Sosyal Medya:
Esbpl Youtube Esbpl facebook Esbpl Instagram Esbpl Twitter

2 aralık 2018 moda cosmos gotham city fc maçı

sawigol

sawigol(01.12.2018 17:56:28)

1.
rakip ezeli rakip ebedi dost moda.
başarılar arkadaşlar.

kadromuz şöyle:

madyb
emirhan
volki
mustafa
hakan
quantum
serci
lampard
modu

modu(01.12.2018 19:11:58)

2.
her 2 takım için de ya devam ya tamam maçı. reset aldı başını gitti. arkadan ya biz ya gotham takip edecek. bu maç onu belirleyecek.

buğra aydın (oy)
ufuk
zizu
keroo
dai

kesin gelenler

eseekkuel ve realy henüz net değil.

madyb

madyb(03.12.2018 11:56:07)

3.
haftanın son maçında gülen taraf biz olduk (gotham city 10-8 moda cosmos). moda cosmos da biz de topla tüfekle geldik. üstüne reset‘in crusaders‘a yenilmesiyle iki takım da ekstra motive oldu. temposu yüksek bir maçtı ve bu tempo iki takımın oyuncularının da sayısız bireysel hata yapmasına sebep oldu.

iki takım da hücuma yönelik bir futbol oynadı ve hücum preste kapılan toplarla goller buldu. kale önünde kaptırılan toplar büyük sıkıntılar olarak mevzubahis takımlara geri döndü. biz hücumda yine cömert davrandık ve bomboş kaleleri auta gönderdik. yanılmıyorsam üç topumuz da direkten döndü ve bir de penaltı kaçırdık.

ciğer farkıyla maçı kazandık diyebilirim. kondisyon olarak daha üstün taraftık ve maçın son demlerinde bu sayede önce öne geçtik sonra da galibiyeti perçinleyecek golleri atmayı başardık.

maçın bol gollü geçmesinde tehlikeli bölgelerde kaptırılan goller kadar kalecilerin performansları da (kendinden üçüncü kişi olarak bahsetmek) rol oynadı. iki kaleci de formsuz bir görüntü çizdi.

bu kritik haftada ligin en güçlü takımlarından birine karşı kazanmak, hele ki bu takım "ya tamam ya devam" diye bu maça çıkmışken kazanmak bizim için büyük bir önem taşıyor.

bir de zemin çok kötü :(.
lampard10

lampard10(03.12.2018 12:14:05)

4.
galatasaray-beşiktaş‘tan daha derbi gibi derbi olan maç. quantum‘un çok temiz golüyle daha 30.saniyede 1-0 öne geçsekte moda hemen ardından 2-1 yakaladı. neredeyse maç boyunca moda kaçtı, biz kovaladık. sonlara doğru moda yorulunca biz kaçmaya başladık fakat modanın efora kovalamaya yetmedi.

iki takımında inanılmaz kaliteli ayakları var. madyb‘ninde dediği gibi ciğer farkıyla kazandık. moda baştaki oyununu tüm maça yansıtabilseydi durum belki biraz daha farklı olabilirdi.

ilk yarıda takım olarak defans olayını her zamankinden çok yanlış bir şekilde yaptık. üstüne bir de modanın her atağını sonuçlandırarak dönmesi skorun açılmasını sağladı. ikinci yarıda serci oyuna girip saral‘ı geri çekince işler biraz daha düzeldi. serci gerçekten kaptan gibi kaptan, takımın ateşleyici gücü. oyuna katkısı, bağırarak motive edişi resmen galibiyetin habercisi oldu. bize bu mükemmel maçı izleten iki tarafında ayağına sağlık.

bu arada keroo‘nun ilk golü ve emirhan‘ın gollerine ayrı bir parantez açmak gerek. keroo‘nun 0‘dan attığı gol tam bir forvet golüydü. emirhan‘ın ise gelişine yaptığı temiz plase örümcek ağını zedeledi :)
dusunen hayvanin onde gideni

dusunen hayvanin onde gideni(03.12.2018 20:44:51)

