Sosyal Medya:
Esbpl Youtube Esbpl facebook Esbpl Instagram Esbpl Twitter

3 mart 2019 reset fc gotham city fc kupa maçı

lampard10

lampard10(28.02.2019 09:26:21)

1.
şampiyonluk yarışını sürdüren 3 zirve takımdan 2‘sinin mücadelesi olacak olan kupa maçıdır. tatlı futbol sertliği, güzel futbol, saha içi-dışı güzel bir ortam olmasını dilediğimiz maç. 15‘de
calibra

calibra(28.02.2019 15:21:18)

2.
evet.

daha henüz ligdeki maçın teri soğumamışken şimdi de kupada iki kez karşılaşacağız.

öncelikle bu kur‘ayı çeken arkadaşların ellerini anmak suretiyle entry‘me başlamak isterim.

o eller ki,...

neyse.

zor maç olacak, kadromuz yarın oluşur gibi duruyor.

elimizden gelen en iyi şekilde mücadele edip, rövanş için en avantajlı skoru elde etmeye çalışacağız.

güzel maç olsun herkes için.
sawigol

sawigol(02.03.2019 11:42:59)

3.
güzel maç, temiz oyun olsun.
kadromuz şöyle:

serdar özkan
emirhan
hakan saral
mustafa pekmezci
serci
quantum left
lampard10
kaosrise
calibra

calibra(04.03.2019 09:33:30)

4.
reset fc: 3

dolycha
bobo
bledsoe (54)
anachronistic
thatscan (18,47)
eren c

(yedek dk.30) bobo > özgür çağlar (yy)

gotham city fc: 9

serdar özkan
hakan saral
mustafa pekmezci (17,55)
serci (38)
emirhan (9,12,14,44)
quantum left (21)

(yedek dk.28) quantum left > lampard10 (50)

sarı kart (dk.15) emirhan
calibra

calibra(04.03.2019 11:51:19)

5.
dün bir başka turnuvada ciddi maçtan gelen takım arkadaşlarım yorgundu, halsizdi ve hiç oyunumuzu oynayamadık.

ilk devre peşpeşe benzer goller yedik. neredeyse tamamında savunmamızın arkasında boş kalan rakibimiz kolayca golü buldu. skor kısa bir süre içerisinde 5-0 oldu.

skor moralimizi bozmasa da, güç olarak zaten zayıf durumda olduğumuzdan cevap veremedik.

ikinci devre oyuna biraz hareket katabilmek adına en yorgun gözüken bobo ile özgür‘ü değiştirdik ancak o da bu sahadaki tempolu oyuna alışkın olmadığından umduğumuz katkıyı yapamadı.

rakibimiz rövanşa çok avantajlı bir skor elde etti. ama rövanşta da elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

maçta quantum bir pozisyonda kayarak sakatlandı, ilk görüntü bileğinin burkulduğu şeklindeydi. umarız ciddi birşeyi yoktur, kısa sürede sahalara döner. geçmiş olsun ona da.
bobo

bobo(04.03.2019 12:01:58)

6.
evet maçın özeti (https://tinyurl.com/y4d69449) geldiğine göre yorum yapabiliriz. çekirdek kadromuzun zorluk düzeyi yüksek üst üste yaptığı maçlardan sonra fizik ve mental olarak çöktüğü maç oldu maalesef. maç ilk yarıda zaten kopmuştu ve önceki maçtaki reaksiyonu ne yazık ki bu maçta veremedik. reset‘e yakışmayacak goller yedik ve yine bize yakışmayan bir mücadele örneği gösterdik bence. neredeyse hiçbir omuz omuza mücadelede kazanan taraf biz olmadık. 1 kişi böyle olsa, takım onu tolere edebilir ama biz 1 sakat ve geri kalan herkes bu durumda olunca, gotham‘a karşı durmak pek mümkün olmuyor. adamlar çatır çatır oynayıp galibiyeti, farkı, ve sonrasından 9kat tat gofret ısmarlamayı hak ettiler. onlar açısından tek handikap quantum oldu heralde, maç içinde herkesin yüreği ağzına geldi. kırık çatlak olmaması sevindirse de umarım sahalara dönmesini uzatacak ciddi bir şey de çıkmayacaktır sonrasında, geçmiş olsun.
eren‘e de ayrı parantez açmak lazım yine, adam sakat sakat kaç maçtır geliyor, fedakarlık yapıyor ama adam bize iyilik mi yapıyor, biz ona kötülük mü yapıyoruz karar veremiyorum. oynadıkça sakatlığı da geçmiyor ama yerinde bledsoe‘nun oynayacağı düşüncesi bile insanı korkuttuğundan adam sakat sakat geliyor napsın.
rövanşta ne olur bilemem, 6 fark dönmez gibi duruyor hele gotham gibi bir takıma karşı ama en azından mücadele anlamında farklı bir maç olacak o kesin.
anachronistic

anachronistic(04.03.2019 21:11:04)

