Sosyal Medya:
Esbpl Youtube Esbpl facebook Esbpl Instagram Esbpl Twitter

7 ekim 2018 stronghold fc büyük kulüp maçı

d10s

d10s(03.10.2018 17:23:14)

1.
14 maçı.
sezonu avrupa ligi derbisi ile açıyoruz. sonu avrupa olsun agasdgsdg.
prajna

prajna(07.10.2018 18:33:17)

2.
tempolu zor bir maç oldu.. iki takım da yoruldu sanırım. uzun süre başa baş giden maçta geriye düştük. büyük kulüp maçı koparabilirdi. kaçan bir kaç pozisyonun ardından bulduğumuz gollerle geri döndük. son 20 dk ilerde basmamız , tekli defansa dönmemiz biraz etkili oldu.
bir kaç pozisyonda maçın da yoruculuğu ile gereksiz yükseldik.. kendi adıma özür dilerim.
büyük kulüplü panpalara başarılar dilerim.
ubs17

ubs17(08.10.2018 11:16:25)

3.
stronghold fc (4)

hadicanım
prajna (52)
alingan
abdullah tan (yy) (14)
ozan yolcu
gutiresma (53)

dk15 alingan - emre kapalikaya (45)
dk40 abdullah - alingan

asistler: alingan (52) - gutiresma (45)


büyük kulüp (4)

m.j
cannavarro
peach (10)
sidonli antipatros
hakan (yy)
hello submarine

dk23 peach > tormund giantsbane (42,42,46)
dk51 tormund giantsbane > peach

asistler: cannavaro (42) - hakan (42)

-------------------------------------------------------------------------

maçın oyuncuları: gutiresma, tormund,
maçın golü: ??
maçın fair play hareketi: maçın son dakikalarındaki tartışmalı penaltıda stronghold‘un topu dışarı atması.


maçtan notlar: iki takımda denk güçlerdeki kadrolarla sahadaydı. alingan‘in maçın henüz başında sakatlanıp yarım saat kadar kenarda kalması stronghold için dezavantaj oldu. büyük kulüp‘de kenardan gelen tormund‘un 3 gol bulması rakibi zor duruma soksa da. maçta kazanan olmadı.

not: tamamen tabelaya bakarak yazılmıştır.
koyundabeslenenyilan

koyundabeslenenyilan(08.10.2018 12:33:51)

4.
haftanın tansiyonu en yüksek maçı oldu ancak her iki takım da bunu bir şekilde sınırlı tutabildi.

sahada kaptanların biraz daha sorumluluk alarak tartışmaları minimize etmeleri gerektiği kanaatindeyim. bu noktada ne yazık ki her iki takım kaptanı da biraz zayıf kaldı.

oyuna gelirsek kafamı bir çevirdim stronghold beraberliği yakalamış dediler, o arada neler yaşandı bir fikrim yok ama alingan‘ın erken sakatlanması stronghold‘un planlarını bozdu.

büyük kulüp adının hakkını veren tormund ile galibiyeti kaçırdı diyebiliriz. çok şık golleri vardı gerçekten. hakan bu maç çok fazla ön plana çıkamadı ama sezona damga vurabilecek yetenekte bir oyuncu, önümüzdeki haftalarda çok canlar yakacaktır.
d10s

d10s(08.10.2018 16:22:56)

5.
gerçek bir avrupa ligi‘ne katılma mücadelesi veren iki takımın maçı oldu. izleyenler mücadeleden tatmin olmuşlardır umarım. ben şahsen tatmin oldum. :)

kenarda soggy bottom boy ile birlikte oyuna yaptığımız güzel müdahalelerle sonuca direkt etki ettik, kendimizi konya‘ya puan veren şenol hoca gibi hissediyoruz.

peach‘i 1-1‘de kanara aldık, 3 gol atarak skoru 4-2‘ye getiren yeni oyuncumuz tormund‘u sahaya sürdük, sonra peach‘i geri alarak 4-4‘lük sürecin mimarlarından biri olduk, mutluyuz.

strongholdlu panpalar pozitif oyunlarını sürdürüyorlar, kaldıkları yerden devam ediyorlar, yolları açık olsun. özellikle son 10 dakikada aldıkları riskler ve oyunu bizim tarafa yıkmaları çok iyiydi, enerjilerini 60 dakika korumasını bildiler.

gözlemci arkadaşların kaptan eleştirilerine katılıyorum, evet burada hakemsiz oynuyoruz ama bunun sebebi aslında sahada iki hakemin olması. bunu hep söylüyorum, dünkü maçta iki tarafın kaptanı/hakemi de naif kaldılar, oyun sertleşti, seviye yükseldi, sesler yükseldi, kaptanlar burada proaktif olup tansiyonu ayarlayacaklardı, di mi?

sahada gerginliğe sebep olan bir iki pozisyonun soyunma odasında tartışılıp üzerine gülünmesi güzel detay, prajna‘nın yukarıdaki entrysi çok daha güzel bir detay. tekrar herkesin ayağına sağlık.

ps: maçtan önceki gece planladığımız kadrodan 2 taviz vererek sahaya çıktık, bu açıdan bakınca stronghold karşısında aldığımız bu skor çok daha iyi.

kebooo

kebooo(09.10.2018 10:22:56)

6.
büyük kulüp kaçtı, maçı koparacak pozisyonlar da buldu, fakat biz de tekli defans işini doğru yapınca geri döndük.

büyük kulüp 4-2 öndeyken d10s‘nin yaptığı değişiklikler sonrasında tribünlere ve kameralara attığı cool gözlük üstü maverick bakışları skoru korumaya yetmedi.

bizde ise her ne kadar (bkz:lil saint) çözemeyip sorgulasa da, slack‘ın efsane "hadi lan" taktiği ve yerinde müdahaleleri sonuç verince zor da olsa geri dönmeyi başardık.

skor 4-4 iken ve maçın son dakikalarında maç yine her iki tarafa da gidebilirdi. her iki takımın da son dakikalardaki kazanma arzusunu izlemek de keyifliydi. we always love büyük kulüp maçları.

herkesin ayağına sağlık.


lil saint

lil saint(09.10.2018 11:58:02)

7.
erken geldiğime en çok mutlu eden maç oldu. iki takım sıcak havada da at gibi top oynadı helal olsun.
memotti

memotti(11.10.2018 15:11:14)

8.
burdan kebooo, frontend ve madyb panpalarıma selam ederim... biz de az biraz anlıyoruz bu işten :)
kebooo

kebooo(11.10.2018 15:26:49)

9.
evet memotti gerçekten bu işlerden anladığını bir kez daha gösterdin.

her ne kadar sana, bak memotti, bu tormund sizin hazırlık maçında oynamıştı, topu iyi saklıyor, stili sana benziyor desem de pek inandıramamıştım seni, alakası yok demiştin.

fakat sen sizin maçta, koyundabeslenenyılan 45‘te girer tekniğiyle maçı koparır demiştin ama sana inanmamıştık..