Sosyal Medya:
Esbpl Youtube Esbpl facebook Esbpl Instagram Esbpl Twitter

25 şubat 2018 moda cosmos atanalırspor maçı

modu

modu(24.02.2018 21:49:00)

1.
bizim için sadece matematiksel olarak devam eden şampiyonluk mücadelemizin bir başka finali. kaybedersek matematiksel olarak da şansımız kalmaz.

maç saati 15. umarım yenilsek de en azından maçı sonuna kadar taşıyabiliriz. bu sene ilk 3 ile oynadığımız hiçbir maçta varlık gösteremedik.

kadromuz:

muhsincan
ayina
ufuk
dai
keroo
realy

yedekler:
the beyin
fhsc
boyozcu
d10s

d10s(25.02.2018 16:21:23)

2.
ilk yarı:
moda 2-0 atanalır

maç:
moda 2-4 atanalır
bolivyali

bolivyali(25.02.2018 16:49:27)

3.
hem ilk yarısında, hem de ikinci yarısında müthiş bir mücadelenin yaşandığı maç oldu.

ilk yarı kaleye rahat gidebilmemize rağmen muhsincan’ı geçemedik.

ikinci yarı top rakipteyken önde karşılamaya özen gösterip, oyun içindeki tempo ve yardımlaşmayı en üst seviyede tutunca ve rakibin de yorulmasını fırsata çevirince son 15 dakikada oyunun hakimiyetini sağladık.

kalecimiz yok ama kalede her hafta harikalar yaratan yıldızlarımız var. cordo sıfır hatayla oynadığı maçta yediklerinin 3-4 misli net kurtarış yaptı.

bu soğukta son dakikaya kadar %100’le mücadele eden herkesin ayağına sağlık.
serci

serci(26.02.2018 10:27:28)

4.
buz gibi havada ateşli bir maç yaşadık.

maçın ilk 5 dakikasını saymazsak, ilk yarı cosmos‘un ezici üstünlüğüyle geçti. devre olduğunda da maç 2-0 a gelmişti bile.

ikinci yarı bianda rüzgar tersine döndü. baskılı oynayan, pozisyonlara giren biz olduk. mustafa ve emirhan‘ın kafayla yaptığı tikitaka golü daha da bi iştahlandırdı bizi. bu dakikada futbol şansına da ihtiyacımız vardı ve o şans mustafanın orta yaptıgı pozisyonda golü bulmasıyla kapımızı caldı.

cosmos adına keroo bizi inanılmaz yıpratmıştı (ayagına saglık), bi anda değişiklik tabelasında onun adını görünce, ne yalan söyliym mutlu oldum :)

3 kalecimizin de oynayamayacak durumda olmasından ötürü ergun o isi devraldı ve muhtesem işler yaptı. alnından öpüyorum.

savunmadaki alper ve orta alanda ki volkan özellikle ikinci yarı bizim taşıyıcı kolonlarımız oldu. emirhan 3 golle hayat öpücügünün sahibiydi ama macın yıldızı cigeri cıkan mustafaydı bence.

bu macta benim icin en kıymetli olay evren ve mert‘in oyuna girmemis olsalarda mac bitimindeki muhtesem olumlu tavırlarıydı. takımı takım yapan aldıgı skorlar yada oynadığı futbol degil, oynasada oynamasada kisilerin takıma verdigi destektir. "oynamayacaksam hiç gelmiym abi" diyenleride görmüsken, bu adamlar bizim icin ve esbple icin pırlantadır.

sahada olmak icin can atan ama dizi buna müsaade etmeyen, buna ragmen kenardan bizi kamcılamaya gelen bolivyalıya‘da ayrı hayranım.

velhasıl kelam peri masalı devam ediyor (lecister gibi, bursa gibi).
inanılmaz kısıtlı kadroyla muhtesem bir sezon geçirdiğimizi düsünüyorum.
gerisi kısfmet.
calibra

calibra(26.02.2018 10:48:01)

5.
moda cosmos: 2

muhsincan
ayina
ufuk (24)
dai
realy (26)
keroo

yedek (dk. 47) keroo > fhsc
yedek (dk. 54) realy > keroo

atanalırspor: 4

cordo
volki (yy)
corc (oy)
serci
mustafa pekmezci (44)
emirhan k. (40,55,56)
calibra

calibra(26.02.2018 10:48:59)

6.
maçın oyuncuları: mustafa p., emirhan (atanalırspor), muhsincan (moda cosmos)
ayina

ayina(26.02.2018 16:34:58)

7.
nefesimizin yetmediği bir maç daha. bu sene bence en çok atanalır kupayı hakediyor. şampiyonluk yarışında gönlüm bu çocuklarla.
modu

modu(05.03.2018 12:07:52)

8.
bu maçla ilgili kelam etmemişim.

bizim için ya tamam ya devam maçıydı. bir önceki maçta dedeler‘in kaybetmesi ile kalan tüm maçları kazanmamız halinde en azından ikinciliğimiz garanti olacaktı.

maça atanalır 2 net pozisyonla başladı. kalede muhsincan bunları nefis çıkardı. sonra biz oyunu kontrol etmeye başladık. golleri bulduk ve daha da rahat oynamaya başladık.

ikinci yarı da oyun bizim istediğimiz gibi gidiyordu ki bir kafa ile yenilen aşırtma bir de şans golü skoru birden 2-2‘ye getirdi. orada bizim için oyun bitti. ne defansta ne de hücumda anlamlı bir şeyler yapamadık.

rakibimizi tebrik ediyorum. biz bu seneki en güçlü kadromuzla sahadaydık. onlar ise ideal 6‘larından 2 kişi eksik gelmişti. buna rağmen hem de geriye düşmelerine rağmen bize kafa tuttular.

bizim için bir başka hayal kırıklığı oldu. ilk 3 ile oynadığımız 5 maçın tamamını kaybettik. geriye son hafta reset maçımız kaldı.

haksız rekabet olmaması için o maça da en iyi kadromuzla ve sanki şampiyon olacakmışız gibi çıkacağız.