Sosyal Medya:
Esbpl Youtube Esbpl facebook Esbpl Instagram Esbpl Twitter

6 aralık 2015 reset fc atanalırspor maçı

dusunen hayvanin onde gideni

dusunen hayvanin onde gideni(03.12.2015 14:39:00)

1.
acaba?
calibra

calibra(03.12.2015 16:08:06)

2.
saat 17.00‘de.

bizde kadro belirsiz her zamanki gibi, cumartesi belli olur. ama her türlü yedekli falan geliyoruz.

atanalır da zor takım. özlenen kişilik bolivyalı da gelirse bu maç daha da zor olacaktır.

bakalım hayırlısı :)
the vagrant

the vagrant(03.12.2015 17:20:16)

3.
calibra cuma: "kimse gelemiyor herkesin süper lig maçı, premier lig maçı var."
calibra cumartesi: "savaş bellllki gelecek."
calibra sahada: savaş, judd, thatscan, serci, ciga, anachronistic, oe911, bgh, lappalainen hatta apostle.
calibra

calibra(03.12.2015 18:01:11)

4.
@3 siz cumartesi günü neler çektiğimi bilmionuz konuşun tabi mk

bi de panpa bu sene maçı yok kimsenin yav en büyük belamız sakatlık
bak giderim ha

bak giderim ha(05.12.2015 05:05:41)

5.
yurt disindayim pazartesi geliyorum.
bobo sakat.
lappalainen sakat.
thatscan linderoth
ciga‘nin maçı var.
çeşme belirsiz ama gelmeme ihtimali daha yüksek.
tunca‘nin pazar çalışma durumu var.
judd ilk 15 dakikayı kaçıracak.

şimdi kadromuzda 12 tane cok iyi adam oldugundan eksiklerimiz her hafta oluyor ama yine oldukça iyi bir 6 ile cikabiliyoruz. siz de yapın böyle güzel bir yapılanma amk. kolay mı bu kadar yıldızı rotasyonla değerlendirme.misal seksin elinde de bu kadar iyi bir kadro vardı dedeler‘de. ama çoğu sezonda gol kralı belirleme takımı işlevi gördü takım.

neyse senede bir kaç kere böyle acayip eksik kadro denk geliyor. geçen sene de yine atanalir ile oynadığımız kupa maçına denk gelmis ve 7 farkla kaybetmiştik o maçı. sonrasında gruptan çıkabilmek için koz maça‘ya 14 fark atmak zorunda kalmıştık:((( yani önüne gelen eksik recet geyiği yapıyor ama bu sefer çok eksiğiz hakikatten. ancak kalede onur, ortasahada serci savi büyük bir aksilik olmazsa gelecek. anachro ve oe 911‘de gelebilirse, tunç oyuna girdiğinde iyi bir kadromuz olacak ( geçen sezon moda cosmos‘u ilk maçta yenen kadro). bunun dışında her zaman hazır başgan ve serdar da var. neticesinde unufak olmayız ama bu sene en zorlanacağımız maçı oynarız...
calibra

calibra(06.12.2015 21:21:30)

6.
reset fc: 7

dolycha
oe911 (17)
jurisprudenz
anachronistic (41)
serci (19,46)
sawigol (37,55,56)
-yedek (dk.30) oe911 > judd
-yedek (dk.45) jurisprudenz > serdarian

atanalırspor: 5

ykrog
kaosrise
burko
cordo (34,47,56)
ozay (7)
mustafa pekmezci
-yedek (dk.30) ozay > breda
-yedek (dk.42) burko > emirhan kılınç (49)
-sarı kart (dk.26) burko
-sarı kart (dk. 19 - 23) cordo
-kırmızı kart (dk.23) cordo
calibra

calibra(06.12.2015 21:41:58)

7.
şimdi öncelikle bir konuda açıklık getirmek istiyorum, tatlı tatlı laf çarpıtmalar vs. gülüyoruz eğleniyoruz ama kafalarda bişey olmasın.

bu sene sıkıntımız "eksiklik" değil, "belirsizlik". eksikler var o ayrı, ama kadromuz geniş, herkes üst düzey topçu, onu giderebiliyoruz, ben her maç en az 2 yedek ile kadroyu kuruyorum. ancak lig başladığından beri cumartesi akşam hatta pazar sabah bile değişiklik oluyor. kaç haftadır anachro çalışıyor mesela pazarları, sawi-serci maçtan gelmiş oluyor, başka özel işler sakatlıklar oluyor. ben gerçekten yoruluyorum. dürüstçe de o yok bu yok diyorum. belirsizse belirsiz diyorum. buraya bi kadro yazsam mutlaka bir aksilik çıkıyor, o da totem oldu, yazasım gelmiyor artık.

neyse... maça gelelim.
bizim için çok zor geçeceği şüphesiz bir maçtı, nitekim öyle de oldu.

