Sosyal Medya:
Esbpl Youtube Esbpl facebook Esbpl Instagram Esbpl Twitter

25 ocak 2015 terkib-i tecrübe stronghold fc kupa maçı

cesmeye susayan adam

cesmeye susayan adam(22.01.2015 15:13:09)

1.
başlama saati 15:00.

grubun ilk maçında stronghold, bacakspor''u yenmişti. kazanıp, avantajı elimize geçirmemiz gerekiyor. çok zor maç olacak, lig maçında yaptığımız hataları tekrar etmeyip, kazanmak istiyoruz.
cesmeye susayan adam

cesmeye susayan adam(23.01.2015 11:36:27)

2.
kadromuz;

asfalt osman
efa
forallthat
guano
vanquish26
ertan
cesmeye susayan adam

ilk 6''ı sahada belli olur.
ugurege

ugurege(25.01.2015 18:10:34)

3.
centilmence bir maç oldu, hakeden kazandı...
maça iyi başladık , ilk yarıda rakibi çok iyi tuttuk ama maçı koparamadık , 2-1 biten ilk yarıdan sonra takım disiplinimiz bir anda bozuldu... bu bizim takımımızda sıkça olan bir durum, iyi başlıyoruz, koparırsak maç zaten gidiyor, eğer koparamazsak ilk yarıda dağılan taraf biz oluyoruz. tecrübeli terkib maçı bırakmadı, ikinci yarıda ilerde basmaya başladı, bulduğu pozisyonları güzel bitirdiler. ertan ve çeşmeye susayan adam, ileride iyi anlaşıyorlar. birini tutmak yetmiyor, ikisini de tutmak lazım ..açılan fark bizi oyundan düşürdü. rakibi tebrik ederim , güzel maçtı.
cubi

cubi(25.01.2015 20:25:01)

4.
ilk yarı her şey istediğimiz gibi gitti son anda kötü bir gol yedik devre 2-1 bitti. ikinci yarı başında rakip ilerde bastı top çıkartmakta zorlandık nitekim skora denge geldi. burada artık baskıyı yediğimizde uzun oynayıp topu rakip yarı alanda tutmaya çalışmalıydık ama geride oyun kurmaya çalışmakta diretince geriye düştük. üstüne novemba''nın sakatlığı nedeniyle devam edememesi bizi alt üst etti. terkib iyi oynadı ve kazandı. bir kez de buradan tebrik ediyorum kendilerini.
slack

slack(25.01.2015 20:45:46)

5.
ilk yarı iyi kapandık ve bulduğumuz pozisyonları değerlendirdik. 2. yarı novemba reizin sakatlığı bizi kötü etkiledi; top yapamadık, hücumda etkili olamadık.

ikinci yarı önde yediğimiz baskı sonucunda basit hatalar yaparak golleri yedik. karşılık veremeyince maçı kaybettik.

serkan abi çok güzel toplar çıkarttı, terkib güzel bir oyun oynadı ve maçı hak etti. kendilerini tebrik ediyorum, herkesin ayağına sağlık.
cesmeye susayan adam

cesmeye susayan adam(25.01.2015 23:00:53)

6.
terkib-i tecrübe 9

asfalt osman
guano
foallthat (47)
vanquish26 (29,32,34,43,50)
ertan (45,56)
cesmeye susayan adam (50)

stronghold fc 5

tombul taho
cubi (23)
ugurege
slack (45,52)
novemba (16)
truant1907 (41)
yedek: (40. dk) urthoalvar > novemba
slack sarı kart (40. dk)
cesmeye susayan adam

cesmeye susayan adam(26.01.2015 00:05:57)

7.
bizim için çok önemli bir maçtı. maça pek istediğimiz gibi başlayamadık. topun kontrolünü genel olarak sağlasak bile, olumlu kullanamadık. rakip hızlı çıktığı ataklarda tehlike yarattı. ilk yarıyı 2-0 kapatacakken cem''in attığı son saniye golü ile moral kazandık.

ikinci yarı, devre arası konuştuğumuz şeyleri çok iyi uyguladık. stronghold''un benim ve ertan üzerinde kurduğu sağlam savunmayı üçüncü adamı içeri sokarak çözmeye çalıştık. cem''in ayak da yanınca, peş peşe çok şık goller attı. maçı bize getiren adam oldu. bunun dışında enerjisiyle de takıma çok şey katıyor. amir geride çok kritik toplar kazanıp, kötü oynadığımız anlarda oyunda kalmamızı sağladı. forallthat, truant''ı mükemmel savundu, bir kere bile döndürmedi neredeyse. kalede serkan abi, çok kritik anlarda yaptığı kurtarışlarla oyunda tuttu bizi. hele yerdeyken çıkardığı top çok iyiydi. ertan''da hem geride, hem ileride çok hareketliydi. sürekli koşularıyla geriden gelen adamlara alan açtı. kendi adıma pek hoşnut olmadığım bir maçtı, kötü bir perfomans gösterdiğimi düşünüyorum.

stronghold ilk yarıda yaptığı sağlam savunmayı, ikinci yarı gelen peş peşe goller sonrası bozunca, oyun kurgusu anlamında sıkıntı yaşadı. novemba''nın çıkışı da oyun içi dengelerini bozdu biraz. ugurege yine çok etkili oynadı bence. ayrıca orta alanda slack çok başarılı bir maç çıkardı.

