Sosyal Medya:
Esbpl Youtube Esbpl facebook Esbpl Instagram Esbpl Twitter

21 ekim 2018 büyük kulüp moda cosmos maçı

calibra

calibra(18.10.2018 10:03:13)

1.
haftanın heyecanlı maçlarından biri olmaya aday olan bu maç saat 14.00‘te.
d10s

d10s(20.10.2018 16:58:04)

2.
geçen haftaki kadromuzla devam ediyoruz. rakibimizden de geçen haftaki kadrolarıyla gelmemelerini rica ediyoruz.

burak özbek
gachayim
cannavarro
sidonli antipatros
soggy bottom boy
tormund giantsbane

hakan (yy)
çağlar (oy)
modu

modu(20.10.2018 20:46:45)

3.
@2 canım başka kadro yok ya :)

the beyin
realy
keroo
dai
ufuk
esekkuel
zizu
hanneman

hanneman(21.10.2018 23:12:05)

4.
büyük kulüp (7)

burak özbek
cannavarro (17)
çağlar genç (oy)
sidonli antipatros (54)
soggy bottom boy (42,59)
tormund giantsbane (21,37,51p)

dk.31 çağlar genç > gachayım
dk.47 cannavarro > hakan nizamoğlu (yy)

moda cosmos (6)

the beyin
ufuk (24)
realy
ismail bayteki (zizu) (yy) (57)
keroo (23,48)
essekkuel (24,25)

maçın oyuncuları: tormund, sidonli antipatros
maçın golü: zizu‘nun 57. dakikada topu sağ ayağıyla sağ taraftaki kalenin sağ doksanına göndermek suretiyle attığı gol (burada kime göre sağ diye soranlar çıkacaktır, tribüne ve zizu‘ya göre :) )
hanneman

hanneman(21.10.2018 23:26:38)

5.
haftanın en heyecanlı maçıydı, büyük kulüp destansı bir geri dönüşle galip geldi. son dakikalarda tribünde hop oturup hop kalktık desek yeridir.

büyük kulüp kurulduğu zamandan beri her yıl daha iyi oluyor. bu sene artık zirveye oynayacak kıvama geldiler. oyun içinde zaman zaman aşırı sistematik davranıyorlar takım olarak, hafta içleri gizli gizli antrenman yaptıklarını düşünüyorum. bugün de maç sonunda sidonli antipatros defansı, soggy de hücumu çok iyi organize etti, bunlara tormund‘un bitiriciliği de eklenince galibiyete uzandı büyük kulüp.

moda cosmos ise her zaman bildiğimiz kalburüstü görüntüsündeydi aslında, ligin en güçlü ve kaliteli oyuncularına sahipler. bugünkü maçta belki beklemedikleri bir geri dönüşle karşılaşınca maç sonunda biraz bocaladılar, yeterince organize olamadılar, ama buna rağmen gol pozisyonlarında biraz daha dikkatli olsalar galip gelen taraf olabilirlerdi.

her iki takımın da ayaklarına sağlık, bir esbpl‘ci ve futbolsever olarak, bize yaşattıkları heyecan için teşekkür ediyorum.
peach

peach(22.10.2018 00:54:47)

6.
sezon öncesinde ideal 6lıyı belirleyip üzerine kimler konulabilir düşüncesiyle her hafta hazırlık maçları yapıldı. bu hazırlık maçlarından birinde modayı 6 kişiyle yenemeyeceğimiz bunu yapabilmek için en az sekiz kişi olmamız gerektiğini de konuşmuştuk. işte bugün o sahada 8 kişiydik(+4). çok zor ve eğlenceli geçen maçı zorda olsa aldık.

burada d10s ve soggy’e futbolu bu kadar sevdikleri için teşekkür etmek gerek.takımı takım yapan değerler olarak en başta iyi insan olmayı koydukları ve sonrasında sadece iyi oyuna baktıkları için. her sene üzerine koyarak devam edeceğiz eminim.


moda bu sene de şampiyonluğun favorileri arasında. çok sağlam ayakları var. bugün bize 3 dakikada yaptıklarını düşmanına yapmaz insan. 3 dakika daha yapsalardı zaten muhtemelen hepimiz futbolu bırakır dama tavla olsun efendime söyleyim satranç falan öyle şeylere yönelebilirdik.sağolsunlar yapmadılar. biz kenarda da sahada da modanın oynadığı oyundan da kendi oyunumuzdan da çok keyif aldık. herkesin ayağına sağlık.