şanssız bir gol ile maça başlasak da altından kalkmasını bildik, 60 dakika boyunca çok koşan ve basan rakibe karşı direncimiz düşmedi, kritik anlarda bulduğumuz goller ile galip geldik.

bizde herkes ekstra oynadı bugün, kimi yorgunlukla kimi sakatlıkla mücadele etti, her zaman olduğu gibi varımızı yoğumuzu ortaya koyuyoruz bunu görmek mutluluk veriyor.

bize tek tek gelirsek:

dolycha: uzun bir aradan sonra kaleyi kendisine emanet ettik, çok iyi bir maç çıkardı, kritik kurtarışları vardı. ayrıca çok istekli ve hevesliydi, bu da oyununa net yansıdı. bozmadan devam.
oe911: normalde yapmayacağı bir hatayı yaparak moral bozucu bir gole sebep olsa da üzerinden çabuk attı, sağdan bindirip attığı gol muhteşemdi. sakatlanıp çıkana kadar savunmada çok mücadele etti ve çok sağlam oynadı.
jurisprudenz: burun sakatlığı henüz geçmedği için maske ile oynadı. sahanın ışıklandırmalarının çok iyi olmayışı en çok onu rahatsız etti, çok iyi görüşe sahip olmasa da yerinde müdahaleleri ve ileri geri bindirmeleri ile yararlıydı.
anachronistic: takımda alternatifsiz olduğunu bu kadar telaffuz etmek istemiyorum :) ama gerçekten öyle. hem defansa yardım, hem hücumda hareketlilik. herşeyi yaptı. bugün standartlarını bozarak güzel bir gol de attı.
sawigol: sakatlıktan yeni çıktı, bugün bir maçı daha vardı ve bu nedenle yorgundu. ama hem ilk topları alıp dağıtmakta hem de son vuruşlarda kusursuzdu. çok akıllı oynadı, takımı iyi yönetti.
serci: sawi ile birlikte bugün erken saatte bir maçı daha olmasına rağmen sanki 1 haftadır bu maçı bekliyormuş gibi oynadı. ritmini yakaladığını görmek keyifli. attığı kritik 2 golün yanı sıra defansa çok yardım etti.
judd: ikinci devre oyuna girdi, bol paslı ve hareketli oynadı. savunmaya daha çok yardım etti, hücumdaki hareketli oyunu tabelaya yansımadı.
serdarian: bu sezonki kurtarıcılarımızdan. juri‘nin devam edemeyeceğini söylemesi üzerine oyuna girdi, oyunu iyi okuması sayesinde çok soğukkanlı ve doğru müdahaleler ile iyi toplar kaptı, bunları da basit bir şekilde oyuna soktu, galibiyette pay sahibi oldu.

özellikle son 10 dakikası çok heyecanlı geçen maç için rakibimize teşekkürler.

eski oyuncumuz kaosrise‘a ayrı paragraf açmak lazım:

ona karşı oynamayı biraz yadırgadık tabii, o da bugün atanalırın en iyilerindendi. günü vukuatsız tamamlar mıyız derken, eski kaptanı oe911‘i temizledi. aynı mevkinin oyuncuları olduğunu da düşünürsek artık aralarında nasıl bir hesap vardı bilemiyoruz :) konuyu beyaz futbol‘da değerlendirirler.
the vagrant

the vagrant(07.12.2015 02:24:19)

8.
çok güzel bir maç oldu bence. yani "koşmalı maç" tabiri kesinlikle bu maç için söylenebilir. önceki opeth - lymon maçını da düşününce üst üste 2 güzel maç izledim.

