Sosyal Medya:
Esbpl Youtube Esbpl facebook Esbpl Instagram Esbpl Twitter

15 ekim 2017 reset fc olympique lymon maçı

lil saint

lil saint(11.10.2017 12:13:55)

1.
yine açılış maçı, yine olympique lymon. taktik maktik yok lappss lappss lappss, calibra‘yı çıldırtıyoruz. kuduur
calibra

calibra(11.10.2017 15:33:37)

2.
gel bunu çıldırtt
bolivyali

bolivyali(12.10.2017 02:11:48)

3.
başkan bu ne?
calibra

calibra(12.10.2017 16:58:31)

4.
@3 hepimizi kendine benzetti...
madyb

madyb(14.10.2017 01:49:38)

5.
https://i.hizliresim.com/blbpxg.jpg (link kırık diyor çünkü sitede büyük harfle yazamıyoruz...)

istatistiklerde yanlışlıklar olabilir. yakın geçmişte bile eksik veriler ve takibi zor maçlar var zira.

iki takım arasındaki rekabeti incelediğimizde fantastik bir beraberlik durumu ortaya çıkıyor. tabii bu istatistiklere süper kupa ve esbpl kupası maçları dahil değil.

ancak iki takımın da birbirini 5‘er kez yenmiş olması ve bu süreçte iki tarafın da eş sayıda gol atması oldukça ilginç.

buna ek olarak iki takımda da bu eşleşmede bir maçta en çok gol atan oyuncular (doktor ve ciga) 5‘er gol kaydetmişler.

reset, tarihi boyunca lymon‘u sadece bir sezonda hem içeride hem dışarıda yenebilmiş.

lymon, tarihi boyunca reset‘i sadece bir sezonda hem içeride hem dışarıda yenebilmiş.

anachronistic, lymon‘a karşı oynadığı beş maçta da gol atmayı başarmış, ancak her maç sadece 1 gol atabilmiş. ne eksik ne fazla.

doktor da yanlış görmediysem reset‘i hiç boş geçmemiş.

hatalı istatistikler varsa affola. yorgun, argın ve uykuluyken hazırladım. olympique lymon‘un tabela haftasında bu tip sürprizler daha sık karşımıza çıkacak.

calibra

calibra(14.10.2017 15:40:52)

6.
kadromuz belli oldu inş:

dolycha
ibo (oy)
anachro
ciga
thatscan
bledsoe

vanquish26
d10s

d10s(15.10.2017 19:00:54)

7.
reset fc: 3

dolycha
ibo (oy)
anachro
ciga (19)
thatscan (60)
bledsoe

yedek:
(dk. 40) thatscan > vanquish26 (46)
(dk. 45) ibo (oy) > thatscan

sarı kart (dk.54) ciga


olympique lymon: 2

madyb
solu
arda
doktor (14)
dogushowbiz (17)
atlangoc

sarı kart (dk.52) atlangoc
d10s

d10s(15.10.2017 19:23:32)

8.
maçın oyuncuları: madyb, ciga, vanquish26
maçın golü: önemi açısından thatscan‘ın 60‘da attığı gol, galibiyeti getirdi.

beklentinin aksine lymon aşırı compact başladı, oyunu tuttu ve 2 golle de öne geçti. sonrasında çılgınca kapanarak reset akınlarını savuşturmaya çalıştı. bu aşamada hızlı ataklarla gole gidebilirdi ama orada biraz ağır kaldılar. reset bildiğimiz oyununu oynayamadı, vanquish‘in girmesiyle oyunu iyice karşı alana yıktılar, ciga‘nın uzaktan şutlarıyla birlikte kale önünde de pozisyon bulmaya başladılar. bunların sonuncusunda da köşe atışından gelen topu thatscan golle bitirdi. zevkli maç için iki tarafın da ayaklarına sağlık. iyi eğlendik.
madyb

madyb(15.10.2017 20:54:22)

9.
tüm maçları izledim ve bence haftanın maçı buydu. yüksek tempolu ve seyir keyfi yüksek bir karşılaşma oldu. şimdi oynadığım için seyir zevki yüksek bir maçtı demem tuhaf kaçabilir de kaleciyim neticede, "en iyi yerden" izliyorum.

maça iyi başladık aslında ve 3-0 yapabilirdik. farkı üçe taşımayı başaramadığımız o pozisyonun dönüşünde ciga çok şık bir gol attı.

doktor‘un kendi çabalarıyla yarattığı bir pozisyonumuz da üst direğe takıldı. uzun bir pasımda atlangoc‘un şutunu da çizgiden çıkardılar. tabii reset de uygun pozisyonlardan faydalanamadı.tek taraflı bir gol kaçırma durumu olmadı :).

ikinci yarıda rakibimiz bam güm kaleye vurmaya başladı ve pozisyonlara girdiler vanquish‘in girmesiyle oyun bizim sahaya yıkıldı. golü yiyeceğimiz belli gibiydi, reset nefes aldırmıyordu zira. ikinci golü kurtarabilirdim, uzanıp çıkaramadım. takım arkadaşlarımdan özür dilerim mevzubahis pozisyon için. onu çıkarabilseydim belki bugün en kötü 1 puanı alabilirdik.