not; zizunun 57de attığı gol yılın golü adayları arasına çok rahat girer.
vuvuzela

vuvuzela(22.10.2018 11:00:01)

7.
aşırı yabancı hakan‘ın oyuna girmesinden sonra ibre büyük kulüp lehine döndü.

moda‘da her şey tastamam ama bir şey eksik. neyin eksik olduğunu bilen beri gelsin :/

çok iyi maçtı, iki takımında ayağına sağlık.
modu

modu(25.10.2018 17:23:30)

8.
maçın ilk 10 dakikası biraz bocaladık. çünkü yine farklı bir diziliş ile sahadaydık. 1-2 tehlikeli atak ardından golleri de yedik ancak sonrasında oyuna hakim olduk. peş peşe goller ile devreyi 2 farklı önde kapattık.

ikinci yarı da işler bizim lehimize gidiyordu. burada burak özbek öne çıktı. üst üste kurtarışlarla takımını ayakta tuttu. b.kulüp dağılmak üzereyken, 4 kişi defanstayken soggy‘nin beraberlik golü bizi dağıttı,b.kulüp‘ü oyuna dahil etti.

yıllardan beri çözüm bulamadığımız çözülmeyi yaşadık tekrar. kazanabileceğimiz bir maçtı ama olmadı.

b.kulüp‘ü tebrik ediyoruz. sonuna kadar direndiler ve başardılar.
d10s

d10s(26.10.2018 17:28:37)

9.
ligde son 4 yılda moda, reset, dedeler hep üstlerdeler. son 2 yıldır da atanalır/gotham bu 3‘lüye dahil olup masayı dörtledi. daha önceki yıllarda da aktif olmayan takımlar daha farklı iskeletler var, oralara gitmeyelim, direkt 4 büyükler olarak adlandıralım bu grubu. ligdeki diğer 6 takım için bu dörtlüden birine karşı alınan galibiyet önemlidir. bu 4 takımdan biri tam tam kadro geldiğinde alınan galibiyet daha da önemlidir. o sebeple bize göre önemli bir galibiyet aldık, sevinçliyiz hepimiz, yaşasın okulumuz.

moda cosmos bizim abi kulübümüz, o yüzden onları iyi tanıyoruz. :) ligde ilk 2 hafta itibariyle de sürprize fazla yer bırakmayacak bir oyun ve dizilişle sahaya çıkacaklarını biliyoruz. 7 kişilik kemik rotasyonlarına eklenecek 2 kişilik joker grupları var. maçın bölümlerindeki değişimi 7‘den hangi 1‘in yedek kalacağı ve oyuna ne zaman kimin yerine dahil olacağı belirliyor. biz de bunları görüp maça öyle hazırlandık. öyle böyle hazırlanmadık, çok hazırlandık yani, o yüzden neredeyse herkes maça geç kaldı, 2 kişi ısınamadan sahaya çıktı, gachayim maçın 20. dakikasında anca gelebildi falan falan. neyse, bunu geçelim şimdi.

maçtan önce 3 şey istedik moda‘dan kendi kendimize, yakardık adeta.
1- dai ya da ismail baytekin’den biri oynamasın.
2- keroo-esekkuel aynı anda ne kadar fazla süre sahada kalırlarsa o kadar kalsınlar.
3- maçın 45. dakikasına girdiğimizde hala oyunda olalım.
üçü de oldu valla.

neco gelmedi, onun yokuğunda ufuk arkaya geçmek zorunda kaldı. orada da çok etkili eyvallah ama tormund onunla yine de bire bir oynayabilecekti. ön tarafta olmasından daha iyi gelecekti bize.
keroo ve esekkuel. ikisi de çok hızlı, bitiricilikleri yüksek ancak oyunu önde oynamayı daha çok seviyorlar. çekecekler, vuracaklar, indirecekler, sıkacaklar. bunu göze aldık, vurmalarını engelleyemeyeceğiz ama belli mesafeden olursa o topları çelmeyi, savuşturmayı başarabiliriz diye düşündük.

