Sosyal Medya:
Esbpl Youtube Esbpl facebook Esbpl Instagram Esbpl Twitter

13 ocak 2019 moda cosmos reset fc maçı

calibra

calibra(11.01.2019 15:08:49)

1.
saat 4‘te.
haftanın can alıcı mücadelelerinden...
calibra

calibra(12.01.2019 10:02:18)

2.
bizi düşüncelere sevkeden zorlu maç.

şehirdışındaki dolycha, askerdeki bobo ve anachro ne yazık ki yok. eren’in de sakatlığı sürüyor.

kadromuz,

tirnaklari ile sevisen
ibo
brazilyalironaldo
ciga
thatscan
bledsoe
eren
calibra

gibi görünüyor.

güzel maç olsun, hayırlısı.
modu

modu(13.01.2019 09:26:21)

3.
bulunduğumuz pozisyon nedeniyle lige olan konsantrasyonumuz yok denecek kadar az. ezeli rakibimizle yapacağımız maça 6 kişiyi bulamıyoruz. eskiden kimi yedek bıraksak diye düşünürdük.

the beyin
ufuk
dai
keroo
eseekuel
yesil hafiye

modu
fahir
calibra

calibra(14.01.2019 11:44:20)

4.
çok zor bir maçı geride bıraktık, mutlu ayrıldık.

60 dakika boyunca heyecanlı ve keyifli bir maç oldu, iki ekibin de ayağına sağlık. tribün de şenlikliydi, onlar da aaooovvv uuuvv falan hallerinden memnun görünüyorlardı :)

maç bol pozisyonlu ve şutlu geçti. iki takım da daha çok gol için uğraştı. bizim daha fazla net pozisyon yaratabildiğimizi söyleyebiliriz. normalden farklı olarak geride fazla boşluk bıraktık bu sefer. bir de iki penaltı yaptırarak bir ilk‘e daha imza attık. en çok şut çektiğimiz maçlardan birisi olabilir, moda‘da the beyin epey kritik kurtarış yaptı. oyundan çıkana kadar bence modu abi ve ufuk çok iyilerdi.

bizde sakatlığı devam eden eren‘in maça gelip oynamak istemesi büyük fedakarlıktı. öncelikle ona teşekkür ederim. kendisinden aslında oynamasını beklemiyorduk, hatta süreç uzamasın diye oynama da dedik. ancak maçın ciddiyeti ve oynama isteği onu sahaya çıkardı. çok da iyi oynadı, süper bir gol attı. ayak acısı nüksedince çıktı oyundan.

moda iki değişiklik ile daha önde oynamaya, hızlı çıkmaya odaklandı. bizde hem şutlardan hem tempodan dolayı yorgunluk başgösterse de, eren/edip değişikliği ve sakin oyun ile bunu atlatabildik.

çok güzel ve centilmence geçen maç için başta modu abimiz olmak üzere moda ekibine teşekkür ediyorum.

bizim ekibe gelirsek,

tirnaklari ile sevisen böyle bir ciddi maçta hem de ilk kez karşılıklı oynayacağı tanımadığı rakiplere karşı kaleye geçti, yediği gollerde pek yapabileceği birşey yoktu, onun dışında esbpl‘deki ilk kalecilik tecrübesi için epey iyiydi, güven verdi.

ibo sanırım reset forması ile oynadığı en iyi maçlardan birini geride bıraktı. her biri net gömçüren moda hücumcularına karşı çok iyi savunma yaptı. ayrıca net golleri önledi kah ayağı, kah kıçı, kah sırtıyla.

bledsoe savunmadaki yerindeydi. geriden oyunu iyi kurdu, baskı yese de çok sakin ve basit hareket etti. bizi rahatlattı. güzel asistler yaptı, gol de attı ;). hatasızdı. cuma günü oynadığı başka bir maçta kaval kemiğine aldığı darbe yürüttürmüyordu, neyse ki bunu maç boyu hissettirmedi. maçın hemen başlarındaki frikikte herkesi bir yere gönderip en son çizgiden çıkardığı top da efsaneydi.

thatscan bu maç her zamankinden daha çok mücadele etti, bir ileride bir geride her topu almaya çalışırken gördük kendisini. rakibin şutlarından en çok etkilenenlerden birisi oldu. sabah tenis maçına ve darbe nedeniyle ezilen dizine rağmen sanki hiçbir şeyi yokmuş gibi mücadele etti. bazı şutları göz kanatsa da kafa golü harikaydı. özetle çok çok iyiydi.

