gerekiyordu ve bunu da freddy yapacaktı. olayların da etkisiyle iyi yürekli sevgili dostum dhög "ortamı germesi için yiğit‘e direktif verdin, tansiyonu yükselt dedin" şeklinde çıkışınca hayvanlar gibi itiraz ettim. literally hayvanlar gibi. bu itirazım bu kadar hayvanlar gibi olmamalıydı. dışarıdan bakan kavga edeceğimizi falan düşündü, araya girenler oldu hatta. dhög‘ün böyle boş bir lafı etmiş olabileceğimi düşünmesine ayrı yükseldim, bu lafı etsem de onun duyacağı şekilde edeceğimi düşünmesine de ayrı itiraz ettim. kardeşim o kadar mı düşük iq sahibiyiz, çirkef olacaksak çaktırmadan oluruz. neyse sonra 1 pet şişe su karşılığı toparladık olayı.

bunların dışında sahadaki oyuna da temas edelim.
tam anlamıyla istediklerimizi sahaya yansıttık diyebiliriz. birinci hedefimiz topa sahip olmak, kale içine fazla bulaşmadan çevreden bol şutla kaleyi ablukaya almaktı. savunmada da nuri-aykut pas bağlantısını bozup aykut‘a kademeli sıkıştırma yaparak gol atmasını engellemek üzerine kurulu bir düzende çıktık. işe yaradı. dedeler‘in set hücumu yapmasına fazla izin vermediğimizde işler lehimize döndü. freddy-soggy-berke üçlüsünün uyumu ve birbirlerini tamamlayan ekstra oyunları kolay skor yapmamızı da sağlayınca maçın gidişatı belli oldu. gerson-cannavarro ikilisinden minimum hücum desteği almayı göze aldık, mj‘in uzun toplarını biraz daha oyuna soktuk ve hepsi de gereğini yaptı. kenardan hello submarine ve webster katkısını yaptık ama maçın temposunun yüksekliği onların mental ve fiziksel olarak oyuna girmelerini biraz geciktirdi. iyi ısınmak değil çok iyi ısınmak önemli. bitti.

oynayan herkesin bir kez daha ayağına sağlık.
memotti

memotti(04.11.2019 16:58:06)

12.
dedeler sk: 2

1all
stevengerrard8
futbol benim icin bir yasam bicimi (56)
masumane
en la carretera
aykut civek (yy)

yedek (dk.31) masumane > gutiresma (58)
yedek (dk.49) en la carettera > gariban turkce karakter

sarı kart: en la carettera (29)

büyük kulüp: 7

mj
gerson
cannavaro
freddyvardiiyiadamdi (11,40)
berke tok (yy) (39,46,55)
soggy bottom boy (28)

yedek (dk.45) freddyvardiiyiadamdi > webster (48)
yedek (dk.51) gerson > hello submarine

sarı kart: gerson (43)

***

maçın oyuncuları: soggy bottom boy, freddyvardiiyiadamdi, berke tok (oy)

maçın golü: soggy bottom boy (28) messi misin mübarek :)

maçın fair-play hareketi : esbpl‘ye yakışmayan bazı olaylar yaşandı ama sahadaki kaptanların devreye girmesi ve oyuncuların sağduyulu hareketleri sebebiyle gergin başlayan maç normal bitti. ayrıca freddyvardiiyiadamdi berke‘nin frikikten attığı gol olan şutta kimse görmemesine rağmen "elime çarptı" diyerek golü iptal ettirdi, adamsın

maçtan notlar: bu sezonun iki flaş takımının mücadelesi pazar gününün en beklenen maçıydı. geçen sezonu kötü bitiren dedeler bu sezona hızlı girmişti fakat büyük kulüp maça gerçekten çok iyi hazırlanmış. maç boyunca üstün olan taraflardı. ilk maçtan itibaren çok etkili bir oyun sergileyen aykut‘u çok iyi analiz edip ona göre önlem almışlar. maç boyunca iki dev adam aykut ve cannavaro‘nun mücadelesini izlemek çok keyifliydi açıkçası. ki o cüsselere ve mücadeleye rağmen aralarında en ufak bir sertlik ya da gerginlik olmadı, adamlık... büyük kulüpte sahada olan herkes ne yapması gerektiğini çok iyi biliyordu ve en iyi şekilde uyguladılar. üstüne bir de mj kalesinde devleşince büyük kulüp galibiyeti kaçınılmaz oldu. maçta tatsız gerginlikler yaşandı fakat d10s arkadaşımız hem eleştiri hem özeleştiri yaparak bu konuyu açıklamış, burda detaya girmeyelim. dedeler tarafında ise top bir türlü aykut‘a istenilen şekilde iletilemeyince pozisyon ve gol bulmakta zorlandılar. iki takımın da ayağına sağlık, kıran kırana bir mücadele izlettiler bize :)
o yolcu

o yolcu(06.11.2019 17:56:07)

13.
maçı falan bilmem de büyük kulüp net şampiyon. @kebo var mısın iddaya:)
koyundabeslenenyilan

koyundabeslenenyilan(07.11.2019 18:37:06)

14.
büyük kulüp oyunun her anında üstün oynadı ve haklı bir galibiyet aldı. dedeler‘de aykut maçı çok istedi ancak tek başına etkisiz kaldı.