Sosyal Medya:
Esbpl Youtube Esbpl facebook Esbpl Instagram Esbpl Twitter

15 ekim 2017 atanalırspor bacakspor maçı

calibra

calibra(14.10.2017 15:58:54)

1.
bir maç.
saat 2‘de.
sawigol

sawigol (14.10.2017 16:50:45)

2.
serdarian (bolivyalı)
ayina
peripatus
volki (y)
emirhan
serci

mert
savas

kadrosu ile sahada olacağız. iyi başladık. devam etmek istiyoruz.
zor maç.
d10s

d10s(15.10.2017 19:05:28)

3.
atanalırspor: 7

bolivyali
serdarian
ayina
volkan (yy)
emirhan (18, 48, 57)
serci (25, 38, 46, 55)

yedek
(dk. 31) serdarian > sawigol
(dk. 46) ayina > peripatus


bacakspor: 5

baris_bacak
oe911
murtilli
zocor
jimmy jix (23, 28)
m. yaycıoğlu (yy) (13, 20, 41)

yedek
(dk. 17) zocor > salam
(dk. 48) m. yaycıoğlu (yy) > zocor
d10s

d10s(15.10.2017 19:29:25)

4.
maçın oyuncuları: serci, emirhan, m. yaycıoğlu
maçın golü: bacakspor‘un ilk 3 golü hazırlanış açısından çok klastı, hepsini buraya alabiliriz.

bacakspor maça çok hızlı başladı. hem arkada hem önde oyunu domine ettiler diyebiliriz. serci‘ye ve emirhan‘a oynama izni vermediler çok fazla. zocor‘un hasta hasta oyuna başlaması handikap gibi görünüyordu ki erken bir değişikliğe gittiler. devre arası atanalır kurmayları oyuna direkt müdahil olmak suretiyle sonucu değiştirme yoluna gittiler. etkili de oldu. geçen haftaki senaryonun benzeri diyebiliriz. bacak‘ın yeni hücumcusu oyunu çok iyi biliyor ama biraz kondisyon sıkıntısı var, maçı çıkarması beklenmezdi, ilerleyen haftalarda oyunda kalma süresini artırırsa çok can yakabilir. atanalır oyunu bırakmamanın ve kenardan gelen yıldızların katkısıyla bir maçı daha kazanmasını bildi velhasıl. bacakspor‘un yeni transferleri bu hafta da 40 yıllık bacaklı gibiydiler. ilerleyen haftalarda bol şans. atanalır kulübesine de ayrı bir parantez açalım, 6 sahada, 2 yedek, 3-5 de tribünde olmak üzere maaile oradaydılar yine, bu adamlar bu işi ciddiye alıyorlar ve seviyorlar, saygı duymak lazım. yolları açık olsun.
bolivyali

bolivyali(15.10.2017 21:16:31)

5.
2. yarı önde basmaya başlayıp rakibe oyun kurma fırsatı vermeyince ve serci‘nin müthiş katkısıyla maçı lehimize çevirmeyi başardık.

takımımız karakter kazanmaya devam ediyor, maçtan kopmamak ve her an maçı kazanabilme isteğiyle oynamak lehimize kattığımız büyük bir değer olmaya başladı. ilerleyen haftalarda daha iyi olacağız.
oe911

oe911(16.10.2017 10:29:18)

6.
tam atanalır‘a gelin başı yaptırırken son anda... dur bu o değildi. neyse sinirliydim silerim fşlsşiefls

sahaya çok geç girdim. girince de geri çıktım. başka maça geldim zannettim. çünkü karşı takıma bakınca kemah köyleri dostluk turnuvası var gibiydi. 82 kişi gelmişler. yetmemiş avukat bey‘i de kaleye dikmişler.