7.
tanım: gotham‘ın çok net ve kaliteli bir oyunla kazandığı maç
iç ses: allahsızlar

maç yorumu:
bu sene reset özelinde konuşursak kendimize pek bakamadığımız ve üst üste zor maçların temposunu kaldıramadığımız bu maçla iyice netleşti. maçtan bir gün önce onur dışındaki 5‘imizin de oynadığı maç sebebiyle hiç diri başlayamadık. zaten böyle bir sonucu maç öncesi de bekliyorduk desem yalan olmaz. bu yüzden konsantrasyonumuz da düşük başladık ve 12 dakikada hiç alışık olmadığımız şekilde 5 gol yedik. o dakikadan sonra ise iyice oyundan koptuk.

gotham ise hem mücadele olarak hem mental olarak inanılmaz motiveydi ve sonuna kadar hakettikleri bir galibiyet aldılar. onlarda da önceki gün maç yapanlar olmasına rağmen fiziksel olarak çok dirilerdi (bizim takım hımbıl göbekli dolu başka ne olabilirdi ki..)

bizim açımızdan tek eğlenceli nokta, herkesin 3-4 kere dur dediği anda bir boşluk gören tırtıl thatscan‘ın 20 saniye boyunca top sürüp kaleye vurduğu toptu. zaten sağ tarafını görmediğini biliyorduk, artık sağır olduğu da tescillendi.

ikinci maç artık bence formaliteye döndü. gotham gibi bir takıma buradan dönebilmek gerçekçi olmak gerekirse imkansıza yakın. yine de her zaman olduğu gibi keyif almak için oynayacağımız ve son dakikaya kadar elimizden geldiğince mücadele edeceğimiz bir maç olacak.

son olarak quantum‘a büyük geçmiş olsun. ilk anda hepimizi çok korkutmasına rağmen moda‘dan yürüyerek ayrılmış ve röntgeni temiz çıkmış, günün bizim adımıza tek tesellisi oldu. umarım kendisinin korktuğu şekilde dizinde de bir problem çıkmaz.

maç sırasında ve sonrasında hiçbir gerginlik olmadığı gibi, üşenmeyip yanımıza gelip "nasıl koyduk" temalı 9 kat getiren bazı godoşlar esbpl‘nin güzelliği olarak not düşülsün :)
serci

serci(06.03.2019 14:13:24)

8.
reset - gotham (atanalır) maçları, özellikle son bikaç senedir kan, gözyaşı, acıya sahne oluyordu. bu maç o görüntüden biraz uzaktı.

rakip esbplenin real madridi olunca ve geçmişte yaşadığımız acı tecrübeleri de düşününce; skor 4-0 iken de, 7-1 olduğunda da, hep aklımızda ya burdan da dönerlerse endişesi vardı maç boyunca. bu endişe aslında maçın her anında oyunu bırakmamamızı da sağladı.

yarı final ilk maçı için oldukça iyi bi sonuç almış olduk, mutluyuz. aynı konsantrasyonla ikinci maçada hazırlanacağız.

quantum harika oynarken adama nazar değdirdim ve çok büyük bi ihtimalle sezonu kapadı :(
mustafa çok ekstra işler yaptı. müthişti.
bu maçta taktik değişikliğe giderek savunmayı ben ve hakan olarak belirledik. fakat hakanı bu kadar yakından izleyince, ben savunma yapmadığımı anlamış oldum.
mert girdi golünü attı, bazen strese bağlı top kayıpları oldu ama katkısı gözardı edilemez.

gotham‘ın iki kupayı da arzular davranışlar sergilemesi, teknik heyetimizi de mutlu ediyodur heralde. dimi lan?

dipnot: 9 katı getiren godoş benim, pişman değilim :))

herkesin ayağına sağlık