Sosyal Medya:
Esbpl Youtube Esbpl facebook Esbpl Instagram Esbpl Twitter

15 ekim 2017 dedeler sk moda cosmos maçı

lil saint

lil saint(11.10.2017 12:17:44)

1.
ligin son 2 şampiyonu çarpışıyor. günün son maçı olması kötü olmuş kalıp izlemeye değer bir maç. kaçıracağım malesef. ibre lymon‘dan yana.
fahir

fahir(12.10.2017 15:58:20)

2.
yetişememe ihtimalim çok yüksek ama gelirsem de dhög‘ü tutarım oyuna girmesin diye, adamın oynadığı süre/gol ortalaması inanılmaz iyi.
modu

modu(14.10.2017 21:27:32)

3.
taktik falan yok. bariz unuttum yazmaya :)

neyse ilk 6:

the beyin
modu
ufuk
realy
keroo
frontend

yedekler:
fhsc
boyozcu
canasaad

yeni formamızla ilk kez sahada yer alacağız. frontend dedeler‘e karşı ilk kez forma giyecek.
d10s

d10s(15.10.2017 19:19:43)

4.
dedeler sk: 4

1all
mrthnhll
stevengerrard8
freddy v.i.a. (43, 57)
hakki bullet
libertadores (55)

yedek
(dk. 42) hakkı bullet > bedenci (54)


moda cosmos: 2

the beyin
modu
ufuk
realy
keroo (24)
frontend (39)

yedek
(dk. 58) modu > fhsc

sarı kart
(dk. 57) realy
d10s

d10s(15.10.2017 19:35:54)

5.
maçın oyuncuları: freddy via, ufuk, libertadores
maçın golü: libertadores

maça iki takım da ideal kadrolarından uzak bir 6‘lı ile çıktı. bu açıdan bakınca her türlü sürprize açık olduğunu söyleyebiliriz. nitekim maçın 2‘den 1 şeklinde bitmesi de bu sürprizlerin bir sonucu.

maça moda çok konsantre başladı ve ilk yarıda tek golü bulan taraf oldu. mümkün olduğunca orta saha mücadelesi şeklinde geçen ve tarafların kaleyi ancak uzaktan yoklayabildikleri bir akışta devam eden maçın ikinci yarısı da aynı havada başladı. nitekim moda 1 golü daha bulunca sanki maç gitti dedik ancak dedeler‘in kulübe avantajı devreye girdi. golün ardından gelen değişiklik dedeler‘in hareketlenmesini, moda‘nın da arkaya iyice yaslanmasını sağladı. bu aşamada freddy‘nin oyunu ele alması ile oyun dedeler‘e döndü. nitekim goller de gelmeye başladı. oyun 2-1 iken the beyin‘in "böyle oynarsak maçı veririz" yorumu tam olarak karşılık buldu. böyle oynadılar, maçı verdiler. son dakikalarda "ikili averaj" çakallıkları da görülmeye değerdi, biz gördük.
dusunen hayvanin onde gideni

dusunen hayvanin onde gideni(16.10.2017 14:29:58)

6.
çok güzel bir maç oldu mücadele derecesi yüksek sert ama gerginliksiz bir mücadele izledik. rakip kadro ve oyun yapısı bakımından üç sezon öncesinin opeth‘ini andırıyordu.

maça çıkmadan önce birinci önceliğimiz moda‘yı durdurup kaleden uzak tutmak bulacağımız ekstra gollerle de skoru tutmaktı. birinci planı maç boyunca doğru uyguladık. yine de moda gole gidecek pozisynlar buldu. birol‘un üstün performansı sayesinde bunların çoğu gol olmadı.

moda‘nın ikinci golünden sonra son bedenci‘yi alıp ileriyi karıştırmasını istedik. kısa bir süre sonra da güzel bir takım çalışmasıyla golümüz geldi.

bu dakikadan sonra beraberliğin geleceğini düşünüyordum ama ikinci golü atmamızın hemen ardından moda mental olarak oyundan düştü ve devamında gollerimiz geldi. maç iki birken ufuk‘un direkten dönen şutu gol olsa maç bizim için biterdi döndü biz attık ve maçı aldık. futbol çok enteresan oyun abidin bi varsın bi yoksun.

