Sosyal Medya:
Esbpl Youtube Esbpl facebook Esbpl Instagram Esbpl Twitter

25 ekim 2015 stronghold fc koz maça sk maçı

delpiero82

delpiero82(24.10.2015 14:01:43)

1.
bi aksilik olmazsa bu maç da oynanacak heralde...

cesur ve keroo yok.. kalan herkes geliyor.. kazanmak için elimizden geleni yapıp kazanırız işallah..
kadro:

1-chuck129
2-nonserviam
3-sebotem
4-realy
5-delpiero82
6-okanbelgi
7-sabotajkanunu
7lisinden 6sı sahada 1 kenarda olacak..

slack başkan geçen hafta rica etmişti cesuru getirme diye, keroo da benim hediyem olsun :)
bak giderim ha

bak giderim ha(24.10.2015 15:31:37)

2.
cesur ve keroo bir tek reset maçlarına gelsin zaten amk...
slack

slack(24.10.2015 16:49:36)

3.
kadromuz şöyle;

hc
urtho
slack
novemba
furkan (y)
gobekli golcü

yedek: koyundabeslenenyilan (kby)

bizde de ugurege yok. ne mutlu sana delpiero başkan ;)
calibra

calibra(25.10.2015 13:47:08)

4.
stronghold fc: 5

hadicanim
slack
urthoalvar
novemba (7)
furkan görele (y) (43,46,48)
gobekli golcu
- yedek (dk.15) gobekli golcu > koyundabeslenenyilan (37)
- yedek (dk.39) koyundabeslenenyilan > gobekli golcu
- sarı kart dk.34 slack

koz maça sk: 6

chuck129
nonserviamm
okan belgi
sebotem (45,47)
delpiero82 (21,53)
realy (9)
- yedek (dk.30) okan belgi > sabotaj kanunu (56)
cubi

cubi(25.10.2015 15:20:54)

5.
bizim takım adına yazık olmuş. koz maça‘yı tebrik ediyorum. :)
slack

slack(26.10.2015 09:46:49)

6.
bir iki ufak tartışma dışında düzgün geçen bir maç oldu. biz özellikle son anlarda hemen hemen orta sahasız oynadık, gelen atakları doğrudan defans hattımız karşıladı böyle olunca da basit goller yedik.

hücumda çok top ezdik, tık tık paslaşmak dururken topu alan dikine gitmeyi (gidemedi), çalım atmayı (atamadı) :( tercih etti. karşı karşıya kaçırdığımız goller, yanımızda bomboş arkadaşımız dururken denediğimiz anlamsız şutlar da cabası amk.

çok çekişmeli bir maçtı kazanan koz maça oldu, rakibimizi tebrik ediyorum.
cesmeye susayan adam

cesmeye susayan adam(26.10.2015 10:07:20)

7.
stronghold‘un eline maçı koparabilmek için bir çok fırsat geldi ama bunları cömert bir şekilde harcadılar. ön bölgede rakibi karşılayamadıkları için de kalelerinde çok pozisyon verdiler. hadicanım oldukça başarılı kurtarışlar yaptı. koz maça‘nın risk aldığı bölümlerde stronghold fişi çekemeyince, koz maça tecrübesiyle maçı kazanmasını bildi.

attığı kritik gollerin dışında, oyunun iki yönünde de oldukça başarılı bir maç çıkaran sebotem maçın adamıydı bence.
koyundabeslenenyilan

koyundabeslenenyilan(26.10.2015 10:11:19)

8.
kazanabileceğimiz bir maçtı ama ne yazık ki sonunu getiremedik. koz maçayı eksikleriyle yakalamışken bu fırsatı değerlendirmemiz lazımdı. ayrıca her iki kaleci çok başarılı performans gösterdiler. kısaca rakibimiz eksiklerine rağmen kazanmasını bildi, tebrik ediyorum.

son sözlerimi sevgili nonserviam‘a yani ali kardeşime ayırıyorum; bir pozisyon içerisinde her iki ayağımı da morartabilecek başka bir oyuncu yok esbpl‘de, canımsın :)
delpiero82

delpiero82(26.10.2015 10:15:05)

