Sosyal Medya:
Esbpl Youtube Esbpl facebook Esbpl Instagram Esbpl Twitter

4 kasım 2018 olympique lymon büyük kulüp maçı

calibra

calibra(02.11.2018 10:37:37)

1.
saat 3‘te oynanacak maçtır.
koyundabeslenenyilan

koyundabeslenenyilan(02.11.2018 12:30:26)

2.
lymon gol atar - 2.80 diye bahis açılan maç :(
d10s

d10s(02.11.2018 17:37:39)

3.
geçen sene ligi sallamayıp sonra birden atanalır‘ı şampiyonluktan edecek 3-3‘lük topu oynayan takıma karşı oynayacağız. kulislerden gelen bilgi o ruhun tekrar sahaya yansıyacağı yönünde...

buna göre hazırlandık ve iyi bir kadroyla gelmeye çalışıyoruz. cannavaro‘nun sakatlığı, çağlar ve hayyyte‘nin hayırlı işleri, anachro‘nun toplant pardon, ne diyoduk evet.

kadromuz şu şekilde;
michael j
gachayim
sidonli a
hakan n (yy)
soggy b b
tormund g
peach
anadoluvampiri s
12t maferd i
solu

solu(04.11.2018 22:41:36)

4.
olympique lymon (2)

kombassan koma
cilader
solu (45)
di stefanonun hayaleti
halil yayla (oy)
truant1907 (57)

büyük kulüp (5)

michaeljacksonstr...
gachayim
hakan nizamoglu (yy)
sidonli antipatros
soggy bottom boy (14,37,41)
tormund giantsbane (47,53)

dk.44 hakan nizamoglu (yy)> 12tmafred i
dk.53 sidonli antipatros > anadoluvampirisemih
lil saint

lil saint(05.11.2018 09:42:58)

5.
ortalıkta halbuki ruh muh yoktu, tek çabamız gol sıkıntımızı giderecek ve daha bir lymon gibi oynayabileceğimiz kuvvetli bir 6‘lı yakalamaktı, çeşitli acayip son dakika aksaklıklarından dolayı yine istediğimiz kadroyla çıkamadık sahaya. önceki maçlara rağmen daha düzenli oynadık , bu beni şaşırttı. özellikle draftın ikinci turunda son sıralarda olmamıza rağmen aldığımız di stefano‘nun hayaleti beklentimin üzerinde hazır çıktı. çok iyi bir rakibe karşı, bir çaylak için gayet iyidi. truant çok fit, diri istekliydi, haftalardır aradığımız direnci , mücadeleyi o yansıttı sahaya. umuyorum ki haftaya daha bir istediğimiz kadroyla sahada olacağız da onun da yükü hafifleyecek. kombassan da haftalar sonra oynadığı maçtan keyif aldı muhtemelen :)

büyük kulüp için söylenecek çok bir şey yok, onlar muhtemelen daha rahat bir maç bekliyorlardı nispeten , ondan kendi beklentilerinin altında oynadılar. yakaladıkları poziasyonları değerlendiremeseler de oyunun kontrolü onlardaydı. maç 2-0 ve 3-1‘ken farkı 1‘e indirecek fırsatları harcadık, atabilsek bir ihtimal kaos sürüklerdik de beceremeduk.

maçın öne çıkan isimleri soggy ve gachayim oldu ama özellikle gachayim‘i çok beğendim. truant‘la iyi boğuştu, ilk müdaheleleri , oyunu arkadan yönetmesi falan her şeyi çok iyi yaptı sahada. maykılcığım da gereksiz 2-3 tane kurtarış yapıp bizi üzdü, onu da not ettim.
d10s

d10s(06.11.2018 12:15:23)

6.
zor geçmesini beklediğimiz, kulislerden gelen bilgiler doğrultusunda da sıkı hazırlandığımız sonuç itibariyle de zor geçen bir maç oldu. lymon maçları asla garanti görerek çıkmamanız gereken maçlar, oyuncularının nerede hangi viteste karşınıza çıkacakları belli olmuyor, ligde de bu takıma saygı duymayan bir başka takım olduğunu düşünmüyorum fakat maalesef ligdeki diğer dokuz takımın gösterdiği saygıyı bizzat lymonlular takımlarına göstermiyorlar. üzücü. yakışıyor mu size hiç terbiyesiz adam?????

velhasıl lymon maçına iyi hazırlandık, bir önceki moda maçımızı bitiren kadro ile bu maça başladık. amacımız maçı yüksek tempoda tutup lymon‘un bu sezon ilk kez takımla birlikte oynayacak oyuncularının o alışma süreçlerinden yararlanıp kaostan biraz da olsa beslenebilmekti ama öyle olmadı. ilk yarı 1-0 bitti. topa daha çok sahip olan daha çok yüklenen takım bizdik belki ama arkada bıraktığımız boşluklar kaşla göz arasında maçı lymon lehine çevirebilirdi. burada imdadımıza gachayim yetişti. truant ve ona eşlik eden hücumculara tek başına karşı koydu, onu geçenler de karşısında mj‘i buldular -ki ligde hep belli bir standardı koruyan, gösterişsiz ama müthiş katkılı bir kalecidir- böyle tamamladık ilk yarııyı.

devrede rakibin yorulmuş olma ihtimali üzerine oynamak istedik, o da olmadı arkadaş, neyse ki imdadımıza bir penaltı yetişti. bunu hep söylerim, pozisyona dahil iki kişi o an çok net fikirlere sahip olabiliyor, birisi penaltıyı istiyor, diğeri hayır diyor, hemen pozisyona yakın üçüncü kişi çok daha doğru kararı verebilir bana göre, burada da cilader bu rolü üstlendi ve olanca naifliğiyle penaltıyı verdi. sağolsun.

maçın son 20 dakikası lymon biraz daha çözülse de yine de 60 dakika diri kalmayı başardılar ve maç dengede tamamlandı. yavan, tatsız gibi görünse de etkili bir performans sergileyen her iki takım oyuncularının da ayaklarına sağlık.