üçüncü gol içinse "tanrı böyle istedi" diyeceğim. santrasını bile yapamadık ve maç bitti.

yedek oyuncu eksikliğini çok hissettik. nefesimizin bittiği yerde kenardan takviye yapabilseydik şu an farklı konuşuyor olabilirdik.

iki takımın da ayağına sağlık. ben çok keyif aldım. anachro‘nun her maç 1 gol istatistiğini de bozmak ayrı bir keyif verdi.

bolivyali

bolivyali(15.10.2017 21:13:14)

10.
tempolu ve güzel maç oldu. ciga‘yı izlemek çok büyük keyif aq.
calibra

calibra(16.10.2017 12:28:02)

11.
cumartesi sabahtan beri epey ciddi bir enfeksiyonla cebelleşip evde en çok vakit geçirdiğim yerin wc olmasından mütevellit gelemediğim maç oldu. bugün de raporluyum evde yatıyorum amk :/

bizle ilk maçına çıkan ve ilk maçında hemen golü bulan vanquish‘i tebrik ederim. tekrar hoş geldi.

değişikliklerden anladığımız kadarıyla thatscan 40 dakika daş.larını avuçlamış, sora bi soluklanıp gelmiş, maçı almış...

bledsoe geçen hafta tüm gol stoğunu tükettiği için bu hafta tabelaya etki edememiş. belki asist falan yapmıştır diyeceğim ama dünden beri o konuda da sesi çıkmadığı için yapmadığını anlıyoruz.

herkesin ayağına sağlık.
anachronistic

anachronistic(17.10.2017 11:14:31)

12.
bu sene önceki maçlarda da iyi başlangıç yapamamıştık, bu maça da pek iyi başladığımız söylenemez. benim yorgunluğu üzerimden atıp suratımın yerine gelmesi, yunus‘un kasığının açılması, veysel‘in çayını alıp sahaya girmesi vs derken maça kafaca ve vücut olarak başlamamız 15. dk‘yı buluyor. bu 15 dk içerisinde de aldığımız her topu ciga‘ya vererek rakip savunma arkasına saklanıyoruz zaten:)

neyse maça dönersek, lymon‘un iyi kapanacağını tahmin ediyorduk, ileride de doktor ve ilkkan‘ı görünce baya tedirgin oldum maç öncesinde, ikisi de hızlı ve topla arası çok iyi olan oyuncular. nitekim maça da onlar bizden daha iyi başladı ve doktor‘un bireysel çabası ile öne geçtiler. kasığı henüz açılamayan ve hanımın alışveriş listesi aklından çıkmayan thatscan‘ın ikramı ile 3 dk‘da 2-0 geri düştük.

biz önceki maçlardan değişik olarak 3-2 başlayalım dedik, ileride bledsoe ve benim alıp saklayacağımız toplarla thatscan ve ciga‘ya şut pozisyonları hazırlayalım istedik. kısmen bunda başarılı olduk diyebiliriz, ikisi de çok fazla şut çektiler ama hem madyb‘ın gününde olması hem de limon‘un iyi kapanması bu pozisyonların golle sonuçlanmasına engel oldu. tabi servis konusunda olmasa da, bireysel olarak benim ve bledsoe‘nun bir tehdit yaratamamış olmamız da bunda etken oldu.

2-0‘dan sonra, maç bizim açımızdan krize girecekken ciga bizi uyandırırcasına yan ağlara uzaktan yapıştırdı. bu golden sonra ilk yarı sonuna kadar biz bastırsak da çok üretken olamadık, lymon‘un 1-2 etkili kontrasında da hem thatscan hem de kalecimiz dolycha bizi oyunda tuttular. özellikle thatscan‘ın çizgiden çıkardığı bir top var ki, gol olsa geri dönmemiz mucizelere kalırdı..

ikinci yarı başında vanquish‘i alalım istiyordum ama kendisini de daha ilk maçında ateşe atıp takımın papazlarına yem etmeye gönlüm el vermedi, ama baktık ilerideki baskımız ve lymon‘u yarı sahaya hapsetmemiz sonuç vermiyor, vanquish‘i almaya karar verdik. bu noktada, bahsetmesem olmaz, normalde kenarda calibra‘yı gören bizlerde, kimse prensip olarak kendisi ile göz göze gelmiyor, azcık boş baktığını görürse hemen kendisini oyuna sokacak çünkü.. bu maç baktık kenarda calibra yok, vanquish‘e "hazırlan" dediğim andan itibaren sahadaki 5 kişiden 3‘ü "beni çıkar, ben çıkarım" demeye başladı.

çok uzadı farkındayım, neyse, yunus ve ibo dönüşümlü olarak değiştikten sonra baskılarımız sonucu önce vanquish ile golü bulduk. maç boyunca rakiplerin ayak ve bacaklarını çektiği şutlarla çürüten thatscan da, 60. dk‘da çektiği 20. şutta golü attı ve bu sayede maçı kazandık. yine kendisine özgü bayılma tarzı gol sevincine hiç birimiz yine ortak olmadık, kendi kendine takıldı. dikkat ettim, saha içinde maç boyunca 3. çayını içen bledsoe dudak payını es geçince golde çayı dökmüş biraz.

sonuç olarak, zor rakibe karşı zora giren maçı bir şekilde çevirmiş olmamız da ilk haftadaki puan kaybından sonra önemliydi. eski tempomuz ve üretkenliğimizden uzak oynuyoruz ve bunu henüz nasıl çözeceğimizi kestiremedik. hayırlısı..

lymon‘lu arkadaşların da ayağına sağlık, güzel ve mücadelenin üst düzey olduğu keyifli bir maç oldu. lil pampamıza laps laps iyi çaktık.