9.
ben de öncelikle slack başgandan özür dileyerek başlamak istiyorum.. anlatmak istediğim şeyi sinir-stresin karışık olduğu bir ortamda yarım yamalak anlatarak onları da başta huzursuz ettim ama sonra maç içinde tatlıya bağladık..

aslında str.hold mağlup olmayı haketmediği bir maçı puansız kapattı. kero ve cesurun yokluğunda organizasyon sıkıntıları yaşadık.. attığımız goller, girdiğimiz pozisyonları hep bireysel zorlamalarımızla elde ettik. sonunda kötü oynadığımız bir maçı rakibimizin de kırılma anlarında yaptığı hataların da katkısıyla kazanarak geçtik..

bizim adımıza irdelememiz gereken ve geliştirmemiz gereken yönlerimizin hücum organizasyonları olduğunu düşünüyorum.. hücumda defansın da ileri çıktığı anlarda pas organizasyonu yerine çalımı veya ince pası zorlayarak eksik yakalnadığımız bir sürü kontra veriyoruz.. bunu acilen ortadan kaldırmamız lazım.. tempoyu çok yükseltiyoruz, hemen skora gitmek istiyoruz ama bunu kaldıracak bir takım değiliz oysa ki..

opeth maçında çok daha konsantre ve çok daha sakin olmamız gerekiyor eğer kazanmak istiyorsak..
calibra

calibra(26.10.2015 10:29:21)

10.
stronghold‘un daha organize oynayıp tercih hataları nedeniyle skora gidemediği, koz maça‘nın ise basit ve doğru oyun ile galibiyeti elde ettiği bir maç oldu.

koz maça bireysel olarak ön plana çıkan yaratıcı oyuncularından yoksun çıktığı bu maçta çok iyi bir oyun ortaya koymasalar da kıymetli bir galibiyet almasını bildiler. attıkları gollerde genellikle az pas ve doğru anda şut tercihleri ile golleri buldular. maçın genelinde bu anlayıştan uzaklaşmasalar idi daha da iyi bir galibiyet elde edebilirlerdi.

stronghold oyun olarak koz maça‘nın çok önündeydi. ligin iyi kalecilerinden olmaya aday hadicanim da bu oyuna iyi kurtarışlarla katkı veren isimdi. ancak özellikle son tercihlerde yaptıkları yanlışlar nedeniyle maç içinde koz maça‘nın direncini kırabilecek skor üstünlüğünü elde edemediler. özellikle gol pozisyonlarındaki oyuncuları kontrol+şut yerine tek vuruş veya daha garanti olabileceğini düşündükleri oyuncuya pas tercihleri yerine, şut tercih etseler daha çok gol bulabilirlerdi.

stronghold‘da furkan‘a ayrı parantez açmak lazım. sahada ne yaptığını çok iyi biliyor, ayaklarına çok hakim ve akıllı oynuyor. devamlı oynadığı takdirde katkısı daha da fazla olacaktır.

bu noktada çok hareketli oynayan ve oyundan çıkmasa stronghold adına daha iyi bir sonuç ortaya çıkabileceğini söyleyebileceğimz koyundabeslenenyilan‘in da iyi işler yaptığını söylemek lazım.

koz maça‘da ise geleneksel koz maça ekolünün son temsilcisi sebotem 1 yıllık aradan sonra takımına olumlu katkılar yapmaya devam ediyor. bu maçta da basit ve kritik goller atarak takımını galibiyete taşıyan adamlardan oldu.
urthoalvar

urthoalvar(26.10.2015 10:48:46)

11.
öncelikle kıyasıya geçen mücadele için herkese teşekkürler,
zevkli bir maç oldu, tatlı sert mücadeleler, dramatik goller kısaca ne ararsan vardı.
maçın analizine girmeyeceğim yukarıda yazılmış zaten, son vuruşlarda ve atak tercihlerinde daha iyi olabilseydik şu an ilk puanlarımızın keyfini çıkarıyorduk,
lafı uzatmadan maç esnasında özellikle mücadelelerde bahsettiğim tatlı sert aralığını tolare eden delpiero başkana ayrıca teşekkürler ve kusurumuz varsa özürler.

"işimiz gücümüz stronghold, biz bitti demeden bitmez, sabrımızı test etmesinler" önümüzdeki hafta terkib için kullanacağımız basın açıklamalarından sadece birkaçı.
hadi hayırlısı.