atanalır olarak planımız ilk yarı kontrollü oynayıp; yorgun olacağını düşündüğümüz savaş ve serci‘nin yorulmasıyla ikinci yarı baskıyla sonuca gitmekti. ilk yarı bir kısmını da 5 kişi oynamamıza rağmen 2-1 geride kapadık. burada problem; özay abinin gücünü 5 kişi oynadığımız bölümde kullanmış olduk - mustafa‘nın da enerjisini hovardaca kullanmak zorunda kaldık. bu bizim ikinci yarıı diri kalmadaki planımızı etkiledi.

ikinci yarı ergün yeniden sahaya dönünce top bizdeyken sol tarafta düşündük onu; bu hamleyle hareketlendik ve goller de bulduk. kırılma anlarında kötü goller yiyince tekrar öne geçme şansını yakalayamadık.

bizde maçın en iyisi mustafa ve kaosrise‘dı. emirhan ve breda‘nın hareketliliğini de ayrıca beğendim.

rakipte serci mükemmel oynadı. her yerdeydi. helal olsun. reset‘i ve calibrayı tebrik ediyorum.

forallthat

forallthat(07.12.2015 09:17:01)

9.
tabelayı tutmak için çok doğru bir maç seçmişim.. sahada çok iyi bir mücadele vardı.

atanalır maça golle başladı. oe911‘ in sağ çaprazdan attığı güzel gole kadar da oyunu iyi tuttu. cordo‘ nun 23. dakikada kırmızı kart görmesinin ardından da inanılmaz bir efor sarfederek 10 dk. gol yememeyi başardılar.

cordo‘ nun oyuna girip skoru dengelemesinin ardından mücadelenin dozu daha da arttı.

reset yeteneklerinin yanında oyun bilgisi de yüksek adamlardan kurulu bir takım. sakin kalarak, doğru koşular ve doğru vuruşları yaparak skoru 5-2‘ ye getirdi. maç kopar diye düşünürken atanalır tekrar ortak oldu oyuna..

atanalır‘ da başta sahanın her yerine olan pekmezci ve sahada bulunan her oyuncuyu mücadelelerinden ötürü tebrik ederim.

reset‘ i de böyle zor bi maçta puan kaybı yaşamadığı için tebrik etmek lazım. onlarda da sahada kötü performans gösteren kimse olmasa da serci performansıyla 1 adım öndeydi.

böylesine koşmalı ve topa sert mücadelede tartışmaların yaşanmaması ayrı bir güzellik tabi.

bak giderim ha

bak giderim ha(07.12.2015 16:16:10)

10.
eksik olduğumuz şu haftada atanalır gibi ligin en etkili ekiplerinden birine denk geldiğimiz içim oldukça çekindiğimiz bir maçtı(gerçi tam kadro gelinse de atanalır‘dan her zaman çekinilir). açıkçası özay‘ın geçen hafta yaptığı "recet‘i unufak etmeyi planlıyorduk" açıklamasından sonra arkadaşlar gayet güzel bir sonuç almışlar. ekstra motive olmamızı sağladığı için kendisine ayrıca teşekkür ediyorum.

dolycha‘nın ellerine, diğerlerinin ayaklarına sağlık. cru‘lardan sonra bu zorlu maçı da kazanmak çok önemliydi gerçekten.
Cordo

Cordo(07.12.2015 19:30:37)

11.
maça iyi başladık golüde bulduk dirençli bir takım görüntüsü verdik zor goller bulduk aksine çok kolay goller yedik reset şutörleri fazla olan bir takım ayrıca 60 dk panik yapmadan güzel topu çevirdiler bizim ataklarımızda ise iyi kapandılar tebrik ediyorum herkezin ayaklarına sağlık ..
ozay

ozay(07.12.2015 19:40:50)

12.
ilk yari rakibi ortada karsilayip hucuma sonrasinda gecmeye calistik ve bu basarili oldu bence.hatta onde arada bir kac kez top bile kaptigimizi hatirliyorum.cok hizli bir ilk yari gecti.tempo yuksekti ve ergunun disarda bekleme suresinde bile iyi dayandik.
ikinci yari baska seyler denedik ama olmadi.aniden arka arkaya gol yenince de devami geldi.herkesin ayagina saglik.sahadaki herkes cok iyi oynadi ama savasin sol taraftan sag koseye attigi gol icin kendisini ayrica tebrik ederim.
@10 unufak edemedigimiz icin uzgunum.
ayrica soylememe gerek yok bize karsi herkes ekstra motive zaten.