Sosyal Medya:
Esbpl Youtube Esbpl facebook Esbpl Instagram Esbpl Twitter

8 nisan 2018 moda cosmos reset fc maçı

calibra

calibra(06.04.2018 13:30:01)

1.
3‘te.
modu

modu(07.04.2018 21:07:07)

2.
bu sene üstümüzde yer alan hiçbir takımdan puan alamadık. geçen haftaya kadar altımızda yer alan hiçbir takıma da puan kaybetmemiştik.

bu hafta geçen haftanın telafisi olacak. ikinci devrenin başında oynadığımız dedeler ve atanalır maçlarında hala iddiamız vardı. her iki maça en iyi kadromuzla gelip maçları son 15 dk.da kaybettik.

yarın da reset karşısına en iyi kadromuzla gelerek diğer rakiplerimize karşı nasıl bir motivasyon ile çıktıysak o şekilde çıkacağız.

keşke bu iki takım kozlarını kendi aralarında paylaşsaydı ve iş buraya kalmasaydı ama artık yapacak bir şey yok. kimse bizden bu maçı zorlamayacağımızı beklemesin.

sakatlıksız, kavgasız, gürültüsüz bir maç olsun. hak eden kazansın.

kadromuz:

the beyin
ayina
ufuk
modu
keroo
realy
calibra

calibra(08.04.2018 02:38:10)

3.
valla ne diyeyim... heyecan dorukta.

buraya kadar güzel oyunla, sıkı mücadele ile gelmeyi başardık. sezon başından beri maç maç geldik, final tadında bir sürü maç yaptık. sezonun finali son haftaya kaldı. ilk kez böyle bir durum yaşayacağız, altından kalkmaya çalışacağız.

kadroyu yazmama gerek yok, sezonun son haftasını şaşırıp şehirdışına aylar önce program yapan ibo dışında tam tekmil orada olacağız.

saatten de görüldüğü gibi, bu gece uyku yok :)

biraz önce beraberdik, herkesin aklında tek birşey var, inşallah başarırız.

moda cosmos hem takım hem oyuncular olarak büyük maçların adamları... çok acaip maç olacak. yarın ben de sakatlıksız tertemiz bir maç diliyorum. final haftasına yakışır bir mücadele olacağından şüphem yok.

tüm esbplyi tribünde görmeyi diliyoruz,

rakibimize sevgiler ve başarılar!
calibra

calibra(09.04.2018 00:24:07)

4.
moda cosmos: 4

frontend
ayina
modu
ufuk (38)
realy
keroo (40)

yedek (dk. 11) frontend > the beyin
yedek (dk. 30) modu > frontend (58,59)

reset fc: 11

dolycha
anachronistic (15,49)
bledsoe (44,50,59)
ciga23 (29)
thatscan (48)
eren c. (yy) (28,33,35,53)

yedek (dk. 53) thatscan > bobo
yedek (dk. 56) ciga23 > calibra
calibra

calibra(09.04.2018 00:24:46)

5.
maçın golü: ciga (29)

maçtan notlar:

- bledsoe attı, şampiyonluk geldi
- reset taraftarları ve bayrağı...
calibra

calibra(09.04.2018 15:07:12)

6.
gecesinde uyku tutmadı... sabah kalktık erken.

hazırlık, heyecan...

geldik sahaya kupalar dizildi...

aslında 60 dakika uzaklıktasın ama top yuvarlak, ne olacağı belli değil.

moda cosmos‘a bakıyorsun tam kadro. maç başladı neyse ki o heyecan sirayet etmedi sahaya. gerçi the beyin yoktu baştan, bi sevinmedik değil, ama frontend ilk 2 şutu da (ikisi de köşeye gidiyordu) çok iyi kurtardı. noluyoruz dedik... kendimizden emin, coşku ile oynadık. sezon başından beri oynadığımız en iyi oyunu oynadık...

kanımca bu sezon en büyük farkımız, takımın, birbiriyle oynamaya fena halde alışık olan ve atacakları adımlara kadar birbirini tahmin eden ve tamamlayan çekirdeğinin neredeyse tüm maçlara gelmesi ve sadece oyuna odaklanmamız oldu.

bu maçta oynayan ilk 6‘ya baktığımızda, bu sezon thatscan tüm maçlarda, anachro ve bledsoe 17 maçta oynadılar. bu gerçekten büyük lüks. ilk maçına 4. hafta çıkan eren, ondan sonra sadece 2 maç kaçırdı. keza ciga ve dolycha, 18 maçın 12‘sinde sahadaydı... dolycha gelemedi, kaosrise yedekledi. bobo neredeyse her maç juris her ihtiyaç olduğunda kenardaydı. hal böyle olunca, işler kötü gittiğinde dahi ne yapacağını bilen, bolca paslaşan, yardımlaşan bir ekip halini aldık. ilk 5 haftasında, 2 beraberlik 1 mağlubiyet alan bizim takım, sezon içerisinde çok final maçı oynasa da, asıl final olan bu maçta yukarıda söylediğim bu özelliğiyle güçlü rakibimize karşı çok boş alan bırakmadan, skor yüzdesi yüksek şekilde oynayabildi.

takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum, iyi ki varlar, iyi ki birlikteyiz. güzel dostluklar, keyifli anlar ve en önemlisi insanı mutlu eden anılar biriktirmeye bahane ettiğimiz bu oyunda ipi de göğüslemeyi başardık.

güzel geçen maçta, centilmen oyunundan ötürü moda‘yı ve modu abimize teşekkürü borç bilirim. tribün biraz heyecanlı idi :) bir hatamız oldu ise kusurumuza bakmayın.

tribün de kalabalıktı, bizi yalnız bırakmayan herkese teşekkürler.
thatscan

thatscan(09.04.2018 16:44:03)

7.
sezonun finalini sezon içerisinde 3 defa karşı karşıya gelip,son derece zorlu, bir o kadar da keyifli maçlar oynadığımız moda cosmos ile yaptık. dolayısıyla her iki takım da, rakibinin güçlü yanlarını sezon içerisinde yeterince görme şansı elde ettiği için maça temkinli başladı. moda cosmos özellikle ritim yakaladığı zaman hücumda durdurulması çok zor bir takım oluyor, amacımız onlara bu ritmi kazandırmadan oyun üstünlüğümüzü kabul ettirmekti. bunu da maçın büyük bölümünde sağladığımızı düşünüyorum. skoru da bulunca, coşkulu oyunumuzu devam ettirip kazandık.


çok keyifli bir sezon geçirdik, takım arkadaşlarımı tebrik ediyor gözlerinden öpüyorum.

son olarak son maçında iddası kalmamasına rağmen, lige gösterdikleri saygıdan dolayı gelip, sahada ellerinden geleni yapan moda cosmos camiasını da tebrik ederim, ayaklarınıza sağlık.
koyundabeslenenyilan

koyundabeslenenyilan(09.04.2018 19:12:36)

8.
sezonun finaline yakışan bir maç oldu. moda, iddiaları olmamasına rağmen son maça gelebileceği en iyi kadrolardan biriyle geldi ve maça oldukça motive başladı. reset bir şekilde kilidi açtıktan sonra ise film çoktan kopmuştu.

reset, sezona yaydığı oyun standardından bu maçta da kopmadı, kendilerini tebrik ediyorum. moda da son maçta geldiği kadro ve çabası ile lige ve şampiyonluğun diğer adayı atanalır‘a saygısını göstermiş oldu, bir tebrik de onlara gelsin.
bedenci

bedenci(09.04.2018 19:21:09)

9.
bundan daha entörsan bir maç daha oynamadım esbpl‘de. kahkaha attığım 3-4 an oldu, bolca faul oldu, disiplinsizlik alabildiğine zaten. pozisyon hatasından 25 tane gol olmuştur. maç içinde tabelacılar aklıma geldi "yazık lan adamlara" falan dedim. bissürü güzel gol de oldu şimdi atlamayalım
ışte esbpl bsdsdfsassgav.. rezalet puanı 10/10
d10s

d10s(09.04.2018 19:38:46)

10.
@bedenci
panpa rezalet puanı 10/10 olan bir başka olay da bu entryi başka maça yazmış olmandasfndszfzdsfgsdx
bedenci

bedenci(09.04.2018 19:51:10)

11.
@10 kahkaha attım. yaşlanıyorum galba.
modu

modu(11.04.2018 10:30:38)

12.
bu maç için çok fazla taktik maktik konuşmaya gerek yok. ilk golde top rengini belli etti. reset frikiği hatalı kullandı. top bizden 2 kişinin omuzlarında sekti. 3 kişi topa daha yakın olmamıza rağmen anachro araya girdi. döndü ve hiç beklenmedik bir vuruşla golünü attı. orada zaten anlıyorsun. ne yaparsan yap bu maç reset‘in.

kaldı ki öyle olmasa bile motivasyon olarak bizden çok daha üstün oldukları bir gerçek. 5.haftadan sonra hiç kaybetmemiş bir takımla maalesef başa çıkamadık.

atanalır da reset de bu sene şampiyonluğu sonuna kadar hak etti. atanalır şansız, reset şanlı olan taraftı.

her ikisini de canı gönülden tebrik ediyorum.
bledsoe

bledsoe(14.04.2018 17:48:36)

13.
şampiyonluk maçına çıkıyorsunuz, puan kaybına şampiyonluk gidiyor, rakip moda, hem de tam kadro. gel de stres olma. ancak maça müthiş konsantre olmuştuk, sezonun emeğini ve şampiyonluğu kaybetmeye niyetimiz hiç yoktu. nitekim bütün maçı bu konsantrasyonla oynamayı başararak hem maçı hem de şampiyonluğu kazanmış olduk.

rakibimiz moda cosmos‘u anlatmaya gerek yok aslında. gerçekten üst düzey oyuncuları olan, ligi bitirdiği sıralamanın daha üst sıralarında olması gereken bir takım. onlarda maça asıldı, centilmence bir maçı tamamladık ve kazanmak bize nasip oldu.