5.
moda cosmos : 8

bugra aydın (oy)
realy
ufuk (11,18,21,57)
dai
zizu (yy) (35)
kerooo (12,13, 37)

yedek (dk.42) realy > fahir
yedek (dk.53) keroo > realy

gotham city fc : 10

madyb
volki
emirhan (24)
hakan saral (yy) 42
mustafa pekmezci (23, 39, 48)
quantum left (8,15,34,48,59)

yedek (dk.30) volki > serci

sarı kart: maydb (14)

***

maç notları sayfasına göre maçta kayda değer bi şeyler olmamış.
madyb

madyb(03.12.2018 23:01:23)

6.
bu arada yazmayı unutmuşum. yanılmıyorsam esbpl‘deki ilk kartımı gördüm :/.
serci

serci(04.12.2018 13:52:25)

7.
sayko bir maç olduğu kanısındayım.
birinci dakikada attığımız golden tutun, yirmibirinci dakikada 5-2 geride olmamıza kadar herşey üst düzey saçmalıktaydı :)

maçta tempo mu vardı yoksa kaos mu vardı hala tam karar veremedim. iki takımında bu kadar fazla gol yemiş olmasını yakıştıramadım.

üst sıralara tutunma maçı olmasına ve skorun sürekli bi o tarafa bi bu tarafa dönmesine rağmen, maç içinde en ufak bir gerginlik olmaması aslında bir esbpl alışılagelmişliğiydi. (bunu mutluluk ve gururla yazdım)

geçen hafta büyük kulübü bu hafta da moda cosmus‘u 2 farkla geçtik ama iki maç arasında oyun kalitemiz anlamında dağlar kadar fark vardı. geçen hafta topa sahip olan, ne yaptığını bilen bi takımken, bu hafta oyunu istediği gibi yönlendiremeyen, hızlı oynamakla panik oynamayı birbirine karıştıran bi takım hüviyetindeydik.

kazanan taraf olmamızın 2 nedeni vardı;
1. kondisyonumuz
2. rakip kaleci buğra‘nın gününde olmayışıydı.

velhasıl kelam şanslıydık.

mükemmel karakterlerden oluşan moda cosmos camiasına bu güzel maç için teşekkür ediyor, kendi takımımında alnından öpüyorum.

modu

modu(16.12.2018 08:18:50)

8.
şu maçı kaybetceğimizi az çok maçtan önce tahmin ediyordum. rakibin etkili silahlara sahip olması, kondüsyonu, buna benzer bir çok maç yapmış olması gibi etkenler ibreyi onlara çeviriyordu.

ama maça 5-1‘lik bir skorla başlayınca açıkcası bu maçın bizden yana olduğunu düşünmeye başladım. vurduğumuz gol oluyordu ve hiçbir ataktan boş dönmüyorduk. fakat ne yazık ki en büyük zaafımız olan kondüsyon eksikliğimize yenik düştük. sürekli 1 kişi eksik kaldık defansta. gotham bunların çoğunu değerlendiremedi tam tersine onlar da hiç beklenmeyen pozisyonlarda golleri buldular.

çok uzun uzadıya yazmaya gerek yok aslında. güzel bir maç oldu. sorunsuz ve sakatlıksız ki bence en önemlisi buydu. rakibimizi tebrik ediyorum geç de olsa. haklı bir galibiyet aldılar.

maçın notu:

bir ara 10 dakikalığına sahadan ayrıldım. o ara 1 fark öndeydik. döndüm buğra‘ya sordum eliyle 2 işareti yaptı. ben sanıyorum biz öndeyiz. bakıyorum bizimkiler deli gibi gol peşinde koşuyor. ben bunları geri çağırıyorum deli gibi. 5 dk falan sürdü bizim geride olduğumuzu anlamam.