bizde murathan ve birol harika iş çıkardı. hakkı bullet da oyunda kaldığı süre içerisinde rakibe basıp top çaldı ileride oynamasına rağmen moda‘nın hücumcularını rahatsız etti. takıma yeni gelen bir oyuncu için oldukça iyi bir performans. bu seneki draft gerçekten büyük şans oldu.

bir paragraf da bedenci‘ye açmak istiyorum. süper kupa maçıyla beraber üçüncü maçımız üç maça da gelip yedekten girerek maçı çevirdi. adamı resmen hamle oyuncusu olarak kullanıyoruz. kendisini şans eseri moda‘da yaptığımız bir halı saha maçında keşfettim ve kısa sürede takımla uyum sağladı. bu seneki en büyük kazançlarımızdan. bizimle olduğu için şanslıyız.

yazıyı bitirmeden kendim için de kısa bir iki şey yazmak istiyorum. açık söylemek gerekirse harikaydım, çok iyiydim. mütevazı olamıyorum.

şöyle geride kalan üç haftaya bakıyorum da tek başıma takımım adeta. yani geçen hafta oyunun sıkıştığı anda girip kısa sürede tabela yaptım. kusursuz oynadım. bu hafta ligdeki en zor maçımıza çılgınlık yapıp drafttan seçtiğim yeni oyuncuyla çıktım yetmedi 40‘da taze güç sokup maçı çevirdim. bakın o dakikada saha kenarında ben de vardım. takımın dakika başına en yüzdeli oyuncusu ben varken bedenci‘yi seçip oyuna soktum ve maç sonunda ne kadar haklı olduğumu bir kez daha kanıtladım. yani daum‘un iyi zamanlarındaki gibi bir yönetim sergiledim adeta. bundan sonra taktik deha mı dersiniz çılgın mı dersiniz bilemem ama bana seslenirken bir sıfat kullanmanız gerekiyor. çılgın sex diyebilirsiniz bak mesela, uydu gibi. düşünün, maç 2-0 kenarda leblebici dhög var oyuna yeni transferi alıp maçı çeviriyorsunuz. ben buna şapka çıkarırım.

rakibimizi centilmen oyunundan dolayı tebrik ediyorum. başta da yazdığım gibi çok güzel bir maç oldu.

slack

slack(16.10.2017 14:44:55)

7.
günümüz futbolu çok enteresan bir noktada. yapılacak hamleler kısıtlı ama yerinde yapıldığı an dadından yinmiyoğ. emre yine yapmış yapacağını, artık kendisine kısaca mourinho diyebiliriz çünkü o bir adammmm.
modu

modu(17.10.2017 13:52:13)

8.
geçen haftaki dağınık oyun nedeniyle bu hafta farklı bir diziliş ile yer aldık.

3‘lu defansın en büyük avantajı defansın ortasında oynayana oluyor (ki bu ben oluyorum). diğer 4 oyuncu ileri geri giderken stoper rahat rahat takılıyor. ama bizim gibi fiziksel yeterliliği henüz olgunlaşmamış takımlarda ilerleyen dakikalarda oyundan düşmenize sebep oluyor.

nitekim 40‘a kadar oyunu çok iyi kontrol ettik. açık vermedik. ancak sonrasında yediğimiz golle beraber iyice oyunu rakibimize verdik.

dhog‘un de dediği gibi 2:1 iken direkten dönen topun orta sahaya kadar geri gelmesi ve onun gol olması maçın dönüm noktasıydı bence. 3:1‘den maçı vermezdik.

rakibimizdeki oyuncu değişikliği onlara ekstra ivme kattı.

güzel bir maç oldu. bizde keroo çok koştu. herkes elinden geldiğinin en iyisini yapmaya çalıştı. bu futbol ilerisi için bana ümit verdi. biraz fizik kondüsyon biraz da yedeklerin katkısı ile yine zirveyi zorlayacağız.

kendi takımıma ve rakibimize bir kez daha teşekkürler

not: dhog varken benim esamem okunmaz. o yüzden kendimi övecek bir şey bulamadım.
hakki bullet

hakki bullet(19.10.2017 18:36:25)

9.
temposu oldukça yüksek bir maçtı çift yönlü oynamaya çalıştığım için oldukça yoruldum ama bir o kadar da keyif aldığımı söylemeyelim. nolurdu şu saha biraz daha büyük olsaydı :(