gayet keyifli ve centilmence bir maç oldu. herkesin ayağına sağlık.
forallthat

forallthat(26.01.2015 11:34:43)

8.
çeşme'' nin bitirdiği cümleyle başlıyım, çok keyifli ve centilmence bir maç oldu.

truant etkili adam, tüm konsantremi ona vererek oynadım. yine de kendine fırsat yaratıp etkili olduğu pozisyonlar oldu. ligin en iyi pivot santraforlarından. slack çok iyi maç çıkardı. ugurege zaten artık ligin bilinen oyuncularından biri. novemba çıkana kadar hücumları iyi organize etti. urtoalvar da girdikten sonra çeşme'' ye direnmeye çalıştı. taho ilk yarıda vanquish'' in çok güzel 2 şutunu çıkardı, o dakikalar için önemli kurtarışlardı. cubi de stronghold için çok önemli adam. nerden geldiğini bile anlamıyorsunuz bazen. onun olması takımı için büyük avantaj. yani ''cubi or not cubi''

bizde de serkan abi 2. devredeki iyi performansını sürdürdü. aynı pozisyonda 2 kez şut çıkardığı pozisyonda devleşti kalede :-) vanquish'' in yaptıklarını görmek için ''look at the tabela''. guano oyunumuzu güzelleştiren bir adam. uzun bacaklarıyla güzel top kesiyor, hücumlara da destek veriyor. ertan 2. devreye kötü başlamıştı ama bu maç çok iyiydi. rakibi ilk karşılayan o olduğunda geride çok rahatlıyoruz. çeşme sakatlığına rağmen iyiydi. rakipler ona odaklandığınan, biz boşluklar bulabiliyoruz. sakat sakat voleye yatacak kadar manyak adam. efa'' da kenarda hiç susmadı. :-) galibiyette rolü büyük.

ligde koptuktan sonra kupa daha önemli hale geldi bizim için, ilk maçı kazanmak güzel oldu. bacak maçını da alıp gruptan çıkmamız lazım.
urthoalvar

urthoalvar(26.01.2015 14:20:13)

9.
çeşme ile eşleşmemiz maçı kopardı, ben tam anlamıyla maça konsantre olamadım, takımdan özrümü diledim, sizlere de teşekkür edeyim, centilmen ve pozitif geçen maç için.
xenderoth

xenderoth(26.01.2015 16:51:54)

10.
tamamını izleyebildiğim bu haftaki tek maç oldu ve çeşme''ye golcülüğünün yanında pasları için ayrı bir parantez açmak gerekli kesinlikle. bazıları asiste dönüşememiş olsa da en az 5 tane xavi vari öldürücü pası vardı. özellikle defans adamları üstündeyken boşa çıkan adamları bulma konusunda muazzam işler yaptı. bunu yapabilen adam sayısı çok az ligde. gol sayısı yanıltmasın izlemeyenleri.

stronghold da en iyi yaptığı şey olan takım defansı konusunda biraz tökezlediği an terkib fişi çekti. stronghold rüzgarı arkasına aldığında cidden inanılmaz etkili oluyor; ancak işler biraz ters gittiğinde de hızlı bir toparlanma refleksinin eksikliği hissediliyor. maçın gidişatını bir an önce değiştirme arzusuyla biraz sabırsız davranıp takım kurgularını (defans anlayışlarını diyelim) bozabiliyorlar ve bu da geri dönmeyi her geçen dakika daha da zorlaştırıyor onlar adına.

herkesin ayaklarına sağlık, güzel maç oldu.
asfalt osman

asfalt osman(28.01.2015 15:55:15)

11.
maçın görüntülerini de izleyip yazayım derken geç oldu tabii, söylenmemiş pek şey de kalmadı.

şunu tekrar belirtmeli, stronghold hiç ligde ilk sezonunu oynayan bir takım gibi değil. aleni bir zaafları yok, oyunun hemen her yönünü belirli bir düzeyde ve istikrarla oynayabiliyorlar ki, ligde ilk senesini geçiren bir takım için çok kıymetli bir özellik bu.

bize gelince, ligde istediklerimizi yapamadığımız bir ilk yarıdan sonra, kupa bizim için önemli bir teselli vesilesi haline gelmişti. 2-0 geriden gelip, ikinci yarının ortalarından itibaren oyunu kontrolümüz altına alarak kazanmamız önemliydi. takımın en iyileri hem savunmaya, hem skora yaptığı muazzam katkıyla vanquish ve truant''ı maç boyu kilitleyerek hayatı hepimiz için kolaylaştıran forallthat''ti. guano her zamanki gibi oyunu çift yönlü oynayarak her alana katkı yaptı, ertan da hücum etkinliğinin yanında geriye sık sık yardım ederek mühim katkıda bulundu. çeşme ise sakatlığından dolayı alıştığımız standardının altında kalsa da, yaptığı asistler, rakip savunmada yarattığı gerginlik ve hep bildiğimiz hırsıyla galibiyette önemli pay sahibi oldu. herkesin ayağına sağlık.
asfalt osman

asfalt osman(28.01.2015 16:01:36)

12.
bu arada ''bu a-dam ne-den bu ka-dar boş'' diye hönkürdüğüm pozisyonu da izledim. o adam cidden çok boşmuş ama ben de biraz çuval gibi atlamışım, bunu da pas geçmemeli, arz ederim.