kero-esekkuel önde kalemizi dövmeye başladıklarında arkadakilere maksimum yük binecekti. oyunun son bölümünde enerjiler düşerse biz devreye girebiliriz diye düşündük. devrede ve son 15’te yapacağımız 2 değişiklik bizi diri tutabilirdi ve maçın sonunu getirebilirdik. buna topu rakibe vermekten ziyade topla oynama arzumuzu da eklersek belki bir galibiyet alabilirdik. aldık.

maçı 4 çeyreğe bölelim. ilk çeyrekte biz daha üstün göründük. ikinci çeyrekte moda esti gürledi, tüm maça hükmedebilecek kadar üstün oynadı, bugımızı buldu adeta, toplu kanat hücumları. 3. çeyrekte biz kanadı gachayim’la değiştirip ait olmadığı yerde oynamak zorunda kalan çağlar’ı kenara aldık ve bir adım öne çıktık, son çeyrek ise her şekilde dengedeydi ancak mental olarak ve fiziksel olarak biz ayakta kaldık. bu da maçı getirdi. bunları şut-pozisyon vb sayısından ziyade topa sahip olma ve tehdit oluşturma olarak değerlendiriyorum.

bana göre maçın kırılma anları:
- moda kinci çeyrekte 4 dakikada 4 gol atıp skoru 4-2’ye getirmişken burak özbek’in çok ekstra çıkardığı iki top bizi kendimize getirdi.
- devrede çağlar-can ikili mi devam edelim, yoksa beki gachayim’a mı teslim edip aynı oyuna devam mı edelim noktasında çağlar’ın “lan ben tribünde oturmaya geldim, bu yaptığınız ayıp, çıkayım artık” çıkışıyla değişikliği yaptık.
- 50. dakika civarı ismail kanattan inerken oyuna yeni girmiş hakan’ın topu inanılmaz bir geri koşuyla ismail’in ayağından alarak atağı şekillendirmesi ve sonrasında sidonli’nin attığı golle moda motivasyonunu kaybetti.

sonuç: maçın başlığında, haftanın değerlendirmesinde vb bizim maçla ilgili yorumlarda tormund giantsbane, sidonli antipatros, hakan nizamoğlu, burak özbek, soggy bottom boy gözlemci ve rakip tarafından öne çıkarıldı. bu da –bana göre- bizim takım oyunu oynadığımızı ve bir bütün olarak bir şeyler yapabilirsek bunun anlamlı olabileceğini gösteriyor. burada adı geçmeyen cannavaro, çağlar ve gachayim de bana göre performanslarıyla öne çıktılar.

geçen sezon mezattan aldığımız, tedavi sürecini adım adım takip edip savunmanın göbeğine koyduğumuz cannavaro’nun maşallahı var, adam geçirmiyor, gol atıyor, kilit açıyor, oynuyor, oynatıyor. çağlar ise bizim için hep “orada olan ama bir türlü bizimle olamayan” oyuncuydu, uzun bir aranın ardından futbola döndü ve önümüzdeki haftalar için “varım” dedi. gachayim ise oyunun her iki yönünde de agresif bir oyun anlayışıyla bizi 60 dakika diri kalmaya zorluyor. özellikle ligin ikinci yarısında kendisinden daha çok yararlanacağız.

son not: benim gördüğüm kadarıyla maç oldukça sertti, her iki taraf da mücadeleyi üst seviyelere çıkardı, başta ufuk olmak üzere moda’nın bütün oyuncuları oyunu en iyi şekilde oynamaya odaklandılar, faul kart vb konularının yanından dahi geçmeden tertemiz oynandı ve bitti maç. herkesin ayağına sağlık.


tşk: maçı izleyenler, entryi okuyanlar, romalılar, ekşiciler, calibralar.


calibra

calibra(26.10.2018 17:41:35)

10.
@9 sonuna kadar okudum. okuyana bi teşekkür yok. üzdü :(
memotti

memotti(29.10.2018 11:06:48)

11.
gerçekten müdij maç oldu... sonrasında bizim maç var aşağı inmek zorunda kaldık, bir ara tribünde giyinmeyi düşündüm fakat esbpl camiası ve moda halkı buna hazır değil diye vazgeçtim, bu eylemimi sonraki haftalarda gerçekleştirebilirim, herkes ayık olsun!!

iki takıma da teşekkür ediyorum kendi adıma, bu maç için erken gelmiştim, her dakikasına değdi...