ligdeki ara ciga‘ya yaramış, formundaydı. ortasahada iyi toplar attı, birebirde geçit vermedi, savunmaya çok yardım etti. tehlikeli şutlar çekti. çok klas goller attı. daha çok top istedi, alamadı isyan etti :)

eren‘in gelmesi bize çok büyük katkı sağladı, dediğim gibi ayak tabanındaki yırtık nedeniyle aslında oynamaması gerekiyordu ancak bu maçı kaçırmak istemediğini söyledi. iyi ki gelmiş, çok iyi oynadı, iyi boğuştu, güzel goller attı.

eren gelip maça başlamak isteyince kenar brazilyalironaldo ile bana kaldı tabi. edip de son 15 dakika oyuna girdi, buna rağmen çok pozisyon buldu, çok şık bir gol attı, savunmaya yardımı ihmal etmedi, güç olarak ciddi düştüğümüz ve moda‘nın bastırdığı dakikalarda olumsuz bir duruma izin vermedik böylece.

galibiyeti askerden puan kaybı haberlerimizi bekleyenlere armağan ediyoruz ahahah
bledsoe

bledsoe(14.01.2019 14:47:04)

5.
moda cosmos‘un anachrochechachucue‘yi çok aradığı maç oldu.
madyb

madyb(14.01.2019 16:11:10)

6.
moda cosmos: 6

the beyin
ufuk
dai
keroo (43)
modu
esekkuel (22,35,49,57)

yedek (dk.30) modu > fahir
yedek (dk.42) ufuk > yesil hafiye (55)

-

reset fc: 10

tirnaklari ile sevisen
itdurmaz (oy) (49)
thatscan (24,36)
ciga (21,41,45,59)
eren c. (39)
bledsoe

yedek (dk.50) eren c. > brazilyalironaldo (55)

k.k. dai (51)

ubs17

ubs17(14.01.2019 17:21:07)

7.
reset‘in kaçtığı moda‘nın kovaladığı bir maç oldu. moda yaklaştıkça reset bir uzaklaşmayı bildi.

reset, her zamanki oyun sistemi ve ciga‘nın önderliği ile moda‘nın tam anlamı ile maça ortak olmasını engelledi. moda tarafında ise moral motivasyon kayıpları iniş çıkışlı takım performansı maça ortak olmalarına engel oldu diye düşünüyorum. essekuel‘in çabaları cosmos‘a yetmedi.

maçın oyuncuları: ciga, essekuel.
modu

modu(15.01.2019 10:14:16)

8.
sezon başından beri devam eden hastalığımız bu maçta da kendini gösterdi. bir türlü istediğimiz ve sezon başında kafamızda kurduğumuz ilk 6 ile oynayamadık. hatta ilk 5 bile bir türlü istediğimiz gibi olmadı. bundan dolayı da 1-2 kişi hariç kalan herkes kendi pozisyonu dışında oynamak zorunda kaldı.

ufuk bir maç bek, bir maç orta saha, bir maç forvet. neco bazen defans, bazen orta saha. fahir keza 3 farklı pozisyonda oynadı vs.. işin daha da kötüsü 2 maç üst üste aynı kadro maça çıksa onda bile herkesin yeri değişiyor.

doğal olarak da bu maç içerisinde curcunaya, kimin ne yaptığının belli olmadığı bir kaos futboluna dönüşüyor.

reset‘in gollerini seyredin 10 gol attılarsa bu 10 golün 7-8‘i hep sistematik. 20 kere aynı şeyi deniyorlar ve sonunda başarıyorlar.

biz ise 6 gol attık ama içlerinde bir tane düzgün kombine bir atak sonucu gelen gol yok. bireysel beceri, biraz da şans.

maçın özet videosunu seyrettim şimdi dakika 50-55 falan kontra atak yapacağız 4 reset‘li var karşımızda. ileri geri hiç durmuyorlar.

son sözüm de ciga‘ya. futbolda 10 numaranın ne kadar önemli olduğunun canlı kanıtı. ayağına gelen 5 topun 4‘ü gol oluyor.

oyuncu kalitesine göre lider olmamız gerekir belki ama oynadığımız futbol tam da bulunduğumuz yeri temsil ediyor.

temiz sorunsuz bir maç oldu. başta calibra olmak üzere reset camiasını tebrik ediyorum. yolları açık olsun.