neyse ki bizim arkadaşlar kendisine hacze gittiler. koca adamı eleğe çevirdiler. avukatlık yerlere düştü! ama karşılamadı... (espri güme gitmesin diye ilgili linki facebook‘tan hortlatıyorum zıadıaıwı)

aslında sadece ikinci yarı değil ilk dakikadan itibaren baskı yedik. zaten böyle olmasını da bekliyorduk. ileride serci, emir zaten her an hareketliydiler. üstüne volki‘nin de enerjisi bitmedi. orta saha çizgisine sınır çekti. çok hızlı müdahaleler yaptı. ikinci yarı savaş da girince iyice kendi sahamıza kapandık. tabii bunda gücümüzün de tükenmiş olması etkili. yusuf‘un maçın bitmesine 10 dk varken "beeyler son 3 dk" bağırışı ile bir an umutlandık ama olmadı :(

bizim takımda şu iyi bu iyi olayına girmeyeyim. genel olarak bence çok iyiydik. gücümüzü daha etkin kullanmaya başlarsak panik havamızdan da kurtuluruz diye düşünüyorum. zaten takıma bir ironman katılacak. o da bizi toparlar. (yani inşallah) selim‘in ve mehmet‘in katkılarının bu kadar olacağını açıkçası beklemiyordum. ayaklarına sağlık tekrar. zocor da hasta hasta elinden geleni yaptı. (kaptanlıq!)

beko‘nun dediği gibi kırk yıllık bacaksporlu gibi yeniliyorum. maçın taktiğini maç bittikten sonra konuşmak kadar güzel bir şey yok. reset‘teyken whatsapp gruptan haftanın yazışmalarını çıktı alıp altını çizerek okuyordum. burada mis. "beyler maç 14 te" konuşma bitti elkfsaeljfse.
serci maç sonrası "iyiydin" dedi. oo dedim serci‘yi iyi tuttum demek. hevesle eve geldim skorların girilmesini bekledim. baktım serci dört atmış aq :( dedim herhalde emir‘i iyi tuttum. ona baktım o da üç atmış :/
neyse sanırım murtili‘yi tuttum. çünkü bu hafta golü yok.

bu arada bacak‘ta forma aslanın ağzında. mesela ben şimdiden demonic ile forma savaşını kaybettim. 7 numara istedim. 7 numarayı giydim bir baktım demonic yazıyor. yazzııklar olsun! adam maça gelmeden sırtımızdaki formayı aldı. demek maça gelse donsuz gezeceğiz! masa başında bitirmişler! neyse avukatımla konuştum sözleşmeme istinaden barış ile birlikte forvet oynayabiliyorum sezon boyunca.

herkesin ayağına sağlık.


nostalji: esbpl‘de serci ile ilk karşılaşmamız ben fenersaray‘da iken olmuştu. o zaman uzun saçları falan vardı. ben bunu görünce dedim ben bunu yerim kim lan bu dedim apaçiye bak dedim. sikerler dedim. dedim de dedim. çok doldurmuş ibneler. sonra 15 mi ne yedik... bir de rövaşata denemesi yapıp götüme ayağını yapıştırmıştı. hey gidi günler hiç değişmemiş. yine aynısını bu maçta da yapıp ayağını götüme yapıştırdı. işte bunlar hep adamlık, tutarlılık!!!

not: özette özellikle dinamo kiev karambolünü sabırsızlıkla bekliyorum.
serci

serci(16.10.2017 12:28:37)

7.
maçta sürekli 2 fark yenik durumdaydık, gösterdiğimiz efora misliyle cevap veren bi bacakspor vardı sahada. savaşın oyuna girmesiyle biraz daha risk alıp, hücuma ağırlık verdik. geçen haftadan sonra yine geri döndüğümüz bir maç oldu.

maç bitiminde onurla (oe911) bacaksporun sıkıntılarını konuştuk,
"takım savunması süper, girilen pozisyonları gole çevirme desen harika, takım içindeki sükunet ve futbol aşkı müthiş... e nerde yanlış yapıyosunuz lan" dediğimde, uzaklara baktı bişey demedi. bildiği bişeyler olsa gerek. sahanın heryerinde yanımdaydı, 4 gol attığımı bende onun gibi eve gelince öğrendim, şaşırdım. tabeladan mı geçirdik acaba?

nostalji kısmıyla duygulandırdın hınzır seni :(

onur parti kur müridin olalım lan