Sosyal Medya:
Esbpl Youtube Esbpl facebook Esbpl Instagram Esbpl Twitter

11 eylül 2019 stronghold fc olympique lymon hazırlık maçı

calibra

calibra(09.09.2019 14:02:09)

1.
saat 21‘de, moda‘da.
novemba

novemba(15.09.2019 00:43:53)

2.
hiçbir şey yazmamışız ayıp :) oysa çok keyifli ve mücadelesi bol bir maç oldu. bu güzel futbolun hatrına maç ve oyuncular hakkında dilim döndüğünce elim yazdığınca birkaç kelam edeyim... kadrolar şöyleydi;

stronghold fc:
kerem tüfekçi
abdullah tan
steven anfield
alingan
novemba
batuhan aydar

olympique lymon:
aykut
solu
emre kapalıkaya
doktor
dogushowbiz
atlangoc

skor; stronghold fc: 6 olympique lymon: 5

dediğim gibi mücadelesi bol, keyifli bir maç oldu. lymon hatırladığım kadarıyla geçen sezon kadro sıkıntıları yaşayıp potansiyelinin altında bir performans sergilemişti. bu sene çok daha iyi, oyun disiplini olan, güzel futbol oynayan özlediğimiz lymon‘u göreceğiz gibi (yeni formalar da geliyormuş diye duyduk hadi inşallah). zira maçta özellikle ilk yarı son derece iyi savunma yapıp takım halinde organize çıkarak devreyi 5-1 önde kapadılar. biz ise ilk yarı pozisyon bulmakta son derece zorlandık. pozisyon bulmaya çalışırken de savunmada büyük boşluklar verdik ve lymon da cezayı layıkıyla kesti.

ikinci yarı lymon‘da yorgunlukların ufaktan baş göstermesi ve oyun disiplininden bir tık kopmaları bizim daha fazla pozisyon bulmamızı sağladı. gollerimiz ise daha çok bireysel becerilerle geldi. hücum organizasyonlarında sıkıntı yaşıyoruz. güven soykan‘ın ayrılması bu sene kendini hissettirecek gibi.

lymon‘da emre kapaklıkaya‘nın getirdiği kaleci aykut ortalama üzeri bir kalecilik performansı gösterdi. sanırım bu sene birçok maçta sahada göreceğiz kendisini. solu her zamanki takımına güven veren, rakibinin ise geçit vermeyerek sinirini bozan başarılı oyununu oynadı. bu sene bahsettiğim oyun disiplininin lideri olacak gibi. eski dostumuz emre kapaklıkaya yeni takımına hemen uyum sağlamış. dogushowbiz bir türlü kurtulamadığı sakatlığına rağmen ilk senesindeki bol bol alkışladığımız performansını sürdürdü. inşallah sakatlıktan kurtulur ve futbolunu keyifle izlemeye devam ederiz. doktor yine baş döndüren çalımlarıyla savunmamızı bir hayli hırpaladı. oynadığı maçlarda maestro rolünü de o üstlenecek gibi. atlangoc reyiz saçlarını uzatmış, başta tanıyamadım :) her ne kadar sahada güzel bir oyun ortaya koysa da, futbola bir hayli uzun süre ara verdiği için o eski en değerli oyunculardan biri olduğu dönemdeki performansını gösteremedi. lymon‘a dönecek mi yoksa sadece hazırlık maçı için mi geldi bilmiyorum ama umarım 1-2 ay düzenli oynayıp birkaç kilo vererek sahalara geri döner ve kendisini keyifle izleriz.

bizde kaleyi bu sene yabancı kontenjanından kadroya dahil edeceğimiz kerem tüfekçi korudu. hadicanım 2. kez baba olacağı için bir süre aramızda olamayacak, bu nedenle alternatife ihtiyacımız var. beklentimiz hadicanım gibi ekstra işler yapması değil, kalede top kurtaran birinin olması. kerem ilk yarı beklentimizin altında oynayıp kötü goller yemiş olsa da ikinci yarı ısındıktan sonra beklediğimiz performansa yakın oynadı. kerem‘i bol bol ısındırıp maksimum faydayı elde etmeye çalışacağız.

abdullah tan mükemmel bir oyuncu. savunmada neredeyse hatasız oynamasının yanı sıra hücumda da ekstra işler yapıyor ve takıma ekstra katkı sağlıyor. özellikle ozan yolcu‘nun ayrılmasından sonra kendisine çok ihtiyacımız var. düzenli olarak gelirse bize çok maç kazandırır.

steven anfield geçen sene drafttan aldığımız 2. oyuncu. genç yeteneğin sahadaki mücadelesini beğenip geleceğe yatırım olarak kadroya dahil ettik. bu maçta gördüğümüz kadarıyla da çok doğru bir karar vermişiz. 60 dakika boyunca durmadan koştu ve savunmada son derece disiplinli oynadı. üzerindeki tecrübesizliği atıp doğru pas tercihlerini yapmaya başladığında takıma büyük katkı sağlayacak. bu sene birçok maçta kendisini sahada görmeyi umuyoruz.

alingan‘ın dağa taşa vurduğu 100 şuttan biri çok şık bir gol oldu. bunun dışında adeta sahada yoktu. arada diğer arkadaşlarla birbirimize "maça niye gelmedi" diye sorduk. vasat herif (kadromuzun vazgeçilmez oyuncusu). ben mükemmel oyunumu mükemmel bir golle süsledim. bana laf yok. uzun bir aradan sonra tekrar birlikte oynadığımız batuhan aydar takım oyununu çok güzel oynuyor. pas oyunlarını iyi yaptı ve bol bol pozisyona girmemizi sağladı. slack yine her zamanki gibi kenardan bir oraya bir buraya koşturarak bizi bol bol motive etti, heyecanımızı yüksek tuttu. büyük başkan.


velhasılı keyifli, mücadeleli, hazırlık maçı değil lig maçı havasında geçen, en önemlisi de centilmenliği 100% bir maç oldu. gelen tüm arkadaşların ayağına emeğine sağlık.
calibra

calibra(16.09.2019 14:11:59)

3.
@2 bir solukta okudum.